The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 29-05-2013
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране Mтел задържа дарения за болен от левкемия

Цитирай:
Mtel не е прехвърлила дарения за болни хора от преди четири месеца, научи Plovdivutre.bg. Към 27 май /вчера/ в банковите сметки на десетки българи няма пари. Става въпрос за натрупани хиляди левове от единния дарителски номер 17 777.
У нас чрез DMS тежко страдащи деца и възрастни набират средства, за да се лекуват и да живеят. Често при нужда от скъпи операции това е единственият начин умиращ да оцелее.
Бърза справка показва, че кампанията с DMS се осъществява от Български дарителски форум и Фондация "Помощ за благотворителността в България". Схемата е проста: добри хора изпращат SMS-и до един от трите мобилни оператора. После сумите се разпределят в зависимост от брой получени текстови съобщения.
Близки на болния от тежка форма на левкемия Иван Замярски стартирали DMS кампанията на 5 март т.г. Младият мъж от Раковски се нуждае от спешна трансплантация. Донор е намерен, но няма пари за лечението. За да живее и да се радва на малката си дъщеря, са нужни 128 000 евро. До вчера са набрани близо 88 000 евро. В тази сума обаче влизат и около 36 000 лева от изпратени дарителски sms-и. Парите ги няма, не са стигнали до Иван /проверката на сметката е направена към 27 май 2013/. Трети месец няма стотинка превод от мобилните оператори.
Междувременно състоянието на болния мъж е тежко. Всеки ден му е подарен, разказа през сълзи Юлия Стрехина, приятел на семейството. Животът ни се превърна в чакане, споделя и съпругата му Нина.
Според близките това, че левчетата от sms-и не стигат бързо да болните отказва голяма част от българите да помагат. Мислим си, че тези пари може да са внесени на депозит, откъде да знаем, коментират приятели.
Всеки момент очакваме превод от мобилните оператори, каза за Plovdivutre.bg Георги Цветков от Българския дарителски форум. GLOBUL и VIVACOM са оправили сметките си към месец февруари. Mtel е превела плащания последно за януари. Една от възможните причини за бавенето е промяна в системата на оператора във връзка с освобождаване на ДДС-то. По думите на Цветков, за да се преведе дарения лев, абонатът трябва да е погасил сметките си към Телекома. Т.е. ако през март съм изпратила DMS IVAN на 17 777, но не съм погасила задължението си към Mtel, то моето левче няма да стигне до болния мъж. Питам се обаче, къде стои дарението ми от март, при условие, че съм платила сметката си на Mtel през април?!
От договорите за старт на DMS кампания става ясно още, че първият превод от мобилен оператор се прави най-рано 45 дни след края на месеца, през който е подписан договора. При Иван този срок изтече на 20 май. До вчера пари в сметката му нямаше.
Имаше малко забавяне, но до дни парите ще бъдат преведени накуп, заяви Мария Досева от Mtel.
Болният мъж няма избор, чака. И се надява добри хора да помагат на 17 777 с DMS IVAN. Всяко дарено левче, макар и забавено, му дава кураж да победи рака.
Източник: plovdivutre.bg

Всичко в статията е вярно, защото познавам момчето.

Последно редактирано от mistreated : 29-05-2013 на 13:48
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistreated за този полезен пост :
Rabin (29-05-2013)
  #2  
Стар 29-05-2013
Аватара на Момчил Здравков
Момчил Здравков Момчил Здравков не е на линия
Цървул
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: Търговище, Самоков BG
Мнения: 325
Благодари: 45
Получил благодарност:
42 пъти в 39 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistreated Вижте мненията
Източник: plovdivutre.bg

Всичко в статията е вярно, защото познавам момчето.
Останах потресен ! Ето защо Ментел заслужават бомба до някой от офисите им да ги видя тогава как се подиграват със съдбата на един човек.
__________________
SkyBox S12 HD PVR; 1.20m offset with Optibox H-H Motor (75E<->15W) ; Vivacom 60 cm -> 19.2E ; скоро 90 cm 39E-42E.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29-05-2013
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Здравков Вижте мненията
Останах потресен ! Ето защо Ментел заслужават бомба до някой от офисите им да ги видя тогава как се подиграват със съдбата на един човек.
Момчилчо, ти си типичен малоумник. Ти изобщо наясно ли си, че в скъпата ни държавица няма фирма, която да е дала повече пари за дарения от Мтел? А като знам, че след промените в закона за облагане на тези дарения какво става, как всяко дарение трябва да не е във фактурата на клиента, а да излиза на отделна такава, то съм сигурен, без дори да съм счетоводител, че хаоса в счетоводствата е голям

