The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 25-02-2013
Наско74 Наско74 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 165
Благодари: 24
Получил благодарност:
87 пъти в 30 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ще те спъва HDD мислил ли си за RAID с SSD :-) тогава кефа е пълен даже и с доста по слаб процесор
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Наско74 за този полезен пост :
Rafaello (25-02-2013)
  #12  
Стар 25-02-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Наско74 Вижте мненията
ще те спъва HDD мислил ли си за RAID с SSD :-) тогава кефа е пълен даже и с доста по слаб процесор
Да, преди бях с 2 бр х 250 ГБ работещи в раид масив като един. Не беше това, което очаквах и затова го продадох единия 250. Но със ССД не съм пробвал. Какво препоръчваш като марка и модел? Имаш ли наблюдения на живо, че понякога теорията се различава от практиката При ССД-то май не се печели чак толкова в скоростта от трансфера, колкото от времето за достъп до файла. Поправете ме ако греша....
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #13  
Стар 25-02-2013
dontony dontony не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Sofia
Мнения: 43
Благодари: 0
Получил благодарност:
31 пъти в 13 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някъде бях чел преди време, че при RAID с SSD се губи TRIM командата, която позволява операционната система да информира дисковия контролер кои файлове вече не се използват (са били изтрити). Нека колегите които знаят каква точно е реалната полза от TRIM командата да кажат дали наистина е така.


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dontony за този полезен пост :
Rafaello (25-02-2013)
  #14  
Стар 25-02-2013
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Търси си аналогично дъно, но на Асус. Единствено те гарантират качествени компоненти и желязна поддръжка.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 25-02-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,397
Благодари: 190
Получил благодарност:
350 пъти в 244 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Rafaello Взимай този процесор ! Този процесор се мъчи да конкурира I7 на сандибриджа. Бих казал равен и малко превъзхожда I5 -2500K. За i3 въобще не си правете устата колеги особено ако ще се изчислява HD видео - липсват им доста инструкции. За дъното асрок ако имаш възможност смени го със азуско. И задължително си вземи охлаждане от рода на кулермастер Hiper 212 или фризер про цените им са от 60-120 лв но ще ти вдигнат с една четвърт до една трета.
За хардовете и то специално за видео- да знаеш главните виновници, които бавят системата, ако например има да смяташ 5-12 слоя например на AE, premiere, pinnacle studio 15-16. Преди бях с два х 1 тв 64 кеш 72000 оборота на райд 0/стрип/ и в последствие смених с велосираптор 10000 оборота 64кеш и производителноста и бързината се вдигна почти 3 пъти. СДД диска е бърз, но, малък само уиндоса да сложиш не е достатъчно, там трябва да е и програмата и библиотеките, които ще ползваш.
За рама - колкото повече толкова по-добре, но със хубави тайминги.
За видеокартата ако подържа kuda технологията не я сменяй. Успех в търсенето и потърси във специализираните видеофоруми!
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хоризонт за този полезен пост :
Rafaello (25-02-2013)
  #16  
Стар 25-02-2013
Наско74 Наско74 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 165
Благодари: 24
Получил благодарност:
87 пъти в 30 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нямам моя машина с ССД в РАИД но това което съм виждал при мой познати ми събра очите

Имам РАИД с два диска от лаптопи и един малак ССД диск резултатите са тези :

А ССД диска е този кучи марка :
Отговори с цитат
  #17  
Стар 25-02-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Търси си аналогично дъно, но на Асус. Единствено те гарантират качествени компоненти и желязна поддръжка.
Абсолютно не съм съгласен! В момента съм с 3-то подред дъно АSRock, претърпяло какви ли не човъркания и издевалтества и никога не съм имал проблем. Айде остави мен, но на толкова познати съм ги препоръчал, когато са ме питали - до сега изгоряло не съм видял. А виж Aсусите съм виждал доста дефектирали. Може и да е въпрос на мой късмет, но марката АSRock за дъно няма да сменя (е поне докато не ме разочароват: ). Виж какво пишат Асрок за кондензаторите си, нещото, което се прецаква най-често в едно дъно:

-ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors

По интересно ми е мнението Ви за този чипесет 990FX. Какви отзиви сте чували?

