The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 20-10-2021
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,151
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Значи според разбиранията тук 20% са обществото, а 80% какво са?

И като е толкова хубаво аджеба защо дават пари за да се ваксинира човек?

Крайно несправедливо - едните ще щъкат навсякъде и ще ползват привилегии, а другите да хващат гората при положение че всички са потенциални заразоносители.
Така е, всички са заразоносители, само дето леглата в болниците и вентилаторите свършват от неваксинирани разбирачи.
Държавата ни трета поредна зима ще яде дървото, децата ни за трета поредна година ще са изолирани да учат от вкъщи, което давате ли си сметка за какво назадване и изолиране е от към знания, социални контакти, обездвижване, абе изобщо произвеждаме си мекотели-социопати...
Е как няма да съм бесен, държави с по 80-90% напълно ваксинирани вече живеят нормално, ама напълно нормално, при тях броя на заразени може да се запазва, но постъпилите в болници намаляват, а ние отново ще затваряме, за трета поредна година обаче горди, че видиш ли 80% от нацията ни са измислили топлата вода..
Преди три години бяхме чували само за ковида, а сега всеки от нас има близък, познат (човек от първо лице) - умрял от това, е какво повече трябва да стане бе хора, не мога да проумея, направо мозъка ми блокира да схвана логиката.

п.п. Напълно съм съгласен, че дискриминацията е срещу преболедувалите, защото ако се изследваше клетъчния имунитет, а не само антителата, то тогава картината щеше да говори друго.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Следните потребители (14) благодарят на дрим за този полезен пост
dodo_pv (21-10-2021), dolby (20-10-2021), fox (20-10-2021), Joe (22-10-2021), Jovanoty (20-10-2021), manqka (22-10-2021), Neo64 (20-10-2021), sonaki (20-10-2021), spiralkinda (20-10-2021), tiefighter (20-10-2021), vadzari (20-10-2021), Виктор (20-10-2021), индикатор (20-10-2021), светльок (20-10-2021)
  #32  
Стар 20-10-2021
kristov kristov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 303
Благодари: 137
Получил благодарност:
68 пъти в 56 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Това, че си преболедувал не означава, че си "по-устойчив от който и да е ваксиниран".
За да не ти изглежда като заяждане ще дам пример с моя брат:
Изкара заболяването ноември месец миналата година. През март тази година си направи изследване за наличие на антитела. През септември си направи отново същото изследване и установи, че антителата му са много надолу спрямо мартенския резултат.

Без да го агитирам отиде и се ваксинира.
Антителата означават, единствено че се е срещан с някаква болест нищо друго. Нормално е да намалеят след време.

ето какво казва човек който е доста по наясно от нас по въпроса:

" Проф. Андрей Чорбанов от Института по микробиология към БАН

- Какво става, ако преболедувал с висока нива на антитела се ваксинира срещу коронавируса?

- Може да се получи свръхреакция, някаква възпалителна реакция на имунната система, защото, ако човек е изградил високи нива на защита, допълнителните дози могат да не бъдат добри. Именно затова аз смятам, че трябва да се въведе задължителен тест на всички преди ваксиниране, за да се разбере дали не са прекарали вируса без да са разбрали. Защото много хора го карат леко, като симптом се припокрива с другите сезонни вируси, и тези хора имат защита.

- Съветът към преболедувалите обаче е да се ваксинират, защото губят защните си антитела до половин година.

- Изобщо не съм съгласен с подобно твърдение, което противоречи на здравия разум и научната фактология по отношение на имунологията. Адски голям проблем е за мен, когато неимунолози, коментират имунологични аспекти и проблеми, които се разискват на високи форуми и които дават обективна прецененка какво и как не трябва да се прави.
Фактът е, че има един малък процент преболедували и ваксинирани, които не реагират адекватно. И това се знае. При една ваксинация, когато ваксинирате 100 души, от 3 до 5 процента няма да реагират на ваксината. Но смисълът е, че останалите ги пазят.
Огромният брой хора, които преболедуват вируса, изграждат траен имунитет и на практика няма смисъл да бъдат ваксинирани, а още по-малко да бъдат принуждавани. Затова и силно настоявам да не бъде правено от чисто професионална гледна точка.
Действително за наличието на антитела се разбира, когато тестваш хора. Не винаги обаче тестът е лесен, защото, когато човек е прекарал заболяването, се тества с кръв. Да, но много малка част от клетките на имунната памет са там, в огромната си част стоят най-вече в костния мозък и там чакат, когато имат среща с вируса, да реагират. Но така или иначе директното принуждаване на прекаралите заболяването да се ваксинират намирам като крайно погрешно.

- Защо тогава не се признава нивото на защита на прекаралите корона вируса след шест месеца?

-Ясно е, че това е европейска директива, с която аз не мога да се съглася, защото по всички данни като общност тези групи са в пъти много по-защитени.
Изследване в Израел показа, че при тези групи от 6 до 8 пъти са по-малко леталните случаи при вторичен контакт с вируса спрямо ваксинираните и 15 пъти по-рядко се заразяват. Това е логично, защото придобития имунитет на хората, които се срещат с вируса в естествени условия е много плътен и много по-пълен.
"
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на kristov за този полезен пост :
miral (27-10-2021)
  #33  
Стар 20-10-2021
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,157
Благодари: 78
Получил благодарност:
353 пъти в 236 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Влизаме в излишна полемика. Не те карам да вярваш че само ваксинираните са защитени. Живота си е твой, прави каквото искаш.
  #34  
Стар 20-10-2021
Трапера Трапера не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Мнения: 124
Благодари: 19
Получил благодарност:
74 пъти в 39 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
От друга страна несправедливостта, която прозира е срещу преболедувалите хора, там явно прозира картелния натиск на вакс компанийте, като ги принуждават да се ваксинират заради сертификата.
За всички други, които не са преболедували, лично мое мнение е, че ако искат да са част от обществото, праскат две игли и спират с тъпотиите.
Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Това е ключа от палатката.

