The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 02-06-2016
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране Роуминг в МТЕЛ - изкл. мобилни данни, но 1-КБ връзки

През май бях в две-три страни в чужбина и за първи път ми се случи историята, която ще споделя, надявайки се да разбера какво и как се е случило и как да го избегна в бъдеще.

Когато пътувам в чужбина първо в самолета изкл. мобилни данни, след което изкл. телефона или минавам в самолетен режим. След кацане излизам от сам. режим, данните са си все така изкл. И после нямам роуминг на данни в чужбина.

Но не и този път. Първо в Германия - вечерта на бокса на Пулев вкл. за минута данните, проверих това-онова, изкл. данните. Сега гледам, че това са били 1351 КБ за 4,92 лв. ОК, ползвах, струва, няма проблем.

Мистериите почват след това. Среднощна 1-КБ връзка за 4,92 лв. - в 05:48, когато съм спял.

И после историята през Полша и Армения. Отново изкл. данните в самолета преди излитане. Но при кацане в Полша неизвестно как 1-КБ връзка за 4,92 лв.

След което в Армения - една през друга 1-КБ връзки, всяка за по 1,99 лв. - общо 22 случая за 48 часа, разпределени в три отделни дни. Не мога да си спомня да съм вкл. мобилните данни, не съм виждал иконки за обмен на данни, докато съм бил там. Ползвам съм нет само през вифи. Иначе съм ползвал и гугъл мапс, но пак при изкл. мобилни данни.

И така днес ф-ра - общо 24 фалшиви за мен връзки по 1 КБ всяка, 53,62 лв. без ДДС.

Някой може ли да даде някакво обяснение? И как да се предпазя в бъдеще от подобни случаи?

Отговори с цитат
  #2  
Стар 02-06-2016
dhddhd dhddhd не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 66
Благодари: 10
Получил благодарност:
11 пъти в 10 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тия дни очаквам фактура.
Правил съм същото като теб, но в Италия, Германия и Унгария.
Ще пиша...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 02-06-2016
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,346
Благодари: 2,626
Получил благодарност:
1,745 пъти в 888 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Отговора е лесен, махаш се от Мобилтел и това е.
Аз затова се махнах преди мноооого години.
Бяха ми отчели разговор, към номер който беше спрян преди три месеца.
Е как ще проведеш разговор със спрян номер, е те така, при Мобилтел всичко е възможно.
Бих ти дал следния съвет:
Като кацнеш в Германия, отиваш и си купуваш предплатена карта за интернет - 10€ 5GB.
Ако имаш само един апарат, а ти е важно да приемаш разговори, правиш следното:
Купуваш си от Макс Телеком стартов пакет за услугата им Voicer, за 5лв.
Така получаваш номер и 5лв за разговори.
Пренасочваш обажданията на Мтел-ската ти карта към тая на Макс (навярно имаш бая минути към всички номера в България) и така ще ти звъни номера от Макс, който работи само през интернет.
Но ти ще имаш карта с 5GB трафик и те бОли фара.
Освен това ще може да си звъниш от номера на Макс и все едно си си в България, няма роуминг и такива чудесии.
Надявам се да съм помогнал
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Ooo_Pepi за този полезен пост
gogyto (04-06-2016), njor (02-06-2016), pe6o1975 (02-06-2016), sa6o91 (15-06-2016)
  #4  
Стар 02-06-2016
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Можеш да направиш няколко неща.
1. слагаш картата в прост телефон, ако получиш смс с настройки за данни трий/отхвърляй, провери в настройките да не е зададено нищо за точки за достъп или му удари фабрични настройки.
2. искаш от мтел да спрат данните в роуминг, така че въобще да не могат да се ползват в роуминг.
3. напускаш мтел, но такива случки се случват и в други бг оператори.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 02-06-2016
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за съветите! На мен не ми е толкова важно да имам интернет в кратките ми престои в чужбина. Обикновено всички хотели и места вече имат вифи и може да се ползва сравнително лесно.

