The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 07-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

400 лв е задължение в което има съдебни разходи
__________________
Отговори с цитат
  #22  
Стар 08-01-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да не навлизам в подробности, но най-вероятно е неустойка от типа "такси до края на договора". Както и да е Няма смисъл да гадаем.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 08-01-2013
Аватара на кокович
кокович кокович не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 919
Благодари: 560
Получил благодарност:
446 пъти в 259 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЖороИванов Вижте мненията
Здравейте. Какво стана "кокович", имате ли успех прекратяването на договора? Имам два дни до крайния срок, а не искам да им бъда повече абонат, но съм ползвател само на кабелната им телевизия. Не знам дали ще е достатъчно като аргумент, да се откажа заради новите им "Общи условия за електронни съобщителни услуги"? Питам, за да бъда убеден, дали да докарам дипломатичната си борба със служителите им, до края.

Благодаря много.
Аз съм доволен от услугите им, макар ,че само интернета им ползвам.Разделили сме им услугата фамилно Само споделих това което ми направи впечатление, ако някой има нужда да се възползва.

Последно редактирано от кокович : 08-01-2013 на 20:55
Отговори с цитат
  #24  
Стар 08-01-2013
кнпавлов кнпавлов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 37
Благодари: 17
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен Тачев Вижте мненията
Да не навлизам в подробности, но най-вероятно е неустойка от типа "такси до края на договора". Както и да е Няма смисъл да гадаем.
Имено такава е само9 дето не е имало договор
Отговори с цитат
  #25  
Стар 09-01-2013
Ванеса Ванеса не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 12
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vaskonay Вижте мненията
След като ми увеличиха сметката с 10лв. и момчето на касата не можа да ми обясни защо е така им теглих една майна и спрях да им плащам! Говора за сметка от 48лв., която стана 58лв. Три месеца не им плащах и накрая ме помолиха да върна устройствата и кабелите и всичко приключи мирно и тихо!
Проверете си датата на договора. Преди да е изтекъл и да е пуснато предизвестие, няма да ви спрат без плащане на таксите. Проверете си дали не се начисляват задължения по неустойки на договора.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 09-01-2013
Ванеса Ванеса не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 12
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЖороИванов Вижте мненията
Днес като ходих и ги попитах за какво конкретно се отнасят общите условия ми казаха, че има промяна в начина на събиране на неплатените сметки от клиентите им, което ще рече, че засяга всички техни услуги. След което казах, че прилагайки точка 1.7 от "Общи условия за електронни съобщителни услуги" искам да се откажа, служителката не ме спря, не пита и каква услуга ползвам, само ми каза, че преди мен вече били отхвърлени 2 молби с "НЕ" от главната им централа, а "уж" нямало как да стане това, ако не било законно, защото иначе щели да се оплачат потребителите на "Комисия за защита на потребителите" и т.н. Малко ми се стори, че ми хвърля "прах в очите", но това е друг въпрос. После се помъчи да ми цитира член чл.230 ал.3, ама по малко недостоверен начин, като също стана дума, че майка ми е подписа договор при същите условия, на същата цена, но с период от 18 месеца, като реално има право да запази цената и условията на услугата, но на безсрочен договор и пак имаше "хън-мън". Като цяло след репликата "-Не съм юрист, не мога да ви помогна.", ме препратиха към оператора им. Още не съм позвънял, а няма много време, но не знам какво да очаквам.

Какво се случва, ако човек каже, че спира да живее на този адрес?

П.П. Не предполагах, че ще се задържа няколко месеца в старото си жилище, а главно държа на по-големия брой научно популярни програми, какъвто не се предлага в мрежата на Blizoo, знам по-добри оператори, които имат повече канали, за по-добра цена и тъй като предлагат само безсрочни договори се старая да поддържат услугата си на ниво.
Промяната в общите условия е наложена единствено в интерес на потребителя. Най-кратко казано става въпрос, че ако сте нередовен с плащанията, преди да ви дадат на фирма за събиране на задълженията, от Близу ще ви информират за това. По никакъв начин не се засягат услугите, които се ползват. В такъв случай нямате право на прекратяване на договора, заради промяна на общите условия. Относно промяната на адреса ви, услугите се преместват безплатно на нов адрес. Договорът се подписва от потребител и не се прекратява, заради смяна на адреса.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 12-01-2013
Аватара на Чобан
Чобан Чобан не е на линия
селско дете обичливо
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 103
Благодари: 22
Получил благодарност:
50 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ванеса Вижте мненията
Промяната в общите условия е наложена единствено в интерес на потребителя. Най-кратко казано става въпрос, че ако сте нередовен с плащанията, преди да ви дадат на фирма за събиране на задълженията, от Близу ще ви информират за това.
Това е задължително условие за да има цесия. Въпросът е уреден в ЗЗД, глава: IV. ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА ВЗЕМАНИЯ И ЗАДЪЛЖЕНИЯ, чл.99-102

Повече за цесията тук:
http://www.lawsbg.com/lectures/75-ob...440-cesia.html

Дори и това да не е записано изрично в Договора, то е в сила. Може да давате който на когото си искате, не го ли уведомите ВИЕ (по надлежният ред), че сте му продали дълга на друг... цесия има, ама нъцки.

ДЕЙСТВИЕ НА ЦЕСИЯТА ЗА ДЛЪЖНИКА

Длъжникът по цесията трябва да бъде уведомен за нея. Съобщението е едностранно изявление за прехвърлянето. То е неформално и със свободно установено съдържание, но то трябва да бъде направено от цедента, а не от цесионера. Това ясно личи от чл.99/3 и 4:
Предишният кредитор е длъжен да съобщи на длъжника прехвърлянето и да предаде на новия кредитор намиращите се у него документи, които установяват вземането, както и да му потвърди писмено станалото прехвърляне.
Прехвърлянето има действие спрямо третите лица и спрямо длъжника от деня, когато то бъде съобщено на последния от предишния кредитор.
Цесията поражда действие за длъжника от момента на уведомяването му, т.е. до момента на уведомяването на длъжника негов кредитор остава цедента, независимо, че вече е извършена цесията и длъжникът не само може, но е длъжен да изпълни на стария кредитор (до момента на уведомяването). Това положение важи не само за изпълнението, но и за останалите погасителни способи, напр. новация, опрощаване. До момента на получаване на уведомлението длъжникът не може да отказва на стария кредитор под предлог, че вземането вече не му принадлежи. След уведомлението обаче длъжникът трябва да изпълни на цесионера, т.е. цедентът престава да бъде кредитор.


По тази, а и по ред други причини, за потребителят е важно ДА НЕ ОСТАВЯ E-MAIL за връзка с него.
Страшен юридически екип имате, да променяте Общите условия, само за да вкарате текст, който няма нужда да бъде там. Направо вкарайте целия ЗЗД и ГПК в него, бре

Последно редактирано от Чобан : 12-01-2013 на 09:11
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Близу, от, Отказ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Какво ми е нужно за DVB-C и Близу? МирославТрифонов КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 9 21-12-2012 19:42
Близу при комшиите в Македония Nerv3n ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 1 13-12-2012 09:27
Нечестна игра от Близу Наско-Блг ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 111 23-08-2012 10:37
Телефони на Близу viktor ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 1 09-06-2012 16:34
СМС тормоз от близу АТАНАС15 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 12 29-03-2012 10:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.