The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 30-09-2017
Димитър_П Димитър_П не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2017
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Нека меренето на ... започне сега.
Не напразно писах да си се свържете двамата и да си гукате, че сте сродни души с общ интерес

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
LOL, разбирам те. Но няма да започне :-).

Казах каквото исках, дадох пояснения каквито ми бяха поискани и зададох въпроса който намерих за уместен в предния си пост към тебе.

Стига толкова по темата от мене.

Димитър

www.tgi-sci.com
Отговори с цитат
  #22  
Стар 07-03-2018
Антоанета Б Антоанета Б не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Напълно съм съгласна.

Цитирай:
Първоначално написано от Димитър_П Вижте мненията
Откак ги купиха - година ли, две ли - постоянно опитват да променят нещо по някаква причина. Опитват - не става - пропадания и спичания на мрежата по няколко часа на ден все по един и същи начин откъм тяхната страна. Понякога всеки ден, понякога по цяла седмица не опитват нищо, но всеки път резултатът е просто неработеща мрежа докато се откажат и върнат завареното положение.

Е, днес отидоха и по-далеч. Изглежда са загубили старите настройки защото не могат да ги върнат и мрежата не работи въобще цял ден, утре щели да ми се обаждат такива дето разбират какво им казвам.

А то е: модемът прави физическа връзка, взема 8 (от 8) downstream канала и само 1 от 4 upstream, четвъртия. Преди взимаше първи и втори. Нивата са ОК.
Едно от съобщенията е, че получава невалиден конфигурационен файл - баш това са загубили (или го имат но не искат да върнат работещия вариант).
Съответно модемът не отговаря изобщо на DHCP заявки. Той също не получава никакъв IP адрес от сървъра насреща, телефонът не тръгва (мига както мига докато си чака IP адреса за телефон, нормално секунда някъде, навярно и той пуска dhcp заявка към сървъра а последният не отговаря (какво става откъм тяхната страна, тази на телевизионния кабел, мога само да се досещам, знам какво става откъм LAN страната).

Та ако имате опции бягайте от МТЕЛ. Тотална разруха е в частта им свързана с кабелните услуги и не се вижда оправяне, вече около година не могат да стабилизират услугата която Близу бяха докарали до съвсем поносимо положение (и на тях им отне година за същото като купиха Евроком де) и не ги виждам да се оправят. Или ще продадат тая част или просто ще я затрият. Де да имах алтернативен кабел на нашата улица.

Димитър

www.tgi-sci.com
От началото на 2018 положението е нетърпимо - интернетът е под всякаква критика. Опитаха се да прехвърлят вината върху нашия компютър.
Сега пък от няколко дена всяка вечер от 18 ч. няма нищооо - нито кабелна, нито интернет, нито телефон. Обаждахме се няколко пъти, но спокойният глас на телефонистите "Изчакайте аварията да бъде отстранена" направо ме вбесява /въпреки, че те не са виновни за това/.
От вчера 18 ч. нямаше сигнал до тази сутрин /8 ч./ когато излязох за работа.
А за компенсация ти казват - трябва да липсва услуга най малко 72 часа!!!
Възмутена съм!
Сигурно трябва да сменя оператора, но с кой друг ........... като са един дол дренки!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 09-03-2018
макс+ макс+ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: София
Мнения: 151
Благодари: 27
Получил благодарност:
116 пъти в 42 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен /Зона Б5/ от 30 мин. няма тв и нет, включително и аналоговите канали. Друг с такъв проблем?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 09-03-2018
Аватара на wassl
wassl wassl не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: EB
Мнения: 583
Благодари: 321
Получил благодарност:
318 пъти в 176 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Все по зле става мрежата им и при мен от вчера изведнъж сигнала им падна драстично и каналите насичат или ги няма но интернета работи.Обаждам се тази сутрин за телевизията а тя ми казва че до модема има сигнал значи всичко е наред щом има нет...
__________________
DMOne4k:Twin/VU+UNO4kSE,2xDvbS2X:SSD250Gb/GI:LX3/GT_V8UHD/Ant:220cm>0,8w&InvacomSNF;Tecatel120pro>23,5E+19,2E+16E+13Е&InvertoBU_Twin;80cm>9E+1,9E&MTI+4,0W=EMP_8/1(TunerA);TelesistemTM100AL>45E+42E+39E+36E&BESTcircular=EMP_4/1(TunerB);SONY65 XE9300&CI+A1;SONY XR65A83K&CI+A1.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 09-03-2018
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

По принцип тази, която ти казала, че щом имаш нет, всичко е наред е права... Огледай си кабелите. Нещо около приемника им се е скофтило. Падне ли сигналът, нетът изчезва моментално. Виж си нивата на модема на 192.168.100.1, ако са нормални, значи търсиш прецакан кабел, конектор или TAP.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
wassl (10-03-2018)
  #26  
Стар 12-03-2018
Антоанета Б Антоанета Б не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблемите с услугата в Обеля продължават!

