The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > Новини > НОВИ СПЪТНИЦИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #111  
Стар 17-02-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Щом така и така темата тръгна извън профила си ще пиша малко...

За кардшеринга аз знам 3 варианта:
1. Интернет, достъп до сайт със споделени карти (платни или не - не е важно);
2. Сателитен кардшеринг, с получаване на ключове от конкретни 2 сателита със специален приемник;
3. DRE crypt CI модул и програмирана пиратска "златна фафла". Поне за Триколор за момента работи...

Пропускам ли нещо?

1. С интернета съм зле: имам някакъв през 3G, но е нестабилен. Велика вероятност от чести пропадания. Пропада интернет - няма катрина. Шанса да имам друг близките години - никакъв. За мен отпада.
2. Да - може да се купи отделна чиния и тоз приемник (забравих какъв точно беше, както вече писах - не задълбавам, ако след първо четене решавам, че не ме интересува). По спомени инвестиции 300+лв, без месечните такси. Може и да се помисли...
3. Модул 100лв, "фафла" 10$, не знам колко ще излезе програмирането и, но не мисля да е скъпо. Най достъпния вариант. Но има едно НО: има го отскоро и не се знае кога Триколор ще се усетят и сменят защитата. Получава се ден до пладне и после от начало.

Накрая реших да не се занимавам. Инвестирах 150кинта в 2 чинии (1.00 и 1.16 офсетки) и още стотина в конвертори, държачи за мултифид и дисек 8х1 и си докарах до тук малко повече от 60 канала на руски и български от общо 7 сателита (от 9Е до 46Е) и бг ефирните (combo приемник).

Какво искам ли? Знам ли и аз?
"Колкото повече - толкова повече" С оглед, че в семейството се говори на 2 езика: ру и бг.
Просто ми се ще да подкарам каквото може и да не го мисля повече.

ПС: не съм фен на спортни канали. А такива си има и доста свободни на немски, италиански... - бол. До скоро имах и булсатком на фул. Но констатирахме, че не гледаме нищо, освен руско. Дори дискавърита изкуфяха и станаха безинтересни. Затова го отказах и започнах "търсенето"...

ПС2: "съдържанието" на канала, за мен е много по-важно от качеството на картинката. Кел файда от кристален образ, ако гледам някакви тъпи битки за багаж или репортажи от махалите на братчедите...

Последно редактирано от братушка : 17-02-2016 на 14:56
Отговори с цитат
  #112  
Стар 17-02-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Изброените от теб канали ги има на 75 Е,не видях някъде да си пробвал тоа спътник
Всъщност пробвах с офсет 1,16 преди да я кача за постоянно. Пробвах всичко от 49Е до 90Е. Не успях да хвана нищо.
Но трябва да отбележа, че точно на юго изток от мен се пада един хълм, а колкото по на изток - толкова по-низко се пада сателита. Визуално (субективно) от 60Е хълмът вече ми затваря гледката. На изток при мен максимум до 55Е, 60Е вече е съвсем на ръба.

Още мисля дали да инвестирам за още един леген за 55Е и 60Е в ku или 49Е в С.


ПС:
Цитирай:
Звезда и Носталгия са весели каналчета за стари съветски филми, нищо повече....С много размазана картина
Случвало ми се да гледам доста "размазани" неща и по HD канали. Няма как филм от преди 30г да е сниман в HD. Всъщност в HD реално се гледа само спорт, концерти и водещи в студио. Новинарските сюжети (например) обичайно не се снимат в HD дори за HD канали.
Или "На всеки километър" и "Козият рог" са вече "талаш и плява" ?

Последно редактирано от братушка : 17-02-2016 на 15:48
Отговори с цитат
  #113  
Стар 17-02-2016
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Инвестира се в Средство за производство, а не в хоби,но това е друга тема. Ако ставаше с "Фафли" или "баклави" всеки щеше да открие Сладкарски цех))) .Води си записки:

1. Триколор се гледа с CI+ модул, където се плаща годишен абонамент или с преправен модул, но работещ на обикновен CI.И платен до 2021 г.Цената на последният е далеч над митичните 100 лева, в които видимо искрено вярваш ))))




2. НТВ се гледа с модул CI+ и достатъчно скъп годишен или месечен абонамент. или се гледа по начини предполагащи наличието на стабилен Инет.

3. 75E, 49Е и всякакви екзотики не ловиш, не заради хълмчето пред теб, а поради липса "Мощта на тенекията", т.е. малки антени! В друг пост ти обясних, че навсякъде по екзотиките върви ОРТ за наземни оператори в различни региони.Особено в С-бенда. 75Е се гледа с достатъчно не скъп модул МТС и не CI+, но ти трябва доволно голяма антена и паспорт на гражданин на РФ. Което се отнася и за CI+ модулите на Триколор и НТВ.

Затова не си харчи парите( не инвестираш) за глупости и С-бендове, а си сложи кръгов конвертор на 120-ката , стационирай я на 36Е и си в джаза с всичките руски програми. Предвид нивото на сигнала на 36Б и 36Ц. Надявам се да съм ти бил полезен.

