The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 31-05-2012
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

някой не знае ли откъде да намеря дистанционно за кабелен приемник КАОН или дали му става някое универсално?
Отговори с цитат
  #22  
Стар 31-05-2012
тин тин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 169
Благодари: 1
Получил благодарност:
61 пъти в 44 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

в сайта www.conel-bg.com има само за сателитни приемници с тази марка.в краен случай може да се прати приемника на фирмата в ботевград и те да изработят дистанционно специално за него пак за 12 лева плюс доставката.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на тин за този полезен пост :
shamarasat (01-06-2012)
  #23  
Стар 01-06-2012
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мерси за отговора, но се надявах някой от форума да има някое и друго изпаднало дистанционно или пък да знае нещо по въпроса...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 06-06-2012
Пахомий Пахомий не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помощ за начинаещия

Здравейте, искрено се надявам да се намери някой тук, който да ми помогне със задачата, с която съм се захванал. Имам цифров премник Топфийлд 6100 ЕМЦ от мрежата на Близу, но който искам да ползвам на друга кабеларка, за която знам че цифровия сигнал се приема без карта. До момента в опитите си съм направил следното:
1. Върнах заводските настройки на приемника /което може би бе първата грешка/.
2. След като изчетох доста от темите във форума успях да активирам допълнителните полета в "Инсталация" с кода 159357147369.
3. Стигнах до момента на търсене на услуги, но нищо не можах да намеря. Вероятно трябва да променя някои от параметрите там, но нищо не разбирам от тях.
В допълнение ще добавя, че и след възтановяване на заводските настройки, продължава да излиза логото на близу и част от полетата в менюто, като настройка на времето са неактивни. От прочетените постинги все повече ми се струва, че май ще трябва да сменя фирмуеъра на приемника.
Ако някой може да помогне... ще се надявам. Моля пишете с думе прости, като за лаик в областта.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 06-06-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пахомий Вижте мненията
Здравейте, искрено се надявам да се намери някой тук, който да ми помогне със задачата, с която съм се захванал. Имам цифров премник Топфийлд 6100 ЕМЦ от мрежата на Близу, но който искам да ползвам на друга кабеларка, за която знам че цифровия сигнал се приема без карта. До момента в опитите си съм направил следното:
1. Върнах заводските настройки на приемника /което може би бе първата грешка/.
2. След като изчетох доста от темите във форума успях да активирам допълнителните полета в "Инсталация" с кода 159357147369.
3. Стигнах до момента на търсене на услуги, но нищо не можах да намеря. Вероятно трябва да променя някои от параметрите там, но нищо не разбирам от тях.
В допълнение ще добавя, че и след възтановяване на заводските настройки, продължава да излиза логото на близу и част от полетата в менюто, като настройка на времето са неактивни. От прочетените постинги все повече ми се струва, че май ще трябва да сменя фирмуеъра на приемника.
Ако някой може да помогне... ще се надявам. Моля пишете с думе прости, като за лаик в областта.
Това за кой оператор става на въпрос?
Отговори с цитат
  #26  
Стар 06-06-2012
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пахомий Вижте мненията
Здравейте, искрено се надявам да се намери някой тук, който да ми помогне със задачата, с която съм се захванал. Имам цифров премник Топфийлд 6100 ЕМЦ от мрежата на Близу, но който искам да ползвам на друга кабеларка, за която знам че цифровия сигнал се приема без карта. До момента в опитите си съм направил следното:
1. Върнах заводските настройки на приемника /което може би бе първата грешка/.
2. След като изчетох доста от темите във форума успях да активирам допълнителните полета в "Инсталация" с кода 159357147369.
3. Стигнах до момента на търсене на услуги, но нищо не можах да намеря. Вероятно трябва да променя някои от параметрите там, но нищо не разбирам от тях.
В допълнение ще добавя, че и след възтановяване на заводските настройки, продължава да излиза логото на близу и част от полетата в менюто, като настройка на времето са неактивни. От прочетените постинги все повече ми се струва, че май ще трябва да сменя фирмуеъра на приемника.
Ако някой може да помогне... ще се надявам. Моля пишете с думе прости, като за лаик в областта.
не му пречи фирмуеъра за да гледаш тази кабеларка. В "Инсталация" трябва да промениш параметрите но трябва да знаеш някои от тях.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 06-06-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от shamarasat Вижте мненията
не му пречи фирмуеъра за да гледаш тази кабеларка. В "Инсталация" трябва да промениш параметрите но трябва да знаеш някои от тях.
Че,даже и Conax картите на други кабеларки вървят на този приемник!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 06-06-2012
Пахомий Пахомий не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pe6o1975 Вижте мненията
Това за кой оператор става на въпрос?
Аз съм от Кърджали, кабеларката я има само тук при нас и в Хасково мисля. Казва се "Източни Родопи", но предполагам, че за всички във форума е неизвестна. Липсва подробна информация за нея и в нета. Тъй като вече си мисля, че ползват друг тип кодеци за разкодиране на сигнала /ако се изразявам правилно/ ще видя с какви приемници работят и техните настроики и вероятно ще задавам допълнителни въпроси.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 06-06-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Виж на някой с телевизор с цифров тунер, на коя честота му е bTV и я сканирай нея.
Вероятно нямат NIT и трябва всички пакети да се сканират ръчно, един по един, подобно на DCC Пловдив. Тук с приемник, без функция за пълен автоматичен scan, направо можеш да откачиш докато въведеш и сканираш всичко
Отговори с цитат
  #30  
Стар 11-06-2012
Аватара на сузи
сузи сузи не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 22
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Първоначално написано от Пахомий
Здравейте, искрено се надявам да се намери някой тук, който да ми помогне със задачата, с която съм се захванал. Имам цифров премник Топфийлд 6100 ЕМЦ от мрежата на Близу, но който искам да ползвам на друга кабеларка, за която знам че цифровия сигнал се приема без карта. До момента в опитите си съм направил следното:
1. Върнах заводските настройки на приемника /което може би бе първата грешка/.
2. След като изчетох доста от темите във форума успях да активирам допълнителните полета в "Инсталация" с кода 159357147369.
3. Стигнах до момента на търсене на услуги, но нищо не можах да намеря. Вероятно трябва да променя някои от параметрите там, но нищо не разбирам от тях.
В допълнение ще добавя, че и след възтановяване на заводските настройки, продължава да излиза логото на близу и част от полетата в менюто, като настройка на времето са неактивни. От прочетените постинги все повече ми се струва, че май ще трябва да сменя фирмуеъра на приемника.
Ако някой може да помогне... ще се надявам. Моля пишете с думе прости, като за лаик в областта.

Ако не е от "дървените " приемници, които ползват и някои други оператори, промени честотата на приемане на сигналите от желаната кабеларка
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Операторите, от, ползвани, Приемници


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Операторите не излъчват DSTV, но Десислава не се отказва ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 9 25-07-2010 21:25
Опасни ли са базовите станции на GSM операторите? netman GSM мобилни комуникации 14 09-07-2010 08:59
Четири Въпроса за операторите БУЛСАТ И ИТВ есперо2000 Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 3 12-04-2010 16:00
Два нови DVB S2 приемници Крал Артур AZBOX 3 11-03-2009 08:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.