Истинската цел не е да придобием имунитет, като единици и обществото, като цяло, което да доведе до изчезването на т.н "ВИРУС".

Целта на занятието е да ЖИГОСАТ поне 80-90% от стадото и тогава ще започнат да намаляват и броя на псевдо заразените и броя на псевдо починалите от Коронавирус...с някои съпътстващи заболявания разбира се.

Най-неудобни за изпълнението на тази задача са тези, които са го прекарали безсимптомно, с леки или средно тежки проблеми.

Повечето от тях не са ходили на лекар, респективно не са си правили PCR тестове и не могат да го докажат, а дори и да го докажат ги принуждават да се ЖИГОСАТ, защото така се изграждал по-здрав имунитет, нещо което те вече имат и то железен имунитет на естествено преживели ОТРОВАТА.

Тоест дали ще е Коронавирус или Коронабактерия е без значение, това е само предлог да ви ЖИГОСАТ !

Когато си свършат работата ще изчезне "коронавируса" и пак ще се радваме на грипа, настинките и сезонните вируси, сега обединени под едно име, името на ИЗМАМАТА наречена COVID-19 !
Следните потребители (6) благодарят на Трапера за този полезен пост
111111 (20-10-2021), atuani (20-10-2021), manqka (22-10-2021), nokia n96 (21-10-2021), Вас (20-10-2021), гошето86 (20-10-2021)
  #35  
Стар 20-10-2021
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Митко7 Вижте мненията
Ще проработят ли или не ? Как мислите ?
Колкото предишните мерки проработиха.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
  #36  
Стар 20-10-2021
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,960
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Сертификата ми изтече 6 месеца след положителния пср тест. И в момента, аз съм по-устойчив от който и да е ваксиниран , ама нямам сертификат. И трябва да се ваксинирам, при положение , че имам една игла астразенека сега ще трябва да правя тест за антитела, и в допълнение никой, ама никой досега не ми е потвърдил, че е безопасно да се ваксинирам след като съм го прекарал, а също така и с какво и колко игли трябва да сложа...
А иначе сертификата за ваксина важи година...

Засега няма давност сертификата за ваксина


Sent from my iPhone XII Pro Max using Tapatalk Pro
  #37  
Стар 20-10-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,034
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bu12tras Вижте мненията
Засега няма давност сертификата за ваксина

Така е, ама някъде говореше кумчев май, че най-вероятно щял да е година. Просто още не били сигурни дали ще е нужна трета доза или годишно ваксиниране. Тоест, ако решат, че е нужно- тогава и сертификата ще се обновява според годишната доза
  #38  
Стар 20-10-2021
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране Страхът изяжда душата

Това със зелените сертификати е своеобразна мярка,защото
трябва и лична карта да се показва.
Никакъв проблем не е да се ползва чужд сертификат,който уж
е персонален,например моя, от друг човек на подобна възраст и
очаквам да е масово!
Предполага се,че антиваксерите са от ниско интелигентната
част от населението,но не отчитат факта,че са хитри като бременни
хлебарки!
"Жигосват" и "чипират" населението,за да се отсее плявата и да се
повиши средната интелигентност на населението,защото слободията
извади на светло пяната и войнстващата посредственост!
Прави сте антиваксерчета, имате право на избор, съгласен съм с
Вас,че не трябва да се "жигосвате", прави се да се страхувате,че сте
прекалено важни за системата,все някой трябва да върши нескоквалифицираните дейности!
Никакви вливания,по-добре абокяд и системи за обдишване,отколкото 1мл. някаква ваксина,която може и да не е ваксина
Следните потребители (3) благодарят на yavor1 за този полезен пост
Neo64 (20-10-2021), vadzari (20-10-2021), Виктор (20-10-2021)
  #39  
Стар 20-10-2021
Трапера Трапера не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Мнения: 124
Благодари: 19
Получил благодарност:
74 пъти в 39 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

E*ТЕ СИ МАЙКАТА !!!

Моят сертификат е готов.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Трапера за този полезен пост :
Вас (20-10-2021)
  #40  
Стар 20-10-2021
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Сертификата ми изтече 6 месеца след положителния пср тест. И в момента, аз съм по-устойчив от който и да е ваксиниран , ама нямам сертификат. И трябва да се ваксинирам, при положение , че имам една игла астразенека сега ще трябва да правя тест за антитела, и в допълнение никой, ама никой досега не ми е потвърдил, че е безопасно да се ваксинирам след като съм го прекарал, а също така и с какво и колко игли трябва да сложа...
А иначе сертификата за ваксина важи година...
Дано да е така. Знам един който два пъти го кара и то доста тежко и все пак се ваксинира. Междудругото това да имаш сертификат че си го прекарал май само в България го има, тук признават само ваксините и като гледам не са сбъркали , всички рестрикции вдигнаха
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Зелените, сертификати


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 8 (0 членове и 8 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.