P.S. "На всеки километър" е не само "Талаш и Плява", но и Примитивна Комунистическа Пропаганда))))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 17-02-2016 на 18:19
Отговори с цитат
  #114  
Стар 18-02-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
P.S. "На всеки километър" е не само "Талаш и Плява", но и Примитивна Комунистическа Пропаганда))))

Ама "Козият рог" все пак пропусна да цетираш....
Разбра ми мисълтта, но да се обадиш....

Не четеш внимателно, но акъл даваш...
Ако върнеш назад ще разбереш, че и 36Е си хващам вече и начини за легално гледане на руски канали съм проучвал...
За съжаление легално гледане на платени руски канали в ЕС е ЗАБРАНЕНО. Руски паспорт не помага, имам такъв. Всичката реклама в интернет за предлагане на пакетите на Триколор и НТВ+ в България е откровена лъжа.

Оказа се, че и за пиратски похвати аз знам повече от теб. Щом не знаеш как с "gold wafer card" се краде от Триколор...


ПС:
Цитирай:
Инвестира се в Средство за производство, а не в хоби
А аз, наивният, инвестирах в децата си, в дома си и семеиството...
И щом не си разбрал досега: сателитна телевизия за мен НЕ е хоби, никога не беше и никога няма да стане такова. За мен това е просто начин да гледам телевизия, не по-различен от кабелна или ефирна такава. Да я подкарам веднъж и да не я мисля повече. Е, ще наглеждам чат-пат флайсат и лингсат за наличие на нови канали на вече "хващаеми" от мен сателити...

Последно редактирано от братушка : 18-02-2016 на 08:23
Отговори с цитат
  #115  
Стар 18-02-2016
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията

Ама "Козият рог" все пак пропусна да цетираш....
Разбра ми мисълтта, но да се обадиш....
Назоваването на нещата със собствените им имена не е обида, още повече персонална. На теб може да ти харесва и "Човек от Народа", но твоите вкусове не отменят факта, че иде реч за Примитивна Комунистическа Пропаганда и в "Километрите" и в "ЧовекО от народа"...Не сме във форум за кинокритика, затова не обсъждам "Козият рог" или " Незавършена пиеса за механично пиано"

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
За съжаление легално гледане на платени руски канали в ЕС е ЗАБРАНЕНО. Руски паспорт не помага, имам такъв. Всичката реклама в интернет за предлагане на пакетите на Триколор и НТВ+ в България е откровена лъжа. Оказа се, че и за пиратски похвати аз знам повече от теб. Щом не знаеш как с "gold wafer card" се краде от Триколор...
Хе-хе, това със "ЗАБРАНАТА" Виц на седмицата , или Виц на годината е?))) Никъде в договорът на Триколор или НТВ+ не се споменават понятието "Европейси Съюз" или "забрана"( и двата са в момента отворени пред мен ). Понеже в консулстото няма да ти го обяснят, а и ти видимо не четеш договорите и условията за ползване публикувани на сайтовете на обераторите да те светна: За закупуване на продукта ( кмоплект, приемник, модул,карта) е нужен паспорт на Гражданина на РФ ( вътрешен и копие на 1,3 и 5-та страница). На последната е т.нар."прописка", т.е. адресна регистрация на територията на РФ )))
От там нататък, при купен и зарегистриран продукт дали ще го носиш на Занзибар или в Верхная Волта е въпрос на индивидуален избор и отговорност. Врубаешся?!? и понеже не съм любител на Баклава, Рахат Локум, Гюбек-Ханъм, Вафли или подобни Ориенталски сладости, гледам и Триколор и НТВ+ без шекерени решения, а с модул и карта.....Колкото по-малко цитираш небивалици, толкова по-вероятно е да загледаш елегантно и оптимизирано руски телевизии. А и въобще, не е добре да въвеждаш в заблуждение неизкушените читатели, изхождайки от собствената си административна некомпетентност. Кой какво предлага в интернет е въпрос на негово решение и отговорност. Надявам се да съм ти бил полезен.







P.S. Ако искаш всичко да ти е легално, палиш самолета до Москва, купуваш си с руският паспорт модул и карта и си гледкаш и ти и семейството ))))

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Руски паспорт не помага, имам такъв.
Не пиши Глупости или Неистини( по твой избор).Несериозно е.

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
А аз, наивният, инвестирах в децата си, в дома си и семеиството...
И щом не си разбрал досега: сателитна телевизия за мен НЕ е хоби, никога не беше и никога няма да стане такова. За мен това е просто начин да гледам телевизия, не по-различен от кабелна или ефирна такава. Да я подкарам веднъж и да не я мисля повече. Е, ще наглеждам чат-пат флайсат и лингсат за наличие на нови канали на вече "хващаеми" от мен сателити...
Видимо имаш проблеми със семантиката, след като толкова фриволно употребяваш думичката "инвестирам" ))) Семейството като Инвестиция..Ега ти Оксиморона ))) А как да я Подкараш и да не я мислиш съм ти описал подробно в един преден пост.УДАЧИ)))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 18-02-2016 на 08:55
Отговори с цитат
  #116  
Стар 18-02-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

OK - сгреших с думата "легално ГЛЕДАНЕ".