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Rafaello Взимай този процесор ! Този процесор се мъчи да конкурира I7 на сандибриджа. Бих казал равен и малко превъзхожда I5 -2500K. За i3 въобще не си правете устата колеги особено ако ще се изчислява HD видео - липсват им доста инструкции. За дъното асрок ако имаш възможност смени го със азуско. И задължително си вземи охлаждане от рода на кулермастер Hiper 212 или фризер про цените им са от 60-120 лв но ще ти вдигнат с една четвърт до една трета.
За хардовете и то специално за видео- да знаеш главните виновници, които бавят системата, ако например има да смяташ 5-12 слоя например на AE, premiere, pinnacle studio 15-16. Преди бях с два х 1 тв 64 кеш 72000 оборота на райд 0/стрип/ и в последствие смених с велосираптор 10000 оборота 64кеш и производителноста и бързината се вдигна почти 3 пъти. СДД диска е бърз, но, малък само уиндоса да сложиш не е достатъчно, там трябва да е и програмата и библиотеките, които ще ползваш.
За рама - колкото повече толкова по-добре, но със хубави тайминги.
За видеокартата ако подържа kuda технологията не я сменяй. Успех в търсенето и потърси във специализираните видеофоруми!
Мерси колега за информацията. Няма да обработвам видео на компа. Ще си е за цъкане в домашни условия. Тук таме някоя програмка по-тежичка като Корел Драу да си свърша някоя работа. SSD-то наистина ме изкушава ама няма да е сега. В момента говорим само за дъно процесор и рам. Рама нарочно го вземам 1х8ГБ с идеята да сложа още 1 парче след време като омалее тоя.
Я обясни малко повече за охлаждането, искаш да кажеш, че при по добро охлаждане ще ми се вдигне производителността ли? Това леко ме учудва. Може би, има в предвид, че при добро охлаждане ще мога да го клокна? Това ми изглежда на мен добро решение: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=544628
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rafaello за този полезен пост :
бахретин (26-02-2013)
  #18  
Стар 25-02-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,397
Благодари: 190
Получил благодарност:
350 пъти в 244 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rafaello Вижте мненията
Я обясни малко повече за охлаждането, искаш да кажеш, че при по добро охлаждане ще ми се вдигне производителността ли? Това леко ме учудва. Може би, има в предвид, че при добро охлаждане ще мога да го клокна? Това ми изглежда на мен добро решение: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=544628
Да охлаждането в голяма степен спомага за оверклока.
http://dvtests.com/?p=4661
Е с този охладител съм и на тестовете се вижда прираста. Само дето нямам допълнителен охладител на чипсета.
При рам с лоши тайминги ефекта е минимален и спъва.
Асрока е дъщерна фирма на асус за бюджетни дъна. Просто си улучил дъно. Тия негодници си боядисват алуминиевите радиатори с жълта боя и изглеждат като медни.
За захранването не си споменал нищо.
А за едно сърфиране и гледане на филми каквото и скопено да вземиш все ще бачка.
__________________
Отговори с цитат
  #19  
Стар 25-02-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Да охлаждането в голяма степен спомага за оверклока.
http://dvtests.com/?p=4661
Е с този охладител съм и на тестовете се вижда прираста. Само дето нямам допълнителен охладител на чипсета.
При рам с лоши тайминги ефекта е минимален и спъва.
Асрока е дъщерна фирма на асус за бюджетни дъна. Просто си улучил дъно. Тия негодници си боядисват алуминиевите радиатори с жълта боя и изглеждат като медни.
За захранването не си споменал нищо.
А за едно сърфиране и гледане на филми каквото и скопено да вземиш все ще бачка.
Захранването ми в момента е 500 Вата Фортрон. Асрок ги знам, че са дъщерна фирма, даже казват, че нещата се произвеждат в едни и същи заводи. Рама, който мисля да взимам добре ли? Преди време имах от тази марка и много ме беше изкефила изработката, даже беше Made In USA, сега съм с кингстън, но не ме кефи. Не че е правил проблеми, просто "китайска" изработка, та затова мисля да опитам пак Корсара. Ти за колко пари си взел това охлаждане, което посочваш.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14-03-2013
Аватара на канимир
канимир канимир не е на линия
форумно сукалче на бира
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Местоположение: sofia.rar
Мнения: 59
Благодари: 20
Получил благодарност:
11 пъти в 9 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Търси си аналогично дъно, но на Асус. Единствено те гарантират качествени компоненти и желязна поддръжка.
Единствената гаранция при покупка на Asus е високата цена! Още повече за AMD платформа, никога не ги е бивало и никога няма да ги...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на канимир за този полезен пост :
gentu (14-03-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
конфигурация, ЛИ, Одобрявате, Тази


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ех тази зарга д.е.м.т Кошче 1 26-09-2012 21:03
Конфигурация на н линия от оскам-линк д.е.м.т MPCS/OScam 0 10-09-2012 21:41
Одобрявате ли избора ми на PC части elektrik КОМПЮТРИ и периферия 39 25-05-2012 18:17
Конфигурация за HD DVB платка? teolink КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 6 02-03-2011 21:01
Моля за съвет за конфигурация spaunov САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 27-11-2009 16:17


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.