The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-04-2015
zaneshew zaneshew не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 150
Благодари: 20
Получил благодарност:
50 пъти в 39 поста
Сваляния: 87
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с CI+ и Samsung UE55H6500

Здравейте . Някой да е подкарвал CI модула на мтел със Samsung smart 3D H6500 серия ? Имам следния проблем : Когато отида на който и да е платен канал от мтел , телевизора ми изписва следното: CIPlus information : Authentications process in progress. .....и така седи с часове ?! В менюто на телевизора се вижда CI модула и смарт картата. Разбира се говорих с поддръжката на мтел ..... ще пращат пак техници . Идеята ми е, че предпочитам да гледам с модул и не искам още една кутия с дистанционно .
__________________
World Vision force 1 Plus,Vu+ Zero, Dreambox 500s, Triax 78.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-04-2015
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Трябва да запали,според това което дават като данни.
https://www.atshop.bg/product/10280/...sg-5100gb.html
Слот за условен достъп, тип / CI/CI+/2CI+ CI+ (1.3)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-04-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Като дойдат техниците, не ги пускаш, докато не го подкарат. Абсолютно нормално е да искаш да си гледаш от тунера на телевизора, отколкото от боксовете на оператора.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-04-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То не зависи от техниците, а от телевизора. или тръгва или не. Т.е. или се инициализира модула веднага в няколко стъпки, като е CI+ или чакаш от умрял писмо. Единственият "спасителен" вариант е да е попаднал на повреден модул. Иначе....звъни в съпорта на Самсунг България и се почва една весела )))) Техниците от М-тел могат единствено да донесат проверено работещ модул с карта и да пробват.

Цитирай:
Първоначално написано от preslav Вижте мненията
Трябва да запали,според това което дават като данни.
Трябва да запали и Пали, са две много различни неща в реалния живот))) Попитай Бултраса кога му "запали CI+ DRE АDB3 на LG 49 Bххх, а на Панасоник или LG А -серия пали от ряз. И тук същата работа вероятно. Ще си общува със Самсунг-България
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 20-04-2015 на 23:26
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sarivano за този полезен пост :
TUISTERa (21-04-2015)
  #5  
Стар 20-04-2015
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Трябва да запали и Пали, са две много различни неща в реалния живот
Напротив,разликата е много малка в реалния живот.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-04-2015
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sarivano Вижте мненията
Попитай Бултраса кога му "запали CI+ DRE АDB3 на LG 49 Bххх, а на Панасоник или LG А -серия пали от ряз
Докторе, предизвика ме Знаеш добре какъв триколорски модул имам. От 10 дни имам и LG 49LB870V. Ей сега тествах, модула пална от раз във въпросното ТВ. По същия начин пали и Мтелския модул. Това упражнение го направих отдавна. За съжаление Самсунга ми е Н6400, без сат.тунер и не мога да тествам. Ако момчето беше от Филибето или Асановград можехме да направим едно бързо тестче с модул, който е 100% работещ.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-04-2015
Аватара на кокович
кокович кокович не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 919
Благодари: 560
Получил благодарност:
446 пъти в 259 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 2
По подразбиране

По скоро според мен с Мтел трябва да общува и то по настоятелно. Телевизорите се произвеждат със слот който трябва да покрива стандарт CI+ . Това, че някой оператор е решил да "икономисва" точно от модулите си е негов проблем. Имах заигравки и с близу и ми изкараха телевизора проблемен, но след демонстрация как тяхната карта в Диабло модул си пали от раз и тръгва омекнаха на момента и все пак ми намериха работещ модул.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-04-2015
zaneshew zaneshew не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 150
Благодари: 20
Получил благодарност:
50 пъти в 39 поста
Сваляния: 87
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на всички за отговорите. Ходих до родата да взема един Voyager 2 за тест на модула. За съжаление на него тръгна ... Явно телевизора има някакъв проблем или несъвместимост. Утре ще пиша на самсунг явно .
__________________
World Vision force 1 Plus,Vu+ Zero, Dreambox 500s, Triax 78.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-04-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цец0 Вижте мненията
Докторе, предизвика ме Знаеш добре какъв триколорски модул имам. От 10 дни имам и LG 49LB870V. Ей сега тествах, модула пална от раз във въпросното ТВ. По същия начин пали и Мтелския модул. Това упражнение го направих отдавна. За съжаление Самсунга ми е Н6400, без сат.тунер и не мога да тествам. Ако момчето беше от Филибето или Асановград можехме да направим едно бързо тестче с модул, който е 100% работещ.
Става въпрос за CI + модулите на Триколор. Тези като твоя палят от ряз и навсякъде. Не много отдавна Самсунг платки сменяха в РФ ,за да ги нагласят за Триколорските/не като твоя/, тук не знам как ще се справят с Мтелските. Но не е модулен проблема точно. Да кажа нещо хубаво за Мтел))))

Цитирай:
Първоначално написано от кокович Вижте мненията
Телевизорите се произвеждат със слот който трябва да покрива стандарт CI+ . Това, че някой оператор е решил да "икономисва" точно от модулите си е негов проблем.
По-скоро производителите на телевизори икономисват някаква съвместимост. Затова е добре да се поглежда CI+ 1.2 или 1.3 поддържа,а и уловките вътре в стандарта. Не "икономисват" операторите както си представяш. Кодировката, която са избрали им налага и вид "желязо" което да употребят. Триколорският CI+ модул с АDBC "сбърква" Опенбоксите от SX серията ,на Панасоник и старо LG дори не забелязваш , че го има и превключва по-бързо и от свободен канал. Мтелският модул се държи еднакво добре и на телевизор и на CI+ , а което е и най-странно и на Е2 ресивър с обикновен CI. А на колегата проблема като диагностика е не сложен след като ТВ-то не инициализира модула- или повреден модул или някаква недоработка на ТВ-то. А може и двете заедно. И до сутринта да пият с техниците на Мтел могат единствено да пробват с доказано работещ модул и карта ,че не се /или се/ инициализира и да хвърлят проблема на Самсунг
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 21-04-2015 на 02:19
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-04-2015
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Донеси тогава един такъв да го тестваме
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ci, samsung, ue, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Blu-Ray Samsung проблем таратор DVD и BLURAY плеъри 11 29-07-2013 09:01
Избор между Samsung ES5500, Samsung EH5300 и Samsung F5500 СС ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 17-06-2013 10:27
проблем със SAMSUNG га4ев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 28-05-2013 16:07
Проблем с LED TV Samsung АЗЗ ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 26 12-10-2011 10:26
Проблем със TV samsung бобитто ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 18 16-08-2011 20:34


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.