The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 12-11-2010
oldjoshua oldjoshua не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 38
Благодари: 31
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сигурно и повече.
  #12  
Стар 12-11-2010
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Щото няма положителни отзиви. Ма то целия месец е такъв, май. На един приемника, на друг емулатора, на трети антената. С ентусиазъм очаквам ДМ500ХД ХК с карта Ферари. Само суперлативи.
  #13  
Стар 13-11-2010
филасат филасат е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 386
Благодари: 153
Получил благодарност:
87 пъти в 56 поста
Сваляния: 221
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Заслужава си на 100%.Но ако ти дойде не работещ????Връщаш до де не дойде работещ на 101% .
__________________
Простотията е тотална и необратима.
  #14  
Стар 13-11-2010
Аватара на Оги
Оги Оги не е на линия
дърт пенЦионер
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 151
Благодари: 109
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Съгласен съм напълно с Филасат. За разлика от моя ДМ 500 ХД, който имам вече половин година и съм му сменял имиджите вече около 20-на пъти за проба, много рядко е забивал и то примерно с някое грешно приложение което съм инсталирал (скин, който не е за този имидж или неправилни субтитри). Т.е. експлоатирай активно го докато е в гаранция за да покаже скрити дефекти. Но при НН моторите нямах късмет - два нови Стронга дефектираха - не можеха да тръгнат коректно да позиционират.Забелязах, че заводските им номера бяха много близки. Едва третия с по-различен заводски номер вече се държи коректно и засега бачка нормално. Така, че независимо, че е ДМ 500ХД..все пак стават и грешки
__________________
DB500HD;500s, Triax TD110, Inverto Black Ultra 0.2dB, H-H Strong SRT DM2100, Panasonic TX-P42UT50E
  #15  
Стар 13-11-2010
Аватара на dsc
dsc dsc не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 2,062
Благодари: 1,862
Получил благодарност:
3,507 пъти в 1,148 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 3
По подразбиране

За съжаление са се навъдили разни "бизснесмени" които определено правят лоша реклама на този страхотен приемник.Вижте историята придружена със снимки на купувач,който си е закупил нов DM500HD в щатите,а се оказало,че е отремонтиран и продаден за нов...

http://www.dream-multimedia-tv.de/bo...threadID=13638
__________________
Triax 110 - GiGaBlue HD Quad
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dsc за този полезен пост :
Оги (13-11-2010)
  #16  
Стар 16-11-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Wink

Цитирай:
Първоначално написано от oldjoshua Вижте мненията
Здравейте,значи проблемът ми е следния:от около 10 дена сутрин след пускане на приемника ми изписва "Tuner A -Empty" и няма никой,рестарт и всичко е ОК.Така до вчера,2 дена ме побърка това съощение.Само рестарт и нестава.Със Newnigma 2 v.3.1 съм.Смених имиджа със DreamElit i Gemini ,същата работа.Върнах оригиналния имидж 2.8.0 и проблеми с тунера няма.И което е страно за мене след оригиналния , DreamElit i Gemini тръгват до 1 ия рестарт на приемника и пак "Tuner A -Empty".А Newnigma въобще не разпознава тунера.Някой сблъсквал ли сее със подобен проблем и има ли идея от какво може да е?И по важното как може да се оправи?
Дано да съм бил ясен за да можете да ме разберете .
Поздрави
Погледни си конфигурацията на тунера или поне ни опиши каква ти е сателитната система. Приемникът е изключително стабилен и надежден, не вярвам да е хардуерен проблема. Моят работеше дълго време с грешно настроен тунер, преди да ми отворят очите.
  #17  
Стар 16-11-2010
oldjoshua oldjoshua не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 38
Благодари: 31
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какво значи грешно настроен тунер?Системата ми се състои от 4 антени обхванати с 4 портов дисек ключ.Настроен и работещ до последно перфектно.В момента съм със "Max 2000" и дисека работи по същия начин,така че там смятам че проблема не е от там.А друга настройка не се сещам.Ако има нещо което съм изтървал , пиши.Не претендирам че разбирам много но смятам че съм се отнасял грамотно с приемника.Изпратих го в сервиза и чакам да се обадят вече.
Поздрави!
  #18  
Стар 16-11-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Погледни си конфигурацията на тунера или поне ни опиши каква ти е сателитната система. Приемникът е изключително стабилен и надежден, не вярвам да е хардуерен проблема. Моят работеше дълго време с грешно настроен тунер, преди да ми отворят очите.
Според мен също е доста надежден ... но, погледни какво става по чуждите форуми ... при това от самото начало - когато го презентираха на пазара ... постоянно имаше оплакващи се и препращане към сервиз от по-знаещите (като оставим настрана онова оплакване от щатско) ... вероятно има някаква представителна извадка - да кажем 3-5 % дефектиращи по една или друга причина устройства ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
  #19  
Стар 16-11-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Red face