Нашата сага в Обеля с услугите на Близу продължава! Имам чувството, че сме на режим. Как е възможно толкова често да има аварии в района от месец насам?
В петък от 22 ч до 9 на следващия ден нямаше нито кабелна нито интернет.
Снощи в 21 ч отново спря сигнала и до 10 ч сутринта днес/докато имаше хора вкъщи/ не го бяха пуснали. Това вече не се издържа!!!
Сигурно искат да ни изгонят като клиенти!
Мисля вече да подам жалба и до комисията за защита на потребителите.
Моля, ако някой от Обеля чете това да се свърже с мен.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 12-03-2018
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Привет,
Аз съм в "Красна поляна", на "Възкресение".
Мрежата е на Близу и Интернета в петъка пообяд спря за няколко часа, но пък телевизия имаше - авария.
Преди около седмица пак спря, но бяха записали съобщение, че няма интернет в цяла София ?!
Имам странното усещане, че покрай строежа на метрото в Овча купел им късат някви кабели и горим.
Докато си бяхме на Близу - никви ядове с години.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #28  
Стар 12-03-2018
Антоанета Б Антоанета Б не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Angry

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Привет,
Аз съм в "Красна поляна", на "Възкресение".
Мрежата е на Близу и Интернета в петъка пообяд спря за няколко часа, но пък телевизия имаше - авария.
Преди около седмица пак спря, но бяха записали съобщение, че няма интернет в цяла София ?!
Имам странното усещане, че покрай строежа на метрото в Овча купел им късат някви кабели и горим.
Докато си бяхме на Близу - никви ядове с години.

За вашия квартал може и да е заради метрото, но ние сме далече от там!
И въобще Близу не е това, което беше!
Преди малко написах жалба и ще я пусна днес /също и до Комисията за защита на потребителите/, ако трябва ще пиша и до някоя телевизия!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 12-03-2018
Аватара на wassl
wassl wassl не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: EB
Мнения: 583
Благодари: 321
Получил благодарност:
318 пъти в 176 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При нас проблема беше решен, благодарности на техника от Мтел/Близу,
който в неделя се отзова за часове и постара.След смяна на няколко
дефектирали конектора и сплитера и пренастройка нивата на сигнала
по мрежата сега всичко е много добре и нет и тв.
__________________
DMOne4k:Twin/VU+UNO4kSE,2xDvbS2X:SSD250Gb/GI:LX3/GT_V8UHD/Ant:220cm>0,8w&InvacomSNF;Tecatel120pro>23,5E+19,2E+16E+13Е&InvertoBU_Twin;80cm>9E+1,9E&MTI+4,0W=EMP_8/1(TunerA);TelesistemTM100AL>45E+42E+39E+36E&BESTcircular=EMP_4/1(TunerB);SONY65 XE9300&CI+A1;SONY XR65A83K&CI+A1.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 26-03-2018
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Този бил зле ,при друг изчистен проблема. Сега да попитам в Пловдив и около. При положение че плаща те нет 100мгб и пулочавате 50% а на места и 25% и то първото на 20км а второто в квартал на Пловдив . Питам в кой телевизор е проблема?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на вассил46 за този полезен пост :
manechi (27-03-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
blizoo, Близу, деградира, Интернет, Купиха, куппиха, Мтел, напълно, откак, Услугата


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Домашен мобилен интернет Мтел Златев88 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 05-12-2016 12:29
Близу се продаде на Мтел goplay89 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 318 01-12-2016 23:31
Питане за интернет и тв от мтел за Бургас Ником ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1 21-08-2016 19:54
Близу интернет - Пловдив БониБо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 2 17-07-2016 02:11
Мтел оставиха цяла България без интернет! d.ivanov Дъра-Бъра 19 22-05-2012 00:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.