The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-11-2013
Аватара на бахретин
бахретин бахретин не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Асеновград/Nefyn,Gwynedd,UK
Мнения: 504
Благодари: 146
Получил благодарност:
86 пъти в 56 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране Сложен disqc-HH казус

Здравейте колеги,мисля да монтирам нн мотор,системата е следната приемник-емр Centauri 8/1(към порт 1 мисля да вържа мотора)какъв протокол да задам нн трябва да работи под usals.Към порт 2 на емр имам вързан друг disqc 4\1 -протокол 2.0 към който имам вързан мултифийд 19,13,23.Та питането е ще работи ли така направена системата коректно или трябва да сменя протокола на емр(или да го преместя след мотора).





Sent from my Nokia lumia using Tapatalk
__________________
*LG 40UF671V*VU+Zero 4K*Inverto black ultra & quad*ADB 2840 C*
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15-11-2013
PhilipZ PhilipZ е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Подребата е малко по-друга - Приемник -> мотор вход; мотор изход -> EMP общ (вход или изход както предпочиташ да му казваш); Конвертора който е на подвижната антена го вкарваш на избран от тебе вход на ЕМР; ЕМР задължително трябва да е на протокол 1.1 за да може да закачиш след него каскадно 4х1 1.0 (2.0) обикновен DiSEqC switch. Трябва да си направиш в приемника много LNB-та като за всеки задаваш позицията, и съответно на вход на дисека 1.1 входа на който си закачил конвертора от моторизираната антена. На позициите на които ти са конверторите от мултифиида задаваш и двата проткола 1.1 с номера на който ти каскадно закачения 4х1 и 1.0 като там избираш вече АА, АВ, ВА или ВВ.

Всичко което съм описал работи (в малко по-сложна конфигурация) но съм имал пълен успех само със Енигма базиран софтуер. Някой от хватките не стават при обикновенните применици! Не можах и на телевизор Panasonic с DVB-S2 да настроя менютата така че да управлявам мотора (с фиксираните позиции стана).
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на PhilipZ за този полезен пост
Veskop (15-11-2013), бахретин (15-11-2013), ВалчоП (15-11-2013), Посветения (15-11-2013)
  #3  
Стар 15-11-2013
Аватара на бахретин
бахретин бахретин не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Асеновград/Nefyn,Gwynedd,UK
Мнения: 504
Благодари: 146
Получил благодарност:
86 пъти в 56 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране дисек-нн

Първо ще пробвам моя вариант,ако не стане втория предложен от колегата.Приемника е skybox f5 не е линукс,поддържа disqc 1.0,1.1,1.2,usals.Мотора е navigator.В момента мотора не е монтиран и горната конфигурация работи идеално.Ако някой има подобна конфигурация,нека опише как стават нещата.
__________________
*LG 40UF671V*VU+Zero 4K*Inverto black ultra & quad*ADB 2840 C*
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15-11-2013
Аватара на бахретин
бахретин бахретин не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Асеновград/Nefyn,Gwynedd,UK
Мнения: 504
Благодари: 146
Получил благодарност:
86 пъти в 56 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране нн

Ами сега:за настройката на мотора,в Пловдивско съм,най-южният спътник е eutelsat 25B по който да си настроя мотора,но тук идва проблема:с 95см.чиния този спътник не излиза http://www.flysat.com/e25b-beam.php .Как да си настроя мотора не става ли по астра 23,5Е.Май дъгата ще ми избяга.
__________________
*LG 40UF671V*VU+Zero 4K*Inverto black ultra & quad*ADB 2840 C*
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15-11-2013
Аватара на бахретин
бахретин бахретин не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Асеновград/Nefyn,Gwynedd,UK
Мнения: 504
Благодари: 146
Получил благодарност:
86 пъти в 56 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране нн

Цитирай:
Първоначално написано от бахретин Вижте мненията
Ами сега:за настройката на мотора,в Пловдивско съм,най-южният спътник е eutelsat 25B по който да си настроя мотора,но тук идва проблема:с 95см.чиния този спътник не излиза http://www.flysat.com/e25b-beam.php .Как да си настроя мотора не става ли по астра 23,5Е.Май дъгата ще ми избяга.
или може би по 26 Е,но и там съм на ръба http://www.arabsat.com/pages/BADR4.aspx дали ще загубя дъгата.
__________________
*LG 40UF671V*VU+Zero 4K*Inverto black ultra & quad*ADB 2840 C*
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15-11-2013
jaroro jaroro не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 97
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-южният спътник ти е необходим за да не се налага да коригираш чрез завъртане конвертора по остта му. Такава корекция се прави за спътници западно или източно от южната ти позиция, когато не ползваш мотор.
При мен обхвата на мотора е 90 градуса и за да хващам от 57 Е до 30 W - южен спътник ми е хотбърд 13 E, като се наложи леко завъртане на конвертора по остта за максимален сигнал.
Дъгата за да хванеш ще се ориентираш именно по най-западния и най-източния спътник, който искаш да ловиш и е в обхвата на мотора.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15-11-2013
Аватара на бахретин
бахретин бахретин не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Асеновград/Nefyn,Gwynedd,UK
Мнения: 504
Благодари: 146
Получил благодарност:
86 пъти в 56 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране нн

Цитирай:
Първоначално написано от jaroro Вижте мненията
Най-южният спътник ти е необходим за да не се налага да коригираш чрез завъртане конвертора по остта му. Такава корекция се прави за спътници западно или източно от южната ти позиция, когато не ползваш мотор.
При мен обхвата на мотора е 90 градуса и за да хващам от 57 Е до 30 W - южен спътник ми е хотбърд 13 E, като се наложи леко завъртане на конвертора по остта за максимален сигнал.
Дъгата за да хванеш ще се ориентираш именно по най-западния и най-източния спътник, който искаш да ловиш и е в обхвата на мотора.
Ако съм те разбрал правилно-мога да си настроя мотора по 23,5Е ,значи слагам си мотора на 0 и търся 23,5Е,като го намеря-стягам и не би трябвало да имам проблеми по дъгата.
__________________
*LG 40UF671V*VU+Zero 4K*Inverto black ultra & quad*ADB 2840 C*
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15-11-2013
jaroro jaroro не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 97
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Точно си ме разбрал.
По дъгата няма да имаш проблем, ако мачтата ти е идеално вертикална. Моята не беше и трябваше да подлагам компнсиращи пластини. Ще го установиш когато след като настоиш южния спътник тръгнеш да търсиш останалите на изток и на запад, максимално отдалечени от южния.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на jaroro за този полезен пост :
бахретин (15-11-2013)
  #9  
Стар 16-11-2013
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Когато коригираш отклонението от юг-а с 1,5 градуса, тогава няма да имаш проблеми...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16-11-2013
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,467
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А почти няма да има проблем,ако му кажеш в коя посока да ги вкара тия градус и половина!И едва тогава ще почне истинската мъка!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
disqchh, казус, Сложен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Поредния diseqc казус :) imperia МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 19 07-12-2012 11:30
сложен за сателитен конвентор от парабола проблем търси лесно решение uscxeu САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 3 30-11-2011 14:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.