Но ти сам току що подтвърди, че се продават само на територията на РФ и само на гражданите на РФ с ПОСТОЯНННО пребиваване в РФ.
Не съм проучвал отношението на европейско и българско законодателство по въпроса, но си правя изводи от факта, че още преди 3 години те свободно се ПРОДАВАХА в България, а сега това е забранено в целия ЕС.
Че и от фирмата с рекламите за НТВ ми обясниха, че "нелегалното" докарване на оборудването тук е моят личен риск и последствията са за моя сметка (не съм уточнявал какви точно последствия имат предвид).

Факт е, че спънки по максимум. Свободно само някакъв минимум от това, което ти смяташ за "талаш".

ПС: специално за теб - свободно не означава "бесплатно". Булсатком не е бесплатен, но свободно може да го имаш

Последно редактирано от братушка : 18-02-2016 на 09:07
Отговори с цитат
  #117  
Стар 18-02-2016
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Но ти сам току що подтвърди, че се продават само на територията на РФ и само на гражданите на РФ с ПОСТОЯНННО пребиваване в РФ.
Не съм проучвал отношението на европейско и българско законодателство по въпроса, но си правя изводи от факта, че още преди 3 години те свободно се ПРОДАВАХА в България, а сега това е забранено в целия ЕС
Печално ...Опять БРЕДИМ ))))) Колко трябва да си Ограничен ( нищо лично) , за да не схващаш, че Брюксел, ЕП и ЕС нямат никакво отношение към продажбата ни чиито и да е карти на територията на ЕС !!!! Как ще проучваш нещо ,което изначално не разбираш?!?! Българското или Европейското или Танганайското законодателство няма и не може да има отношение къде и как се продават картите на някой оператор, бил той и марсиански. Това е въпрос на отношение на оператора и държателите на авторските права. Толква с ЮрЛикБеза))) Не пиши повече ГЛУПОСТИ, а чети сайтовете на операторите. А това ,че някой си гражданин на РФ не си е дигнал попа-та и не си е направил вътрешен паспорт не е повод за смешен плач. По-добре да помоли някой братовчед да му купи и прати модул с карта. или жмотничаем за 10 000 рубли?)))))) Къде точно стяга чепика?)))))))

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
OK -специално за теб - свободно не означава "бесплатно". Булсатком не е бесплатен, но свободно може да го имаш
Я пак, че нещо не разбрах за СВОБОДНОТО? Светни ме в подробности,нали си ЗНАТОК))))

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Но ти сам току що подтвърди, че се продават ......само на гражданите на РФ с ПОСТОЯНННО пребиваване в РФ.
По-добре инвестирай в Тълковен Речник на Българският език и в Словарь Даля.Видимо имаш большой проблем с разбиране значението на думите. Никъде не съм потвърждавал ПОСТОЯННА пребиваване. Това, че някой не си е направил Прописка/ адресна регистрация/ на територията на РФ е проблем на собственият му мързел. А наличието на ПРОПИСКА не те принуждава да живееш на територията на РФ постоянно!!! Имп.Александър II е отменил крепостничеството през 1961 г ако си спомняш, а комунизмът със всичките му феодални ограничения и примитив умря в СССР през 1991 г
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 18-02-2016 на 10:59
Отговори с цитат
  #118  
Стар 18-02-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията


Оказа се, че и за пиратски похвати аз знам повече от теб. Щом не знаеш как с "gold wafer card" се краде от Триколор...

...
Определено с година закъснение идват при теб новините
Много отдавна се ползва емулиране на картата, отнася се за МПЕГ 2 каналите.
Ако малко от малко вдяваше за какво иде реч, щеше да използаш информацията вложена в архива, но наличието на руски паспорт, обяснява много ...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
sarivano (18-02-2016)
  #119  
Стар 18-02-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Определено с година закъснение идват при теб новините
Че аз никъде не съм писал, че информацията е пресна. Писах само, че не се знае до кога това ще работи...
И беше насочена към човека изравнил gold wafer с рахат лукума.

Що сте толкова злобни всички? Или не всички?

Тук човек явно е задължен да споделя възгледи на някои или бива закълван... Впрочем не само тук...

Останете със здраве.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
Светия Дух (18-02-2016)
  #120  
Стар 18-02-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Ще работи,до когато отпаднат МПЕГ2 каналите , ако междувременно не излезе нещо от "китайците", ако вдяваш за какво иде реч
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
40e, expressam7, АМ7, експрес


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Експрес-АМ4 пада в неделя или понеделник Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 25-03-2012 11:32
С Еконт Експрес стоки от САЩ palermo Дъра-Бъра 13 08-12-2011 08:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.