The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 27-12-2021
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Еее... Колеги... Стига де... Вярно е, че това е български форум, ама чак толкова злоба и нападки не съм очаквал... Та, ако може хайде малко по - сериозно, да се отнесете към темата... Както вече казах правя сравнение със стария ми телевизор и просто очаквах, да има много по - голяма разлика в качеството на картината! Все пак нали новия тв е Олед и трябва да е много по - добър от стария, а от моите сравнения разликата е много минимална в полза на новия, което според мен е странно и затова и реших, да пиша и тук... Иначе, що се отнася до настройки, калибровки и т.н. на самата картина, както вече казах съм пробвал и тествал всякакви режими и не само на картината, но за съжаление без резултат. Все пак започвам да се замислям, дали наистина не съм уцелил кофти бройка с по - лоша матрица!? Но поне засега това са само догадки от моя страна... В случая лошото е, че дори и да направя снимки и видеа с телефона ми, отново се съмнявам, че ще разберете за какво иде реч... Та така... Е, ако все пак се наложи и се стигне до там, няма да имам нищо против, но поне според мен в моя случай проблема е такъв, че трябва да се види на място, за да разбере човек за какво става на въпрос... И така... Все пак, отново ще очаквам за всякакви включвания от ваша страна, но ако може да е само по темата, а не да ме нападате излишно! Ок. Добре. Чао засега. Лека вечер на всички и до скоро. : ))))) ; )))))
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Бобсано за този полезен пост :
manechi (29-12-2021)
  #12  
Стар 28-12-2021
кулио кулио не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2015
Мнения: 164
Благодари: 28
Получил благодарност:
54 пъти в 36 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При светли сцени и в сравнително светло помещение разлика между двата телевизора трудно могат да се забележат или ако има такава то тя не е в полза на единия или другия, а е в цветовата гама, в която си свикнал да гледаш телевизия (което естествено е контролируемо от настройките на тв.).
При тъмни сцени с приглушена светлина в помещението вече могат да се видят преимуществата на oled с истинското черно и коректното разделяне на светлите от тъмни обекти на екрана, а не както при nanocell - сиво вместо черно и ореоли около светлите обекти на тъмен фон.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на кулио за този полезен пост :
Бобсано (28-12-2021)
  #13  
Стар 28-12-2021
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,393
Благодари: 1,035
Получил благодарност:
1,043 пъти в 681 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране



С пояснения за начинаещи.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
Бобсано (28-12-2021)
  #14  
Стар 29-12-2021
proharde proharde е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Bulgaria
Мнения: 187
Благодари: 71
Получил благодарност:
44 пъти в 29 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добро утро Колега, възможно е да е от входящият сигнал или драйвър. Преди имах LG 47 средната серия. Качеството на картината през HDMI беше нормално зле. Единствено по спомен за да го накарам да докара добра картина беше Диабло модул и директно гледах през вградения сателитен тунер. Дали се дължи на драйвър в енигмата или нещо друго така и не разбрах до ден днешен. HDMI кабелите бяха премиум позлатени на Сони. Сега съм със Самсунг 55 8ма серия. Поръчал съм си ultimo 4k и се надявам, че качеството на картината ще е още по - добро от това на OSmio 4k+. Между другото каква версия са ти HDMI кабелите ?
__________________
ITVPartner 80сm Monoblock, Vivacom 80cm monoblock, Peshtera multifeed 140cm ,Triax td110 multifeed.
Multi 80E, 52Е, 46E, 45E, 42E, 39E, 36E, 31.5E, 39E, 28Е, 23E, 19E, 16E, 13E, 9E, 1.9E, 0.8W, CableTv Net1
Samsung UE32S6800S/Samsung F8000/Samsung KS8080T/ Edision Mio 4k+/Mut@nt 51HD 4k
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на proharde за този полезен пост :
Бобсано (29-12-2021)
  #15  
Стар 29-12-2021
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дедал Вижте мненията
Много зависи как си свикнал да гледаш и какво очакваш да видиш
Ако си гледал (харесваш) на "динамик" (или подобни изцъклени режими за електроженисти) няма как да ти хареса картината на ОЛЕД-а.

То сигурно 80-90% от потребителите вероятно няма да им хареса правилно калибрирана по стандарт картина, ама това е друг въпрос ...
Ти като отидеш на кино, как ти се вижда картината, правилно ли е калибрирана? Аз искам да гледам хубава картина, като в киното, не вашите калибрирани мазньочи!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на manechi за този полезен пост :
Бобсано (29-12-2021)
  #16  
Стар 29-12-2021
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дедал Вижте мненията
Много зависи как си свикнал да гледаш и какво очакваш да видиш
Ако си гледал (харесваш) на "динамик" (или подобни изцъклени режими за електроженисти) няма как да ти хареса картината на ОЛЕД-а.

То сигурно 80-90% от потребителите вероятно няма да им хареса правилно калибрирана по стандарт картина, ама това е друг въпрос ...
Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Еее... Колеги... Стига де... Вярно е, че това е български форум, ама чак толкова злоба и нападки не съм очаквал... Та, ако може хайде малко по - сериозно, да се отнесете към темата... Както вече казах правя сравнение със стария ми телевизор и просто очаквах, да има много по - голяма разлика в качеството на картината! Все пак нали новия тв е Олед и трябва да е много по - добър от стария, а от моите сравнения разликата е много минимална в полза на новия, което според мен е странно и затова и реших, да пиша и тук... Иначе, що се отнася до настройки, калибровки и т.н. на самата картина, както вече казах съм пробвал и тествал всякакви режими и не само на картината, но за съжаление без резултат. Все пак започвам да се замислям, дали наистина не съм уцелил кофти бройка с по - лоша матрица!? Но поне засега това са само догадки от моя страна... В случая лошото е, че дори и да направя снимки и видеа с телефона ми, отново се съмнявам, че ще разберете за какво иде реч... Та така... Е, ако все пак се наложи и се стигне до там, няма да имам нищо против, но поне според мен в моя случай проблема е такъв, че трябва да се види на място, за да разбере човек за какво става на въпрос... И така... Все пак, отново ще очаквам за всякакви включвания от ваша страна, но ако може да е само по темата, а не да ме нападате излишно! Ок. Добре. Чао засега. Лека вечер на всички и до скоро. : ))))) ; )))))
Не чакай! Тук е Булгаристан!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на manechi за този полезен пост :
Бобсано (29-12-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
картината, качество, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
лошо качество на картината димитър1234 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 26 15-12-2020 10:36
Влошаване на картината от DVB-T Кайен Въпроси и отговори 3 13-03-2013 19:33
Проблем с картината soka4i КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 0 07-06-2011 21:36
Качество на картината клл777 Български програми на останалите спътници 13 19-08-2010 15:59
Поспичане на картината netman DREAMBOX 3 28-09-2008 14:33


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.