The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-09-2008
sky sky не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 42
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Препоръчайте ми кой модел да си купя!

Здравейте на всички. Нов съм тука и затова направо с въпроса. Предстои ми покупка на сателитен приемник и съм се ориентирал към Dreambox. Сега да ви кажа за какво ми трябва. Първо искам да питам може ли да имам wireless връзка от сателите към модема ми? Искам да имам 2 смарткарт слота. Кои кодировки поддържа? Смятам да гледам ITV Partner. Също така евентуално с 2 карти едновременно работи ли добре? И най важното откъде мога да си го купя на сносна цена. Ако някой тук продава да казва. Благодаря
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23-09-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Препоръчайте ми кой модел да си купя!

Цитирай:
Първоначално написано от sky
И най важното откъде мога да си го купя на сносна цена. Ако някой тук продава да казва. Благодаря
За покупка варианти бол, ама за да не се кара началството ето линк: http://www.sky-digital.eu/ .

Цитирай:
Първоначално написано от sky
Здравейте на всички. Нов съм тука и затова направо с въпроса. Предстои ми покупка на сателитен приемник и съм се ориентирал към Dreambox.
Тук си оцелил 10-ка, ама не казваш имаш ли интерес към ХД програми, ще записваш ли видео ...

Цитирай:
Първоначално написано от sky
Първо искам да питам може ли да имам wireless връзка от сателите към модема ми?
Това не го сгрях ... :?

Цитирай:
Първоначално написано от sky
Смятам да гледам ITV Partner.
Лоша идея ... ако ти се гледат бг програми избираш БулСат, а вместо карта ползваш нета ...

Цитирай:
Първоначално написано от sky
Искам да имам 2 смарткарт слота. Кои к..дировки поддържа? Смятам да гледам ITV Partner. Също така евентуално с 2 карти едновременно работи ли добре?
Тия два слота те пращат във висшата лига ДМ7ххх/8ххх и цена около хилядарка ... ако не държиш толкова може и ДМ500/600/800, като вторият слот ще е Феникс програматор (50-60лв.) на Ком/Усб порта.Подръжка има на всички стандартни кодировки, в бъдеще се чака и на БулКрипт ... Няма приблем и с 10 карти да го накачулиш, досега никой не се е оплакал ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23-09-2008
sky sky не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 42
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Препоръчайте ми кой модел да си купя!

Значи тъй като гледам ще е 7020 модела. Остава нерешен въпроса с wireless internet. Може ли нещо през USB да се сложи безжично и да работи? М/у другото каква дистрибуция на линукс е? Собствена писана от тях ли? Може ли да се слага допълнително програми? Благодаря
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23-09-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Препоръчайте ми кой модел да си купя!

Цитирай:
Първоначално написано от sky
Значи тъй като гледам ще е 7020 модела. Остава нерешен въпроса с wireless internet. Може ли нещо през USB да се сложи безжично и да работи? М/у другото каква дистрибуция на линукс е? Собствена писана от тях ли? Може ли да се слага допълнително програми? Благодаря
С УСБ WiFi адптер тр да тръгне ... не е стандартна дистрибуция, имиджите се пишат и са няколко разновидности, инак кернела си е Линукс ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23-09-2008
sky sky не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 42
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Препоръчайте ми кой модел да си купя!

Предполагам работи с картите на ITV Partner. Имам тяхно оборудване и искам да гледам двата спътника на 13 и 16 градуса. В стандартния image има ли поддръжка на всички кодировки или трябва да го флашна? Благодаря

П.С Обадих се на сайт който ми дадохте и питах за 7020 модела. Казаха ми , че се произвеждат в Китай оригинални. Като питах за холограма, не ми казаха категорично дали има. Тоест не бяха сигурни. Може ли да им се вярва?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23-09-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Препоръчайте ми кой модел да си купя!

