The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 07-02-2014
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Връщат ни парите след три ремонта

Ако си купим техника и тя все се разваля въпреки многобройните ремонти, търговците вече ще са задължени да ни връщат парите. Това гласят приетите на първо четене промени в Закона за защита на потребителите. В него вече е записано, че продавачът трябва да ни върне парите, ако техниката или друга стока бъде ремонтирана три пъти в рамките на гаранционния срок от две години. Ако се счупи четвърти път - търговецът е длъжен да ни върне сумата, която сме броили за стоката. Депутатите подчертават, че няма измъкване от това задължение. Те припомнят, че срокът за удовлетворяване на гаранция е 30-дневен. Но за да можем да го удостоверим, задължително рекламацията трябва да бъде отбелязана в документите на търговеца, както и да получим разписка с подпис, печат и дата, че стоката ни е пратена за ремонт.

http://www.standartnews.com/balgariy...ni-225027.html

Дано го приемат. Крайно време е търговците да бъдат поставени на място и да вземат да внасят по-качествена стока. Говоря за големите търговци и вериги, които от 10 години насам пълнят къщите ни с опасни боклуци. Усетят ли, че са внесли нещо хубаво и хоп - спира се вноса.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на ivo за този полезен пост
bokarium (08-02-2014), АТАНАС15 (07-02-2014), дакси (08-02-2014), Пламен Тачев (07-02-2014)
  #2  
Стар 08-02-2014
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Това е отдавна, в по - голямата част от гаранционните карти го пише. Мислех, че има закон за това. Като ми изгоря монитора малко преди да му мине гаранцията - не успяха да го оправят. В Технополис ме питаха нов монитор ли искам, или парите. Тогава ми трябваха пари, пък и имаше много по-сгодни модели на тия пари.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rabin за този полезен пост :
bokarium (08-02-2014)
  #3  
Стар 08-02-2014
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Това е отдавна, в по - голямата част от гаранционните карти го пише. Мислех, че има закон за това. Като ми изгоря монитора малко преди да му мине гаранцията - не успяха да го оправят. В Технополис ме питаха нов монитор ли искам, или парите. Тогава ми трябваха пари, пък и имаше много по-сгодни модели на тия пари.
Не съм виждал действаща в момента карта, в която да го пише. Я сканирай една и качи да видим. Всеки ден се занимавам с гаранционни карти. Според досегашния закон, можеш да поискаш връщането на парите, замяна или ремонт, но зависи кое ще е по-изгодно за търговеца. Ако до един месец не ти се направи ремонт имаш право да си искаш парите. Подобни правила имаше през комунизма. При няколко еднакви дефекта ти заменяха уреда. С изменението в ЗЗП, обаче което ще гласуват при 3 удовлетворени рекламации и настъпила четвърта повреда можеш да развалиш договора за продажба т.е да ти върнат парите. До сега нямаше брой ремонти. Може и 20 пъти да ти се повреди телевизора, нямаше ограничения на ремонтите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ivo за този полезен пост :
bokarium (08-02-2014)
  #4  
Стар 08-02-2014
антена антена не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 1,112
Благодари: 7
Получил благодарност:
118 пъти в 70 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 4
Cool

при бай милен гаранция не важи....
бях купил 1 машина на нес кафе и се развали отказаха гаранцията понеже имало хлебарка въртре която дала на късо ...какво правим?
накрая си платих ремонта...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 08-02-2014
калоянк калоянк не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 132
Благодари: 5
Получил благодарност:
24 пъти в 12 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от антена Вижте мненията
при бай милен гаранция не важи....
бях купил 1 машина на нес кафе и се развали отказаха гаранцията понеже имало хлебарка въртре която дала на късо ...какво правим?
накрая си платих ремонта...
Какво правим...купуваме си Хлебомор-Д или нещо подобно (регент-а го забраниха, ама пак се намира).

Иначе в досегашният закон имаше една подробност! Пишеше, че ако има три еднакви ремонта, който са от един и същи характер. Тоест телефон..носиш го за ремонт на дисплей, след това за ремонт на микрофон...след това за ремонт на един какво си. Според сегашният закон, не може да претендираш в такъв случай. Но до колкото разбирам сегашните промени, казват че при три независимо какви ремонта ти връщат парите...надявам се да е така!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-02-2014
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от антена Вижте мненията
бях купил 1 машина на нес кафе и се развали отказаха гаранцията понеже имало хлебарка въртре която дала на късо ...какво правим?
накрая си платих ремонта...
Е как доказаха че тая хлебарка е твоя.ДНК тест ли направиха на твоите и техни хлебарки?Целта е да убият дребния търговец който няма защита в такива случаи а не че им е грижа за клиента.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Връщат, ни, парите, ремонта, След, три


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Случи се! Връщат цигарите в заведенията! dsc Дъра-Бъра 41 26-10-2013 15:53
Гражданите на ЕС ще могат да връщат стоки от интернет до 14 дни Джак Дъра-Бъра 1 11-10-2011 17:09
Връщат България в списък 301 заради Zamunda kabel Дъра-Бъра 41 06-04-2011 00:14
Не им се връщат парички Боксер Дъра-Бъра 4 08-02-2011 19:50
Миските си заработват парите в леглото – разследване на bTV и PRO.BG ТИНТИН 18 + 2 16-07-2010 00:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.