Това, което ме вълнува и искам да разбера е как и защо са се получили тези 20-и няколко 1-КБ конекции, всяка от тях в Армения струва по 2 лв. Мобилните данни си бяха спрени, защото като кацнах в Сф. първо излязох от самолетния режим, а после отидох и активирах мобилни данни и иконката се появи на екрана. Аз не правя това за първи път, нещо да съм сбъркал и сега да се хапя. Но този път поради някаква причини нещо не е сработило.

Такива непоискани от мен връзки е имало по една в Германия и Полша и 20-и-няколко в Армения. Потресаващо! Какво може да се обмени в обем 1 КБ?...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 02-06-2016
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-вероятно виждайки,че си ползвал един път моб.интернет,Оператора си е решил да ти навие някой друг ИЗМИСЛЕН КБ,с идеята,че едва ли ще се усетиш,а сега дори и да им оспориш,ще те контрират с наистина навъртяния от теб нет в начлото и с думите: Не сте го изключили в началото или нещо от сорта..... и си дотам... ИЗводите са си за теб,не мисля,че става дума за техн. неизправност на тела или пък наистина някое приложение да си е дърпало нет през този период....
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
  #7  
Стар 02-06-2016
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,876
Благодари: 359
Получил благодарност:
563 пъти в 384 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Не може ли да видиш от мобилните данни кои приложения са ползвали нет в тези дни
Отговори с цитат
  #8  
Стар 02-06-2016
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е добро, но за съжаление в телефона нямам данни от преди 28 май, защото всъщност малко преди това аз ъпгрейднах телефона от 4.2.2 на 5.0.1.

Съмнението от по-горе има известен смисъл. Но след истинското браузване в Германия, аз отново изкл. мобилните данни. И те през нощта ми сложили 1 КБ за 5 лв.

После бях два дни в България и чак тогава минах през Полша до Армения. Прас 1 КБ в Полша на 5 лв. и после разстрел в Армения... един след друг.

Ще подам жалба в МТЕЛ. Да обяснят какви са тези конекции. Кои приложения какво толкова са обменяли за по 1 КБ.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 02-06-2016
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Това е добро, но за съжаление в телефона нямам данни от преди 28 май, защото всъщност малко преди това аз ъпгрейднах телефона от 4.2.2 на 5.0.1.

Съмнението от по-горе има известен смисъл. Но след истинското браузване в Германия, аз отново изкл. мобилните данни. И те през нощта ми сложили 1 КБ за 5 лв.

После бях два дни в България и чак тогава минах през Полша до Армения. Прас 1 КБ в Полша на 5 лв. и после разстрел в Армения... един след друг.

Ще подам жалба в МТЕЛ. Да обяснят какви са тези конекции. Кои приложения какво толкова са обменяли за по 1 КБ.
Подай жалба,пожелавам ти успех,но честно казано няма оттърване от тази фактура,при мене преди години ми натресаха 50 % ДДС и по същия начин жалба пуснах,но момичето(което ми бе и позната де) ми каза,дори и да се установи нещо фактурата трябва да си платиш... Така и приключих с МТЕЛ,видимо недоволен без да им платя и стотинка.Успех..
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
  #10  
Стар 02-06-2016
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Фактурата ще я платя вероятно още утре, защото съм дал съгласие на обслужващата ме банка да прави това автоматично при поискване от МТЕЛ. Няма проблем с това.

Проблемът е как се е случил трафикът и, съответно, ако има грешки, да си признаят и да ми върнат надвзетото. Пък ако няма грешки, да ми разяснят какво се е случило, за да знам за следващия път.

Досега многократно съм пътувал в чужбина не съм имал такъв случай.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
1КБ, връзки, данни, изкл, мобилни, Мтел, но, роуминг


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
GSM офанзива срещу евтиния входящ роуминг ТИНТИН GSM мобилни комуникации 22 03-05-2012 19:41
Призоваха за отваряне на всички Wi-Fi връзки ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 0 27-10-2011 15:27
Урок № 3: Инсталиране на мрежовите връзки. nikec Уроци по Dreambox 0 10-07-2009 15:16
Урок № 3: Инсталиране на мрежовите връзки. nikec Уроците на Nikec 0 10-07-2009 15:16
Platforma HD/DV - актуални данни Джак НОВИ ЧЕСТОТИ 17 15-05-2009 09:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.