The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-05-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране Въпроси за SecondStage

Здравейте! Вече на няколко места във форума споменавам, че съм новобранец с дриймовете, а като допълнение - не разбирам и от Линукс. Имам две китайски машини - DM800HD (СИМ 2.01) и DM500. До снощи машините работеха с оригиналния си софтуер. Обаче имаше буря, тока спря и на няколко пъти неуспешно се опитаха да го пуснат. След като най-после нещата се оправих и дриймовете започнаха да бутват, на DM800 се появи съобщение: "Hardware could not be verified". Иначе приемника си заработи, давайки шерване на другия дрийм, можеше да се ходи из менютата, но картина - не. Оказа се, че тунера ми го няма (nothing). Оригиналния ми софтуер беше Gemini 4.50 и реших да го подменя с gemini2-460-dm800-200912241409_8a8f8.nfi (SecondStage 72), свален от уплоуд-центъра. Появи ми се тунера и машинката тръгна като нова. Даже започна да грее по-малко (машината е с радиатор и вентилатор на процесора). Във връзка с описаното до тук възникнаха няколко въпроса:
  • Все още изучавам специфичната терминология за Дрийм. Това SSL, BL и т.н. ми трябваше време, за да ги разбера - с постоянно ровичкане из форума... Разбрах, че по новите версии на бут-лоадера значително намаляват греенето. Така обаче и не открих как мога да определя версията на SecondStage, с който текущо работи приемника - не успях да я открия в предоставеното инфо по различните екрани. Ясно е, че ще трябва да се прочете от някой файл или от неговото име от файловата система на приемника. Лошото е, че не знам какво да търся и къде да го намеря... Ще бъда благодарен, ако някой ме осветли по въпроса.
  • Някъде из форума бях прочел, че вентилаторът на DM800 може спокойно да се отстрани. Доколко вярна е тази информация? В момента приемника пече по-малко от преди и може да има резон в премахването на вентилатора. Още повече, че моят от време на време започва направо да цвили и трябва да почукам няколко пъти по приемника, за да забръмчи по-нормално...
  • Не съм наясно и до коя най-висока версия на SS мога да ползвам с DM800. Не ми е напълно ясно и как да сменя само SS, но да речем, че с това ще намеря начин да се оправя.
  • Трябва да решавам почти същите въпроси и за DM500, защото е с някаква олекотена версия на Gemini 4.20. Желанието ми е двата приемника да работят с горе-долу една и съща версия на софтуера.
  • Из ел.магазините съм виждал някакви преходници-предпазители - предпазителя се слага в контакта, а в него се включва приемника. Дали такъв предпазител би ме предпазил от снощната случка?
Предварително благодаря на всеки, който вземе отношение по въпросите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26-05-2010
Аватара на Stack
Stack Stack не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 101
Благодари: 33
Получил благодарност:
18 пъти в 10 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране

- Версията на секънда можеш да видиш на дисплейчето веднага след рестарт.
- така или иначе щом е почнал да ти свири вентилатора, ще отваряш бокса скоро, така че какво ти пречи да пробваш как ще ти работи без перка. Ще си проличи.
- със СИМ 2.01 можеш да качваш и СС 76. За по-горни версии ще видим по-нататък.
- за ДМ500 карай с Джемини 4.20. Най-сигурен е откъм евентуални бомби. Ако сегашния ти прави проблеми, просто го смени. Двата приемника работят под различна енигма (2 срещу 1), така че не можеш да правиш сравнения.
- продават се и гръмозащитници за сат кабел, не съм пробвал.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Stack за този полезен пост :
Жоржи (26-05-2010)
  #3  
Стар 26-05-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Благодарности, @Stack !

Ще пробвам да видя версията на секънда на дисплея на 800, но ще трябва да изчакам госпожата да заспи (заради шерването :-). На DM500 обаче няма как да я видя, тъй че въпросът остава актуален...

По същата причина (госпожата) ще отложа операцията с вентилатора за среднощните часове... Ще споделя какъв е резултата.

Това, че мога да кача SS 76 на ДМ800 много ми хареса, макар никога да не съм го правил (ако някой има добра воля, да драсне 2-3 реда как се сменя само СС). Ще ми е интересно каква ще бъде разликата в греенето. Апропо, не успях да намеря подходяща програма за флашване по мрежата за Енигма 2 и си смених софтуера през Интернет Експлорер...

Е-е-е, правя разлика между Енигмите. От години гледам едновременно два телевизора, поради което имам и два приемника. Идеята е не толкова версиите да са еднакви, колкото скиновете, за да не гледам коренно различни неща на двата екрана. Но това включва и що-годе еднаква подредба на менютата и т.н. Иначе дистанционното на ДМ800 може да управлява ДМ500, където пък има опция да се работи с по-модерното дистанционно на ДМ800. В общи линнии нещата се свеждат до това, че искам на двата екрана да виждам долу-горе еднакви неща и да ги управлявам по сходен начин. Ако може - ОК, иначе пием една студена водичка и караме както до сега...

Поздрави!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29-05-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Започвам с греенето при ДМ800. Вентилатора ми започна да цвили и реших да го спра (не да го махна) - просто му извадих куплунга на захранването. Както се сещате, вентилаторчето е сложено върху някакво малко радиаторче. След изключването на вентилаторчето на пипане приемника изглеждаше добре, но като се събудих сутринта дисплеят не светеше и из къщата нямаше шеринг, явно беше прегрял... Да уточня пак, че става дума за Gemini 4.60 със SSL 72 и СИМ 2.01.

Префлашнах дрийма с Gemini-5.0-OE1.6-dm800-SSL70_TSv2.nfi. Май не виждам разлика в греенето (може би с новия софтуер греенето е с една идея по-слабо). Забравих да спомена, че и в двата случая грее тунера. Свалил съм капака, за да мога да проверявам с пипане. Вярно, че част от процесора е точно под тунера и причината може да е там, но не съм 100% сигурен. Апропо, имам една свободна поставка за охлаждане на лаптоп - като я сложа върху дрийма и я включа в USB-порта, тунера става като фризер. Ама и вентилатора на стойката, макар да е по-голям - бръмчи и ме дразни... Да спомена, че няма смисъл поставката да се слага отдолу - просто дънната платка на дрийма напълно компрометира охлаждането отдолу.

Въпросът ми към колегите с по-голям опит е: има ли наблюдения с коя версия на SSL ДМ800 е най-студен? Мисля, че подобна информация ще е полезна на всички.

Ако не получа отговор, през следващия уикенд ще се опитам да пробвам различни варианти както на софтуера, така и на секънд-стейджа, за да открия коя комбинация осигурява най-благоприятен температурен режим за ДМ800. Разбира се, ще оповестя резултатите незабавно (мисля, че много колеги по дрийм-съдба се мъчат от същите въпроси като мен).
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
secondstage, Въпроси, За


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Latest Secondstage For DM800 tonibg DREAMBOX 2 02-03-2011 00:14
Нов Secondstage 72 r0 ipk DM800HD ravengate DREAMBOX 6 20-04-2010 13:48
DM500HD bootloader secondstage thunderstorm6 DREAMBOX 0 06-03-2010 11:22
въпроси,въпроси,въпроси.... вимпел Въпроси и отговори 7 21-01-2010 17:27
DM800 - secondstage-67.nfi Джак DREAMBOX 15 03-02-2009 08:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.