The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-11-2009
didie didie не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 30
Благодари: 9
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос за избор на конвертор

Колебая се м/у следните 3 модела 1.inwerto quad lnb401qdl, 2.tqd002 3.tqd004 triax. Струва ли си по-високата цена за триакса, и какви са предимствата, или няма разлика. И вторият ми въпрос е ще паднели нивото на сигнала ако ползвам 60см. чиния за 3-4 приемника. Ще се гледа 39Е.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-11-2009
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Взимай най-евтиния конвертор ще ти свърши работа. Иначе винаги има смисъл от по-скъп конвертор и то е защото ти дига децибелите с 1 до 2 но не повече. Ако вали дъжд както си трябва конвертора нищо няма да ти помогне, тогава би ти помогнала по-голяма антена, в комбинация с хубав конвертор може и да нямаш проблеми с гледането на ТВ. Иначе малка ли ти е антената, смисъл голям няма от скъп конвертор.
На втория ти въпрос... кажи сега с каква си за да ти кажеме дали ще падне. Ако си с по-голяма, ще падне то е ясно, но ако ти е много малко по-голяма ще падне супер малко - 1db.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30-11-2009
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Разбирам да се колебаеш за Тор или Сириус или в екстремен случай - Астра 2Д, ама да се колебаеш за булсатком е нелепо
Иначе аз мога да ти препоръчам един конвертор Invacom Quad, много добре работи, мен ми излезе точно 305 лева.

Последно редактирано от koko_varna : 30-11-2009 на 02:31
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-11-2009
didie didie не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 30
Благодари: 9
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Антената ми е 60см. Остана ми от операторското оборудване. Относно нивото на сигнала питам, защото след смяната на ед.конв. с двоен, сигнала ми падна от 90% на 50. Това беше максимума който извадих. На колегата Никсън ще кажа, че 305лв. няма да дам, защото гледам тв 2-3ч. вечер, и това което имам като прграми ми е предостатъчно. Просто изникна нужда от 3-то тв. Евентуално 4-то. Спрял съм се на гореизброените 3 модела. Кой от тях бихте ми препоръчали. Благодаря!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-12-2009
didie didie не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 30
Благодари: 9
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Никой ли няма мнение по темата?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-12-2009
Аватара на Стоян6
Стоян6 Стоян6 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Местоположение: гр.Първомай
Мнения: 180
Благодари: 207
Получил благодарност:
25 пъти в 20 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами пиши каква марка и модел е бил първият конвертор,а след това с какъв си го заменил и тогава очаквай съвет.Сигнала може да падне и от лоша връзка.Не се заблуждавай,че всички конвертори са почти еднакво добри.Много е важна настройката с милиметър на пред-на зад или на ляво-на дясно.Също оказва влияние небето ясно ли е или облачно,а облачното небе влошава сигнала.
__________________
<75E...30W>1.50 парабола,INVACOM Fibre Optical, мотор Strong SRT А18+,позиционер Strong SRT V50, VU+solo 4K; EDISION Piccollo S2+T2/C H.265 HEVC
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-12-2009
didie didie не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 30
Благодари: 9
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Единичния конв. който смених, беше от операторското оборудване на БСК. Не му помня марката, но работеше много добре. Никога не съм имал проблеми дори и при много лошо време. Смених го с двоен (GT-SAT) заради инсталиране на 2 примник. (и двата са дм500) Сгнала падна на 50%-максимума който изкарах. Накъсва от време на време, най вече сутрин, но е поносимо. Та въпроса ми е дали ако монтирам четворен,(нужда от 3 тв) ще падне още повече, и ако има знчение какъв да бъде конвертора, та да работи корктно с малка чиния-поне на първо време.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 02-12-2009
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Който от двата - Инверто или триакс да сложиш, все ще е по-добър от булсаткомските конвертори.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 02-12-2009
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Тук не съм много съгласен, но всеки има право на избор.
В повечето случаи е въпрос на чист късмет.
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 02-12-2009
didie didie не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 30
Благодари: 9
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги благодаря ви за отговорите, но мен по скоро ме интересува друго. Влияели се нивото на сигнала от броя на приемниците включени към една чиния, и дали пада с всеки следващприемник. Защото, ако това е така, да не купувам конвертор, докато не сменя чинията с по голяма, тъй-като в момента съм на ръба и с допълнително тв изобщо няма да може да се гледа. Ако нивото не се влияе от бр. приемници, то моля обяснете ми каква може да е причината за падането на сигнала, след смяната на ед. конв. с двоен. Благодаря предварително на отзовалите се!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Въпрос, за, избор, конвертор, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на HD приемник stareca68 ДРУГИ 10 20-11-2010 14:21
Избор на антена spaice САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 41 25-01-2010 15:58
Избор на антена? simbion12 Въпроси и отговори 6 14-11-2009 17:29
Въпрос за конвертор durvoto Въпроси и отговори 6 30-05-2009 15:23
въпрос за quad конвертор koleto_tm КОНВЕРТОРИ 7 16-02-2009 19:14


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.