P.S. И не оставай потресен след като четеш такива неща, защото съм убеден, че такива като теб през съзнателния си живот не са дали и 1 лев за каквото и да е дарение.... Потрисай се, когато лъжеш хората с боклуците, които продаваш
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29-05-2013
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цветане, дори и така да е и проблемите да са в счетоводството, нали разбираш, че на този човек дните са му преброени без тези пари. Общо взето положението е отчайващо към момента...
Много пари се събраха, правиха се концерти и базари и какво ли още не, за да се спаси момчето.
Жалко е, заради "счетоводни проблеми" да си иде от тоя свят. Нали?!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29-05-2013
Аватара на Момчил Здравков
Момчил Здравков Момчил Здравков не е на линия
Цървул
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: Търговище, Самоков BG
Мнения: 325
Благодари: 45
Получил благодарност:
42 пъти в 39 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Момчилчо, ти си типичен малоумник. Ти изобщо наясно ли си, че в скъпата ни държавица няма фирма, която да е дала повече пари за дарения от Мтел? А като знам, че след промените в закона за облагане на тези дарения какво става, как всяко дарение трябва да не е във фактурата на клиента, а да излиза на отделна такава, то съм сигурен, без дори да съм счетоводител, че хаоса в счетоводствата е голям

P.S. И не оставай потресен след като четеш такива неща, защото съм убеден, че такива като теб през съзнателния си живот не са дали и 1 лев за каквото и да е дарение.... Потрисай се, когато лъжеш хората с боклуците, които продаваш
Какъв си ти, че ще ми казваш що за човек съм аз, как можеш да твърдиш, че не съм дал нито 1 лев за някой болен човек, ти за 1 мотор много се шашкаш, кажи какъв друг боклук съм продал, като съм продавал още куп други работи и никой не се е оплакал... Защо малко не си мериш приказките, аз как мога да не нападам на момента, а ти веднага трябва да обидиш... Айде, да не спамим с глупости темата на човека.
__________________
SkyBox S12 HD PVR; 1.20m offset with Optibox H-H Motor (75E<->15W) ; Vivacom 60 cm -> 19.2E ; скоро 90 cm 39E-42E.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29-05-2013
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistreated Вижте мненията
Цветане, дори и така да е и проблемите да са в счетоводството, нали разбираш, че на този човек дните са му преброени без тези пари. Общо взето положението е отчайващо към момента...
Много пари се събраха, правиха се концерти и базари и какво ли още не, за да се спаси момчето.
Жалко е, заради "счетоводни проблеми" да си иде от тоя свят. Нали?!
Прав си, тук не споря. И не защитавам никой, когато на карта е заложен човешки живот. Но някакъв неоплодак да ми се прави на интересен. Ей това ме ядоса. Защото съм убеден, че това не е направено нарочно.
Отговори с цитат
Стар 30-05-2013
SERHI1970
Това съобщение е изтрито от Чък Норис. Причина: Спам
Стар 30-05-2013
Цец0
Това съобщение е изтрито от Чък Норис. Причина: Спам
  #7  
Стар 30-05-2013
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Здравков Вижте мненията
Какъв си ти, че ще ми казваш що за човек съм аз, как можеш да твърдиш, че не съм дал нито 1 лев за някой болен човек, ти за 1 мотор много се шашкаш, кажи какъв друг боклук съм продал, като съм продавал още куп други работи и никой не се е оплакал... Защо малко не си мериш приказките, аз как мога да не нападам на момента, а ти веднага трябва да обидиш... Айде, да не спамим с глупости темата на човека.

Шшшш дечко, я да млъкваш
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30-05-2013
Аватара на Момчил Здравков
Момчил Здравков Момчил Здравков не е на линия
Цървул
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: Търговище, Самоков BG
Мнения: 325
Благодари: 45
Получил благодарност:
42 пъти в 39 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от netman Вижте мненията
Шшшш дечко, я да млъкваш
Кога ще ме водиш на очни ? Ти ли ще ми заповядваш кога, къде и как да си изразявам мнението ?
__________________
SkyBox S12 HD PVR; 1.20m offset with Optibox H-H Motor (75E<->15W) ; Vivacom 60 cm -> 19.2E ; скоро 90 cm 39E-42E.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30-05-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Момчилчо, искам те по-нисък от тревата, защото другият път няма кой да ти махне бана!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
  #10  
Стар 30-05-2013
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не се карайте, не съм пуснал темата за това. Просто ако някой иска също да помогне на момчето.
За предпочитане е не чрез смс-и, но това е най-лесния вариант.
Дано не е против правилата на форума, но в крайна сметка става въпрос за човешки живот и то на младо момче с невръстно детенце.

DMS Ivan трябва да е текста на 17777
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
mтел, болен, дарения, За, задържа, левкемия, от


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Елена Йончева стана просекиня, полицията я задържа с “оборота” ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 20:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.