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Според мен също е доста надежден ... но, погледни какво става по чуждите форуми ... при това от самото начало - когато го презентираха на пазара ... постоянно имаше оплакващи се и препращане към сервиз от по-знаещите (като оставим настрана онова оплакване от щатско) ... вероятно има някаква представителна извадка - да кажем 3-5 % дефектиращи по една или друга причина устройства ...
Да, четох ги и аз, преди да го поръчам, че даже и поразпитах малко швабите. Не, че и те казаха кой знае какво. В края на краищата проблемите се оказаха два:
1. Този приемник не може или не работи стабилно със стари драйвери.
2. КОМ- портът му е "модернизиран" на USB, което се оказва проблем за доста операционни системи, в смисъл че не се разпознава коректно приемника и не се префлашва.
Прекалено рано го пуснаха на пазара, преди да са го изтествали както трябва. Дано да не бъде така и с ДМ 800 ХД секънд едишън, отдавна го чакам...
@ oldjoshua,
за съжаление не мога да ти помогна, поради некомпетентност относно дисеците. Надявам се някой колега да даде мнение.
  #20  
Стар 17-11-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Да, четох ги и аз, преди да го поръчам, че даже и поразпитах малко швабите. Не, че и те казаха кой знае какво. В края на краищата проблемите се оказаха два:
1. Този приемник не може или не работи стабилно със стари драйвери.
2. КОМ- портът му е "модернизиран" на USB, което се оказва проблем за доста операционни системи, в смисъл че не се разпознава коректно приемника и не се префлашва.
Прекалено рано го пуснаха на пазара, преди да са го изтествали както трябва. Дано да не бъде така и с ДМ 800 ХД секънд едишън, отдавна го чакам...
@ oldjoshua,
за съжаление не мога да ти помогна, поради некомпетентност относно дисеците. Надявам се някой колега да даде мнение.
Това за драйверите стана ясно докато се тестваха нестабилните имиджи ... ама аз още на съм му ползвал "модернизирания КОМ порт" ... пък съм сменил сигурно 20-30 пъти имиджа ... тъй, че съвсем спокойно можеш да му намалиш проблемите от 2 на 0 ... както и да забравиш това заключение, че "рано са го пуснали на пазара" ... съвсем навреме го пуснаха, много си е добър приемника ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
500, дреам, проблем, Тунера, хд


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с тунера на Dreambox 5620 жоро75 DREAMBOX 1 06-11-2010 18:32
Прецаках си тунера Фонтара Въпроси и отговори 11 21-07-2010 22:55
HD Тунера на Булсатком sinchan ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 23 04-10-2009 13:19
2-та тунера на ДМ7025 sky DREAMBOX 0 10-10-2008 13:50
TechniSat SKYSTAR HD 2 DVB-S - чувствителност на тунера Джак TECHNISAT / SKY STAR 2 24-05-2008 11:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.