Ами 7020 доколкото знам е с два CI и два слота DreamCrypt, не знам слотовете дали могат се променят софтуерно, инак трябва да ползваш Cryptoworks модул ... ами сайта който си посетил подържа този форум ... сам прецени ... за оригиналността на боксовете не знам, май всички ги правят в Китай, и как ги различават един господ знае ...


Принципно употребата на заводския имидж е все едно даваш мн пари за нищо, истинските възможности на приемника се разкриват със смяна на имиджа с Набило или Джемини или СИФ Тийм, не знам кой друг пише за 7020, но сигурно са поне още 10-на имиджа ...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 23-09-2008
sky sky не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 42
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Препоръчайте ми кой модел да си купя!

Струва ли си да се купува 800 версията? Освен, че е HD има ли друга разлика с 7020 и въобще по добър ли е 800 от 7020? Мен по скоро ме интересува дали слотовете на 7020 поддържат cryptoworks и другите кодировки.

DM 7020

- 250 MHz PowerPC Processor
- Linux Operating System
- Big-size LC-Display
- MPEG-2 Hardware decoding, DVB-S
- 1 x DVB Common-Interface Slot
- 2 x Smartcard-Reader
- V.24/RS232 Interface
- Integrated Compact Flash Slot
- 10/100 MBit compatible Ethernet Interface
- analog modem
- 1 x USB
- S/PDIF Interface for digital bit stream out (AC-3)
- 2 x Scart-interfaces
- RF modulator
- Audio/Video cinch out
- 32 MByte Flash, 96 MByte RAM
- integrated IDE Interface
- Support for internal IDE HDD 3,5” in any capacity
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23-09-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Препоръчайте ми кой модел да си купя!

Сравнението не е коректно ... по класове се сравнява 500/600 с 800, а 7020 с 8000, съответно СД/ХД приемници, и на 500 и на 800 слота поддържа всички стандартни кодировки, стига емулатора да е коректно настроен ... оттам нататък разлкиката е , че 800 е ХД приемник и има вграден ХДД за за пис (дм600 също има ХДД, но е СД приемник) ... лично според мен е рано за ХД, малко програми свързани с много разходи за техника, по-добре си вземи ДМ500 и след година-две хем ще си свикнал ... ДМ800/8000, и цените ще са поне наполовина и програмите много повече ...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23-09-2008
sky sky не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 42
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Препоръчайте ми кой модел да си купя!

Да за ХД и аз мисля, че е рано. Според мен това, че се приема от сателита не означава, че е ХД. Трябва да се излъчва ХД. А щом на 500С работи емулацията, предполагам и на 7020 ще е същата работа. Искам да имам повече слотове, защото немога да разчитам на шеринг само.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23-09-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Препоръчайте ми кой модел да си купя!

Цитирай:
Първоначално написано от sky
Да за ХД и аз мисля, че е рано. Според мен това, че се приема от сателита не означава, че е ХД. Трябва да се излъчва ХД. А щом на 500С работи емулацията, предполагам и на 7020 ще е същата работа. Искам да имам повече слотове, защото немога да разчитам на ше...нг само.

Щом е даден като ХД, то или е снимано ХД или е upscale-нат сигнал от СД до ХД, така че всичко над 720 вертиални линий (може и да бъркам терминът) е ХД ... колко карти ще забиваш ...за ДМ500 единият вариант е да ги редуваш, другия е вдна в слота и една забита във Феникс на Ком порта на бокса ... повече от две не ми хрумва как ще стане на ДБ500 ...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
да, кой, купя, ми, модел, Препоръчайте, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Препоръчайте конвертор и облъчвател Георги Банков КОНВЕРТОРИ 32 22-01-2011 19:47
Препоръчайте ми конвертор lz1mnw КОНВЕРТОРИ 0 18-01-2011 09:02
Препоръчайте линеен мотор Георги Банков МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 4 09-01-2011 15:09
Търся купя DM800PVR HD CH lubo781 Кошче 1 29-12-2010 13:04
Кой приемник да купя за (NTSC) телевизор! Кокича Въпроси и отговори 9 01-06-2010 09:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.