The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-10-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране Проблем с възможна измама с VISA Electron.

Колеги имам проблем. Закупих си някои неща от китайски онлайн магазин, платих с карта Visa Electron, беше извършена транзакция и получих даже съобщение по телефона от моята банка, но днес получих електронно писмо от китайската фирма, че поръчката ми била цитирам "рискова" и да съм си изпрател сканирани двустранни копия на личната карта и Visa-та. Аз съответно веднага им пратих мейл, че подобно нещо не мога да направя защото няма да си издам личните данни, плюс това картата ми е оторизирана и напълно редовна, транзакцията мина успешно, но такава им била фирмената политика. Сега задънена улица, а парите са преведени? Какво се прави в такива случаи? Сумата не е кой знае колко голяма, но все пак не е нищожна.

Последно редактирано от koko_varna : 10-10-2012 на 23:39
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10-10-2012
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Колеги имам проблем. Закупих си някои неща от китайски онлайн магазин, платих с карта Visa Electron, беше извършена транзакция и получих даже съобщение по телефона от моята банка, но днес получих електронно писмо от китайската фирма, че поръчката ми била цитирам "рискова" и да съм си изпрател сканирани двустранни копия на личната карта и Visa-та. Аз съответно веднага им пратих мейл, че подобно нещо не мога да направя защото няма да си издам личните данни, плюс това картата ми е оторизирана и напълно редовна, транзакцията мина успешно, но такава им била фирмената политика. Сега задънена улица, а парите са преведени? Какво се прави в такива случаи? Сумата не е кой знае колко голяма, но все пак не е нищожна.
Отказваш и искаш рефаунд на парите, не могат да ти откажат (принципно могат де ама сигурнос и има процедура да откажеш поръчката) затова в китайски сайтове само с paypal, единствено в amazon е сигурно да се плаща с карта
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10-10-2012
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Учи се да използваш paypal
Говори с тези от банката ако не е извършен трансфера (парите са само блокирани) да го отмениш. За доказателство прикрепи искането за данните от картата.

Ако е извършен ще пиеш една "студена вода" и да ти е за урок да си малко по-предпазлив от къде купуваш и как плащаш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10-10-2012
Аватара на НАА
НАА НАА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Varna, BG
Мнения: 499
Благодари: 506
Получил благодарност:
185 пъти в 104 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Колеги имам проблем. Закупих си някои неща от китайски онлайн магазин, платих с карта Visa Electron, беше извършена транзакция и получих даже съобщение по телефона от моята банка, но днес получих електронно писмо от китайската фирма, че поръчката ми била цитирам "рискова" и да съм си изпрател сканирани двустранни копия на личната карта и Visa-та. Аз съответно веднага им пратих мейл, че подобно нещо не мога да направя защото няма да си издам личните данни, плюс това картата ми е оторизирана и напълно редовна, транзакцията мина успешно, но такава им била фирмената политика. Сега задънена улица, а парите са преведени? Какво се прави в такива случаи?
Отиваш в най-близкия клон на банката - картоиздател и пускаш молба за "неразпозната транзакция". Междувременно искаш от китайския магазин да направят chargeback на изтеглената сума. Успех.
Отговори с цитат
Стар 10-10-2012
Чушкопека
Това съобщение е изтрито от koko_varna.
  #5  
Стар 10-10-2012
Аватара на topshoker
topshoker topshoker е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 96
Благодари: 45
Получил благодарност:
10 пъти в 8 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По принцип не би трябвало да имаш проблем от гледна точка на сигурността,съдейки от моя опит с букмейкърите.На сканираното копие заличи данните които те притесняват и им ги прати.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10-10-2012
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,936
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Е добро утро, от всякакви онлайн магазини в чужбина се пазарува само през пейпал! Защо въобще си пазарувал от някакви анонимници?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10-10-2012
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Той е с Paypal, даже си пазя refference номера на сделката. Всичко пазя. Значи имало начин. Не ми се случва всеки ден да пазарувам и не знаех.

Че ако минава през paypal за какво ти искат китайците картата?

Да не би paypal да са ти я искали?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10-10-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от didomh Вижте мненията
Че ако минава през paypal за какво ти искат китайците картата?

Да не би paypal да са ти я искали?
Излезе един голям надпис Visa Electron, и хайде въвеждай. Май съм се объркал сериозно.
Иначе се свързаха с мен по мейла, и то не автоматичен мейл, личеше че е човек, казах им не пращам никви документи и цял ден затишие. Да не би да е от часовата разлика? Китайците бяха. Ще духам супата.

Последно редактирано от koko_varna : 10-10-2012 на 23:56
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10-10-2012
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,936
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от didomh Вижте мненията
Че ако минава през paypal за какво ти искат китайците картата?

Да не би paypal да са ти я искали?
Те пейпал няма как да му искат принтирана картата, те му взимат 1.5 евра, а той от своя страна трябва да им върне номера на транзакцията от банката и му възстановяват сумата.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10-10-2012
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Коко, кажи поне кой е сайта, иначе ако съм на теб, ще тичам до банката утре да анулирам транзакцията, може да е фишинг, някакъв сайт да пише пейпал , пък да са те накарали там да си вкарваш данните, ако беше пейпал, щеше да платиш през тяхния сайт, само си вкарваш паролата и юзъра, като преди това си си направил регистрация (както обясни Продуцента в предния пост). Странна работа, дай някакви линкове да видим.
Отговори с цитат
Стар 11-10-2012
Чушкопека
Това съобщение е изтрито от koko_varna. Причина: работата се оправи
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
electron, visa, Възможна, измама, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Възможна загуба на сигнал от сателитите Бижев Дъра-Бъра 0 04-10-2012 09:11
Мисия възможна или НЕ Юлиян ДРУГИ 19 28-06-2012 16:59
Купувам SIM FERRARI VISA type миронски Приключили продажби 1 16-11-2011 12:55
Проблем с виртуална VISA Джак Дъра-Бъра 6 07-04-2011 23:02
Измама с платени статисти и актьори Джак Дъра-Бъра 3 24-08-2010 19:43


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.