The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 22-08-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,804
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ceco2000 Вижте мненията
добре бе многознаещи господине. аз да го нямам и да не е на открито да те разбера но уви го имам и е с 110 ламаринка. на По-Кривия друго няма въобще да осъждам що За ЛАМЕР съм разбирашли. щото ти се ще да набуташ човека с нещо което е от ден до пладне и то и на примоция. а с едно съм съгласен от полярната врътка по-добро засега нЕма и нЕма и да има скоро.
Ти май само един мотор си имал, поради което си го хвалиш
Освен Стаб 120, още 5 мотора имам, дори стронг 2100 на 7 години има по-малък луфт от стаб120, за 3800 серията - ами няма луфтове, имах един 3800 -супер бърз , но даде дефект в управлението , но луфт нямаше , подарих го на колега от форума ( дори не си спомням на кого )
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
миронски (22-08-2014)
  #32  
Стар 22-08-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ceco2000 Вижте мненията
то хубаво че се опитвате да спестите някой лев на Стоянх, но ми е много интересно как ценово тез п-ки ще гарантират дълготрайна работа. а, и що ли стаба си държи ценичката. сигурно галфоните производители си лежат на името и цуцат до откат.
та Стоянх, чети и между редовете, не се разубеждавай на първия различен пост. повечето мотори имат сериозни проблеми в позициониране на крайните спътници, заради увеличаване на луфта в механизма и то от новички та камо ли работещи на по сериозни атмосферни влияния.
Виж сега, нещата са малко по-сложнички. STAB моторите се монтират на системи, съставени от калпави китайски тунери с измислени компоненти и шкарто кабели, положени на сравнително големи разстояния. Към момента, няма да ти обяснявам защо е така.
Що се отнася до Opticum 3800, заедно с всичките му разновидности и iTech, между тях няма нищо общо, освен външния вид. Някъде бях описал 3800, със снимков материал и бях обяснил какво точно следва да се спазва при монтажа. Това са перфектни мотори, но имат нужда от повече ток, когато въртят тежки антени. Затова бях писал, че оувърклокнатият им вариянт не е добро решение за повечето от вас. Имат изискване към фидера, което дори масово рекламирания кабел на Comscope не може да покрие. Изисква се кабелът да има достатъчно дебело медно жило. Няма ли, слагаш STAB или линеен мотор с позиционер, където мощностите са съвсем други.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
Посветения (22-08-2014)
  #33  
Стар 22-08-2014
Sat PLUS Sat PLUS не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 470
Благодари: 218
Получил благодарност:
121 пъти в 86 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
Smile

Тези мотори пристигат при нас от завода в Тайван и се произвеждат с марка Moteck и Navigator.
[IMG]http://*************/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/m/img_0006_4.jpg[/IMG]
[IMG]http://*************/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/m/img_0007_1.jpg[/IMG]
[IMG]http://*************/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/m/img_0009_2.jpg[/IMG]
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Sat PLUS за този полезен пост :
БорисБ (22-08-2014)
  #34  
Стар 22-08-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sat PLUS Вижте мненията
Тези мотори пристигат при нас от завода в Тайван и се произвеждат с марка Moteck и Navigator.
Тези са за малки антени. С такъв въртях Текател 120 на завет, около година, поради некомпетентност. Онези 3800, за които писах, са много по-различни.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 06-09-2014
Аватара на Стоянх
Стоянх Стоянх не е на линия
Поморийска домашна ракия
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Местоположение: Поморие
Мнения: 76
Благодари: 9
Получил благодарност:
10 пъти в 9 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Да споделя и развръзката: първоначално купих Amiko DM3800, обаче се оказа че е проблемен, явно не съм имал късмет и ми се падна единствения дефектен такъв мотор в България След връщане на дефектния мотор вече съм със Stab HH100. Какво ми направи впечатление - Stab-а изглежда доста по-добре направен, по-тих е при въртене, разлика във времето не видях, може би няколко секунди само с Amiko-то (даже сравнявахме Stab-а с един приятел с iTech мотор и от 75E до 24,5W времето беше еднакво). Другото, което ми направи впечатление е детайлната книжка с която върви новият ми мотор (интересното беше, че с Amiko-то нямаше такава, явно пропуск на продавача ). Другото готино нещо са уплътняващите гумички, които са перфектни при Stab, докато при Amiko-то излизаха направо през F кънекторите. Не на последно място споменавам и гаранцията, защото при Stab e 2 години, докато при Amiko е само една. Общо взето това са ми впечатленията от 4 - 5 дни насам.

При Amiko DM3800 ми хареса боята, с който е боядисан

В момента единствения проблем ми е, че моторът не върти до 30W, но стойката ми не е хубава и след като я сменя, ще настройвам отново.

Та това е от мен за сега, искаше ми се да имам Amiko, но след дефектната бройка, която ми се падна, не ми се рискуваше и чакаше за друг такъв. Предполагам, че на повечето от вас ще им се сторят смешни нещата, които изброих по-горе, но за мен са от значение и винаги взимам дребните детайли предвид.

Поздрави от Поморие!
__________________
Dreambox DM900 RC20 | Vu+ Solo² | LG 55SK8500 | Tele System TM100 | Stab HH100 | Inverto Black Ultra | 2 x Vivacom 80 см. | Inverto Black Premium Quad | 75E - 24,5W | Inverto Circular Black Pro
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стоянх за този полезен пост :
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hh120, stab, Заслужава, ЛИ, мотор, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Moteck SG2500 или STAB HH120 Motor И.Станков МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 1 15-01-2014 15:49
Stab HH100 проблеми роско МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 28 07-09-2012 15:09
Луфт на STAB 120..? Посветения МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 0 22-09-2011 11:33
Антена Triax + Мотор Stab и Dreambox Ланселот МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 11 20-11-2008 13:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.