The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #81  
Стар 14-03-2014
СветлинСтаев СветлинСтаев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mitkoiphone Вижте мненията
Да това е като финал. Мисълта ми беше, какво е удобството или но друго се постига. Или просто имаме един консуматор по малко. А и като се замисля, днес като ходих да подписвам договор ми казаха че този "от новите" Huawei играе ролята на рутер и дава сигнал на цифровия приемник. Така беше и на Мтел.

Sent from my SPH-L720 using Tapatalk

Ами при мен удобството е в гигабитната свързаност на мрежата, която нямаше как да направя със switch-а на Vivacom и поради спецификата на окабеляването в апартамента ми. Иначе погледнато и от гледна точка на консуматори, едно устройство по-малко си е по-добре ако не е необходимо, да не говорим че при мен всичко трябва да се бутне в една средно голяма мрежова кутия и там като сложех рутера и устройството на Vivacom и нямаше място за почти нищо, а не е лошо да мога да сложа и един USB хард диск към рутера и т.н
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на СветлинСтаев за този полезен пост :
mitkoiphone (16-03-2014)
  #82  
Стар 14-03-2014
Тодор.Гарибов Тодор.Гарибов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 12
Благодари: 3
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

СветлинСтаев Поздравления )
Отговори с цитат
  #83  
Стар 20-11-2014
Аватара на patzi
patzi patzi не е на линия
rossoner
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 858
Благодари: 178
Получил благодарност:
355 пъти в 147 поста
Сваляния: 88
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сега моята драма. Имам адсл на виваком с рутер хуавей от тези беличките.Преди време се опитвах да вържа към него един рутер линксис н120. И не успях. Посъветваха ме да сложа суич. Сложих и му ползвам лан връзката ,но безжичния от хуавея не стига в цялото жилище и сега схемата с рутера линксис е отново на дневен ред. Към суича дали ще е възможно да се върже и да работи системата коректно. Или някоя друга идея да предложите.
Отговори с цитат
  #84  
Стар 20-11-2014
швепса швепса е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 474
Благодари: 79
Получил благодарност:
228 пъти в 138 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не ти трябва суич. Втори рутер само. От единия изход на белия рутер подаваш сигнал към входа на втория рутер. На двата слагаш едно и също име и парола за wifi
Отговори с цитат
  #85  
Стар 20-11-2014
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Има рутери, които работят като безжични повторители. Не ти е необходимо да ги вързваш двата рутера с жица. Безжичен рутер TP-Link TL-WR841N - този, например става.
Отговори с цитат
  #86  
Стар 20-11-2014
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

на втория рутер забрани раздаването на адреси (dhcp).
Отговори с цитат
  #87  
Стар 20-11-2014
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Има рутери, които работят като безжични повторители. Не ти е необходимо да ги вързваш двата рутера с жица. Безжичен рутер TP-Link TL-WR841N - този, например става.
безжичен повторител, ама скоростта след 2-рия е наполовина. Истината си е жицата...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #88  
Стар 24-11-2014
Аватара на Галин Тодоров
Галин Тодоров Галин Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Местоположение: Pleven
Мнения: 91
Благодари: 56
Получил благодарност:
19 пъти в 16 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patzi Вижте мненията
Сега моята драма. Имам адсл на виваком с рутер хуавей от тези беличките.Преди време се опитвах да вържа към него един рутер линксис н120. И не успях. Посъветваха ме да сложа суич. Сложих и му ползвам лан връзката ,но безжичния от хуавея не стига в цялото жилище и сега схемата с рутера линксис е отново на дневен ред. Към суича дали ще е възможно да се върже и да работи системата коректно. Или някоя друга идея да предложите.
Тия бели модеми имат два режима на работа - бридж и нат. Ако на PC в момента получаваш публичен адрес, WAN интерфейса на линксиса трябва да е на Automatic configuration-DHCP. LAN-а по твое усмотрение.
Ако на PC получаваш частен адрес , например 192.168.1.2,3 и т.н опитай с тази настройка. Слагаш WAN на Static IP и правиш конфигурацията от скрийшота:



Промени MTU на Manual и напиши 1492.

Кабела между устройствата - в модема да е на порт1 или 2, в рутера разбира се на WAN или Internet. Доколкото съм забелязал ги бележат с жълто, а LAN-овете са сини.
Ако Wifiто на линксиса ти покрива всички помещения, може да спреш това на модема.
Отговори с цитат
  #89  
Стар 11-03-2015
Ей Ей не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-лесно става като се спре DHCP настройката на втория рутер. След това свързваме произволен LAN порт на вивакомския с нашия рутер, спираме WLAN на вивакомския от копчето на корпуса и настройваме бежичната мрежа на нашия рутер. Така нашия рутер не раздава ip-та и нета е максимално бърз, а пък ползваме всичките му екстри като по-добър wifi, gigabit портове и т.н.
Отговори с цитат
  #90  
Стар 07-01-2018
kumcho valcho kumcho valcho не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2018
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Cool

Още по-лесно е, ако изобщо не се ползва вивакомския рутер. И Понеже някой беше писал, че иска да свърже своя Asus AC-68U с вивакомския рутер, обръщам внимание, че в лан настройките на AC-68U (и на други рутери от по-висок клас) си има опция за IPTV и там само трябва да се посочи лан порта за телевизията. Аз лично направих точно така - просто сложих wan кабела на моя рутер, зададох IP настройките автоматично и посочих порт за IPTV. Въобще не съм влизал даже в my.contact и дори ми се струва, че интернетът стана по-бърз(може да е случайност, но с вивакомския рутер няколко пъти измерих скоростта на кабел и даунлоуда беше към 70-75 Mbps, а на моя рутер стана малко над 85.Телевизията си работи също перфектно.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, switch, vivacom, и or или, рутер, собствен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Vivacom IPTV ? mitkobs ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1669 04-04-2023 16:04
Vivacom IPTV по чужд доставчик двдбоост Кошче 1 22-12-2013 06:09
vivacom sat и iptv Ивайло Шаклев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 2 04-08-2013 13:39
Продава се Рутер TP-Link TL-WR842ND, MIMO Wireless-N Router + 4Port Switch, 1xUSB, 2 sunnyboy115 Приключили продажби 3 18-11-2012 20:49
рутер вместо switch Пехо Въпроси и отговори 4 18-10-2010 10:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.