The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > ДРУГИ

ДРУГИ Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 26-06-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,840
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,144 пъти в 2,320 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юлиян Вижте мненията
Никога не губя надежда.
mmsf67 тръгна да дава обяснение, но сега чакам пояснение.БЛАГОДАРЯ предварително.
добре,ама аз нещо не мога да разбера?!?дал си 30лв и не ги тормозиш тия?занеси им го да си го оправят!има хора дето за 30лв работят 2 дена!
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26-06-2012
Аватара на Юлиян
Юлиян Юлиян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 363
Благодари: 52
Получил благодарност:
74 пъти в 45 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
добре,ама аз нещо не мога да разбера?!?дал си 30лв и не ги тормозиш тия?занеси им го да си го оправят!има хора дето за 30лв работят 2 дена!
да го пращам чак в Пловдив с ЕКОНТ и да ме мотат 3 седмици отново, НЕ таз нема да я стане.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 26-06-2012
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да не би да си качил пак софтуера, който ти е правил проблеми предния път? Коя е тази убийствена версия? Твърдението, че топленето откъм захранването и по средата на капака е показателно, че проблема не е хардуерен е доста интересно.

Последно редактирано от АА : 26-06-2012 на 18:46
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27-06-2012
Аватара на Юлиян
Юлиян Юлиян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 363
Благодари: 52
Получил благодарност:
74 пъти в 45 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от АА Вижте мненията
Да не би да си качил пак софтуера, който ти е правил проблеми предния път? Коя е тази убийствена версия? Твърдението, че топленето откъм захранването и по средата на капака е показателно, че проблема не е хардуерен е доста интересно.
Ъпдейта го направих от интернет по ЛАН мисля, че последния софтуер се е заредил, но сега по странното е това, че и през RS232 не успявам да кача софтуер. а и на дисплея нищо не пише нито ON или нещо друго.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 27-06-2012
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Поне на мене не ми стана ясно приемника веднага ли спря след качване на новия софтуер, или след качване и половин час работа.Ако е спрял веднага след качването и на тебе ти е ясно, че това няма връзка с предния ремонт - просто е качено нещо неподходящо. Щом не може да стане връзка през RS-a то няма много опции - трябва да се налее мозък директно в паметта.( Като си качиш неподходящ BIOS на компютъра какво правиш?) Колко ще вземе този, който го направи - 30лв. или 5лв. си зависи от това как си оценява труда човека и колко е склонен да му даде клиента - при всяко положение ориентировъчната сума е уговорена предварително. За колко време ще стане ремонта вече си зависи от това, колко е добър сервиза но и това поне ориентировъчно е ясно предварително.
Ако приемника е спрял половин час след качването на новия софтуер, нещата са още по-неясни. Би трябвало да се направят нормалните измервания на захранване, генерации на кварцове, RESET и ако всичко е наред пак да се качва софтуер, за който се знае че е коректен.Дали ще тръгне и след това може само да се предполага - проблема може и да не е софтуерен.
Общо взето не знам как може да се помогне в случая - предполагам можеш да си прецениш кое можеш да направиш сам и кое вече е за други хора.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 27-06-2012
Аватара на Юлиян
Юлиян Юлиян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 363
Благодари: 52
Получил благодарност:
74 пъти в 45 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от АА Вижте мненията
Поне на мене не ми стана ясно приемника веднага ли спря след качване на новия софтуер, или след качване и половин час работа.Ако е спрял веднага след качването и на тебе ти е ясно, че това няма връзка с предния ремонт - просто е качено нещо неподходящо. Щом не може да стане връзка през RS-a то няма много опции - трябва да се налее мозък директно в паметта.( Като си качиш неподходящ BIOS на компютъра какво правиш?) Колко ще вземе този, който го направи - 30лв. или 5лв. си зависи от това как си оценява труда човека и колко е склонен да му даде клиента - при всяко положение ориентировъчната сума е уговорена предварително. За колко време ще стане ремонта вече си зависи от това, колко е добър сервиза но и това поне ориентировъчно е ясно предварително.
Ако приемника е спрял половин час след качването на новия софтуер, нещата са още по-неясни. Би трябвало да се направят нормалните измервания на захранване, генерации на кварцове, RESET и ако всичко е наред пак да се качва софтуер, за който се знае че е коректен.Дали ще тръгне и след това може само да се предполага - проблема може и да не е софтуерен.
Общо взето не знам как може да се помогне в случая - предполагам можеш да си прецениш кое можеш да направиш сам и кое вече е за други хора.
След качване на софтуера приемника работи нормално, СКАНИРАХ 39изток,
настроих си ццкам каката почна да пее гледах нормално без замръзване на картината и след половин час на ТВ-то почна да се чува бръждене в колоните и картината се омаза(черти от бяло и черно по диагонал) приемника фриизна на картина и не успях да го изключа от дистанционното, наложи се да го изключа от копчето отзад.Включих отново след 1-2мин. и нищо на дисплея.Сега как мога да му налея акъл стана ми ясно, че приемника не е отварян лично се уверих нищо по приемника не е сменяно.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Юлиян за този полезен пост :
kmjk (27-06-2012)
  #17  
Стар 28-06-2012
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чаша студена вода и пост №7 ще помогнат а и още малко, довърши го в главата на техниците от сервиза
Отговори с цитат
  #18  
Стар 28-06-2012
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По тези признаци трудно може да се каже твърдо дали проблема е само софтуерен или е и хардуерен. Опитай да се свържеш посредством програмата от линка http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=3848
Ако не се получи вероятно няма да се размине без сваляне на паметта. Бих препоръчал да се сложи по-стар софтуер и да не се сменя за да се прецени какъв е проблема.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28-06-2012
Аватара на Юлиян
Юлиян Юлиян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 363
Благодари: 52
Получил благодарност:
74 пъти в 45 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от АА Вижте мненията
По тези признаци трудно може да се каже твърдо дали проблема е само софтуерен или е и хардуерен. Опитай да се свържеш посредством програмата от линка http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=3848
Ако не се получи вероятно няма да се размине без сваляне на паметта. Бих препоръчал да се сложи по-стар софтуер и да не се сменя за да се прецени какъв е проблема.
Пробвах да кача софта от 30.09.2010 с YE-18500HD_EromUpgrade_ALIHD3602 не става нищо явно паметта е за смяна.YE-18500HD_EromUpgrade_ALIHD3602 работи ли добре с уиндоус 7 32bit. защото съм с такава ОС.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28-06-2012
миленн миленн не е на линия
BMW Диагностик-профи
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 385
Благодари: 36
Получил благодарност:
38 пъти в 31 поста
Сваляния: 62
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз съм имал такъв приемник.... и никога не е бил топъл(в рамките на нормалното) качвал съм ми всичките софтове който излизаха и никога не е бъгвал!!! Та... ти как разбра че проблема не е хардуерен?!?! Работило е 30мин. след сервиза и му е дошло времето..... Имаш 2 вариянта или пак в сервиза или с програматор наливаш на ново направо на чипа стар и тестван софт и пробваш.
__________________
Dreambox 500s, 120 Ofset, GOLDEN MEDIA 990 HD SPARK RELOADED
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Възможна, ИЛИ, Мисия, НЕ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Индия се готви за мисия към Марс spacebeam Новини 0 17-08-2009 15:21
Старта на совалката по мисия 127 може да бъде отложен отново spacebeam Новини 0 10-07-2009 04:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.