The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 22-08-2015
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не е важно дали банката предлага 3Д защита, а дали ТЪРГОВЕЦЪТ ползва такава. Отклоняваме се от темата. Включват се дори неграмотни полово незадоволени колеги, неразличаващи дебитните от кредитни карти. Нека сме по-сериозни, банките не ни защитават от евентуални интернет измами, поне у нас. Особено някои.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
Veskop (23-08-2015)
  #32  
Стар 23-08-2015
Аватара на johnfogerty
johnfogerty johnfogerty не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 133
Благодари: 8
Получил благодарност:
54 пъти в 35 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/201...bankiraneto_e/
Отговори с цитат
  #33  
Стар 23-08-2015
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Додо, сега обясни на виртуалната ти кредитна карта колко ти е кредитния лимит. Обясни и на сексуално незадоволените и тези с колеблива сексуалност каква е файдата от виртуална кредитна карта с наличност в нея, освен точно в момента на плащане. Не се ли усещаш поне малко, че не си на кръчмата на масата?

мод Дрим:
Само ти не се научи да си коригираш мненията, а ги трупаш едно под друго!!!
И не ми отговаряй, как това можело да се автоматизира, за последно ти казвам да си ги едитваш!!!

Цитирай:
Първоначално написано от johnfogerty Вижте мненията
Той хубаво е насочен, ама не му става номера на този вирус. Масово онлайн банкирането у нас се прави с токен устройство или смс - и при двата случая трябва физически да ти откраднат телефона или токена за да могат да извършват някакви платежни действия. Не ми е известно за банка, която все още ползва ел.подпис. (не казвам, че няма). Но този начин на удостоверяване никак не ми е любим.
__________________
Отговори с цитат
  #34  
Стар 23-08-2015
dinko dinko е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 238
Благодари: 288
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за всички мнения и съвети .

Точната сума е 338.36 лв. и за напред в карта за разплащания
през интернет няма да държа пари.

По принцип имам Paypal от много време и използвам него.
Също така имам и виртуални карти. Още преди време във форума
се появи информация за виртуалните карти на CCBank.

Но факт е, че съм използват и тази карта на SG Еxpress Bank за
разплащания.

Данни за транзакцията:
---
Операция No: 87508326719738
ПЛАЩАНЕ НА ПОС В ЧУЖБИНА
Дата на транз. : 28.05.15 00: 00
Карта: 4390. . .786
VISA/MC GBR 0870 8387294 - SPORTSDIRECT. COM
Устройство:
Сума на транзакцията: 120.83
Валута: GBP
Курс: 1.959
---

Същия ден от банката ми се обадиха, защото те самите
са преценили, че това е нередовна транзакция.
Въпреки това не покриват кражбата.


Мисля да не подавам жалба в полицията, защото няма да има
ефект.

Но ще подам жалба в Комисията за финансов надзор,
както е писал един колега по-горе:

http://www.fsc.bg/Jalbi-bg-60
delovodstvo@fsc.bg
Отговори с цитат
  #35  
Стар 23-08-2015
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

х старо,
те и тука сте първи ,не само в чипа , ами и в крадването/ лепене на тикса,камерки и прочие за копиране ,с мамалигите пак сте първи/, само ,че разликата е в това ,че тука се обаждаш и ти правят ресто, а в Булгаристан банките както виждам ,се правят на ощипана мома, а на Сашо ,ако е в Синеморец , ще се озориш с носенето на девизите.
Преди 3 години имах един подобен проблем с ЕДреамс/ интернет купуване на самолетни билети , екскурзии и все простотии/, та тия геги ми взеха без потвърждение 1600 евра за два самолетни билета до Канада от карта на Виза
Резнах ги , писнах ги на Виза и на куките , банката ми върна виртуално парите в графа стопирани до второ нареждане и след 10 месеца реално ми освободи сумата, представям се какъв Сървайвър щеше да е в Джунгаристан.
Напомня ми оня пост , с хилядите простотии за СИМ картата и роаминга, и десетките отворковци с 5 лв. дето ползват Роаминг по целия свят.
А бе какво да се прави ,бат Алеко го е казал простичко-"Ганьо първи с дисагите е покорил Европата"
А картите с онлайн плащане на не първите са вързани с мобилния номер и покупката се потвърждава само ,ако потвърдиш на банката с кода от СМС-а, простичко ,като в букварче за 1-ви клас
Плащаш с ПейПал , с гарантирано ресто при измама и забравяш за Биг Брадър

Последно редактирано от Neo64 : 23-08-2015 на 10:32
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Neo64 за този полезен пост :
bu12tras (23-08-2015)
  #36  
Стар 23-08-2015
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

