The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 19-04-2010
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Гледай ти онази мацаница!
Решението на PhilipZ ми се струва по-удачно, така превключването става с натискане на 1 бутон.
Това предложение е за теб бре.Нали знаеш че аз ги гледам ХД.Това в кръга на шегата,но наистина е дразнещо че Буладжиите ги мързи,за разлика от Тотала.
__________________
"Майка ми тъче в завода плат за всички, за народа - и за теб и за мен - всеки да е пременен! " Детска песничка
Отговори с цитат
  #22  
Стар 19-04-2010
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Ъх, това (понякога) е така, но според мен не си струва. Аз имам нарочна допълнителна антена към БСК, за да не въртя параболата при превкл. чужди <> бг, ти ще ме караш да гледам БГ на 16. Това няма да стане. Да не говорим, че ми се струва, че качеството там е по-слабо. А и не винаги Диемите са превкл. на 16:9. Аз веднъж си направих усилието да ги загледам и установих, че по едно и също време (събота следобед) Диема беше 16:9, а Диема 2 беше 4:3, нищо че и по двата канал вървяха мачове.

Така или иначе субканалите се достигат и през уеб-менюто. Горе има инфо и за друг плъг, който бих могъл да пробвам. Но преди всичко ще изчакам Джак Спароу да модифицира (за пореден път) quickbuttons плъгина, така че функциите на зеления бутон да остават незасегнати. Или пък чрез плъга да може да му се назначи функция subservice, както работи зеленият бутон без инсталиран плъг.
Вместо да инсталирате плъгини,и ако толкова държиш на Булсат може да си сменяш формата от менюто на ТВ-то,става пак само с един бутон.
__________________
"Майка ми тъче в завода плат за всички, за народа - и за теб и за мен - всеки да е пременен! " Детска песничка

Последно редактирано от СТАРИЯ : 19-04-2010 на 13:19
Отговори с цитат
  #23  
Стар 19-04-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Когато бях с дм500S, това не беше особен проблем, защото свързвах приемника през скарт, а сони-то сменя форматите на картината на скарт-входа. Т.е. от сони-то разтягах картината.

Сега с 500хд е малко по-трудно, защото той е вързан през хдми кабел. А Сонито не променя форматите на входа хдми....
Как по-точно да стане?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 19-04-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СТАРИЯ Вижте мненията
Вместо да инсталирате плъгини,и ако толкова държиш на Булсат може да си сменяш формата от менюто на ТВ-то,става пак само с един бутон.
Става, ако гледаш през СКАРТ-кабел аналогов сигнал. Поне на моя телевизор картината подавана през HDMI-кабел не може да се разпъва от телевизора.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #25  
Стар 19-04-2010
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Става, ако гледаш през СКАРТ-кабел аналогов сигнал. Поне на моя телевизор картината подавана през HDMI-кабел не може да се разпъва от телевизора.
Това не е добре.На моя става.
__________________
"Майка ми тъче в завода плат за всички, за народа - и за теб и за мен - всеки да е пременен! " Детска песничка
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19-04-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

За тези при които съотношението на картината не се сменя при HDMI от телевизора има решение - Quickbutton Mod by Jack 1.2 (в нова тема за новата версия).
Добавена е бърза смяна на съотношението на картината с едно кратко натискане на най-удобния свободен бутон от дистанционното.
Пък и винаги е по-добре да използваш само едно дистанционно отколкото две.
Повече тук - http://www.dtv-bg.com/showthread.php?p=37033
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Джак за този полезен пост
Ники (21-04-2010), Хиена (20-04-2010)
  #27  
Стар 20-04-2010
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
За тези при които съотношението на картината не се сменя при HDMI от телевизора има решение - Quickbutton Mod by Jack 1.2 (в нова тема за новата версия).
Добавена е бърза смяна на съотношението на картината с едно кратко натискане на най-удобния свободен бутон от дистанционното.
Пък и винаги е по-добре да използваш само едно дистанционно отколкото две.
Повече тук - http://www.dtv-bg.com/showthread.php?p=37033
Браво Джак!!!.Свършил си страхотна работа(като чета отзивите,защото на мен не ми трябва и не съм го пробвал).
Относно двете дистанционни:Сигурен съм че знаеш,но да ти напомня,че с дистанционното на дрийма можеш да командваш и телевизора.
__________________
"Майка ми тъче в завода плат за всички, за народа - и за теб и за мен - всеки да е пременен! " Детска песничка
Отговори с цитат
  #28  
Стар 20-04-2010
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Самият аз онзи ден програмирах дистанционното на 500хд да управлява тв сони и съм много доволен. Вкл., изкл., модификацията на Джак сменя формата, дист. може да регулира звука. Бутонът av сменя входовете. Тук е и малкото неудобство при мен. Как да направя сонито да се вкл. директно на HDMI входа? Това засега не съм открил. Пробвах да чета разни чужди форуми, но не открих решение.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 20-04-2010
Аватара на СТАРИЯ
СТАРИЯ СТАРИЯ не е на линия
Чергар
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 172
Благодари: 30
Получил благодарност:
37 пъти в 23 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Самият аз онзи ден програмирах дистанционното на 500хд да управлява тв сони и съм много доволен. Вкл., изкл., модификацията на Джак сменя формата, дист. може да регулира звука. Бутонът av сменя входовете. Тук е и малкото неудобство при мен. Как да направя сонито да се вкл. директно на HDMI входа? Това засега не съм открил. Пробвах да чета разни чужди форуми, но не открих решение.
Аз съм с Панасоник,и той няма проблеми с това.Предполагам,че и Сонито не би трябвало да има.Единственото за което се сещам е ,че може би имаш и включен скарт кабел към телевизора.Ако имаш такъв извади го и тогава пробвай.
__________________
"Майка ми тъче в завода плат за всички, за народа - и за теб и за мен - всеки да е пременен! " Детска песничка
Отговори с цитат
  #30  
Стар 20-04-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СТАРИЯ Вижте мненията
Браво Джак!!!.Свършил си страхотна работа(като чета отзивите,защото на мен не ми трябва и не съм го пробвал).
Относно двете дистанционни:Сигурен съм че знаеш,но да ти напомня,че с дистанционното на дрийма можеш да командваш и телевизора.
Благодаря. И моето дистанционно може да командва частично SHARP-а, но процедурата е дълга - трябва да се натисне бутона ТВ, да се превключи порта на телевизора (например) и после да натиснеш бутона DREAM, за да продължиш да управляваш дриймбокса.
Моя телевизор няма проблемите които има Сони-то на Стоян. Озадачен съм, че телевизор СОНИ не може да запомни порта на който е бил включен и трябва всеки път да го превключваш. Да не е забутана настройката някъде навътре из менютата?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
169, 43, dm500hd, dm800, Бързо, Към, Мод, обратно, от, Превключване, при


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Любим имидж Е2 (dm8000, dm800, dm500hd) hajduk DREAMBOX 18 27-04-2014 12:56
Превключване между каналите през EPG BOBIKAT DREAMBOX 4 17-01-2011 15:26
Gemini v5.1 DM500HD / DM800 грубия DREAMBOX 53 23-09-2010 22:24
Gemini Release 5.1 (DM500HD/DM800/DM8000) сантабанта DREAMBOX 0 23-07-2010 15:49
Берба обратно в Леверкузен - наживо по WDR Стоян СПОРТ 0 10-05-2010 21:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.