А сега отиди измий си очите, пий едно кафе и се върни да прочетеш това което си написал, да видим дали и сам ще можеш да се разбереш
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
njor (23-08-2015)
  #37  
Стар 23-08-2015
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Кафето турското , го пих на ранина, тука сме с един саат назаде, ако някой нещо не разбира пита, не е толкова сложно , щото и аз не разбирам едно 60% от отговорите в тая тема , ама се ориентирах, човека пита за възможност за рекламация , а прочетох куп "идеи" , сещаш се като оная тема за СИМ-а, та рекоф да вметна мои "идеи" , за чипа , банкоматите и сите гяволии, няма нищо неразбираемо, аз разбрах, че в БГ ти крадват кинти и нищо не те спасява, нали така??????
Отговори с цитат
  #38  
Стар 23-08-2015
пиратко пиратко не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 113
Благодари: 24
Получил благодарност:
15 пъти в 13 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от archibal Вижте мненията
Недей подвежда човека без причина

Ако картата е в собственика, ако ПИН-а не е записан някъде (лист, документ или нещо подобно, а е запомнен) чл.58 не действа
Имах подобен случай в банка Уникредит. Срока от 21 дена се отнася когато са "замесени" български банки, в моя случай беше немска и тогава срока е около 2 месеца. След проучване и попълване на документите парите (180 лв) ми бяха възстановени в пълен размер. Ако ти кажат в някоя банка, че до 300 лв не възстановяват, а собственика поема върху себе си загубите кажи им за този член от закона (члена от закона да се чете ЦЕЛИЯ, не откъс от него). Наистина не се възстановяват суми до 300 лв при положение че титуляра на картата е бил недобросъвестен ползвател
Недей подвежда човека и ти. И на мене ми скимираха преди години БГ карта, думнаха около 1000 лв. на банкомати през ноща, но Райфайзен ми възстановиха само горницата над 300 лв. Ходи им обяснявай, че картата е била в тебе, че си добросъвестен ползвател....

От тогава - всичко в разплащателна сметка, а при нужда - онлайн вътребанков превод към картовата (с перманентен нулев баланс) и после плащане. След секунди баланса на картовата пак е нула....и те така то следващата трансакция.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 23-08-2015
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Neo, Ти пак почна да се отваряш за неща дето не са ти ясни! Ей такива отворени като теб най ги точим ние - татарите и мамалигарите!

мод Дрим:
Само ти не се научи да си коригираш мненията, а ги трупаш едно под друго!!!
И не ми отговаряй, как това можело да се автоматизира, за последно ти казвам да си ги едитваш!!!


Цитирай:
Първоначално написано от пиратко Вижте мненията
Недей подвежда човека и ти. И на мене ми скимираха преди години БГ карта, думнаха около 1000 лв. на банкомати през ноща, но Райфайзен ми възстановиха само горницата над 300 лв. Ходи им обяснявай, че картата е била в тебе, че си добросъвестен ползвател....

От тогава - всичко в разплащателна сметка, а при нужда - онлайн вътребанков превод към картовата (с перманентен нулев баланс) и после плащане. След секунди баланса на картовата пак е нула....и те така то следващата трансакция.
Това им обяснявам и аз на праволинейно ориентираните додовци - че в договора ясно е записана сумата над-която банката е отговорна при загуба или злоупотреба с картата.
__________________
Отговори с цитат
  #40  
Стар 23-08-2015
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Smile

На праволинейните додовци не им е работа да ти го набиват нито отгоре, нито отзад. Има си други за такива дейности. Освен това, не съм длъжен, нито е необходимо да давам повече подробности по моя последен казус. Идеята ми беше да помогна на колегата с източената карта и го направих. Човекът ме разбра. Описаната пътека от мен е отдавна отработена лично и работи. Глупостите ти за отговорността на банките не ни интересуват, по-предният път ми възстановиха 5,20 лв. (пет лева и двадесет стотинки), източени от някакви шотландски говеда, чрез съдействието на КФН. И един приятелски съвет: коментирай неща, с които имаш някакъв опит или поне ги познаваш.
П.п: Не съм праволинен. По-внимателен съм
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
Веско (23-08-2015)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bank, express, sg, дебитна, карта, от, откраднати, пари


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Хакер публикува 5 млн. откраднати пароли за Gmail spgi Дъра-Бъра 14 13-09-2014 09:45
пайпал без дебитна карта как ? bokarium Дъра-Бъра 17 15-11-2013 18:25
Продавам DVB-S2 карта TechniSat SkyStar 2 eXpress HD Конфито Приключили продажби 2 08-03-2013 10:14
Orion Express спира излъчване на 1 август от Express Am 2 berks Новини 8 02-08-2010 21:25
Express AM44 & Express MD1 старт успешен! Ланселот САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 24 30-04-2009 13:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:12.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.