The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > FERGUSON

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-11-2014
Аватара на Чейн
Чейн Чейн не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Местоположение: Dobrich
Мнения: 208
Благодари: 12
Получил благодарност:
98 пъти в 39 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем при CCCam на Ariva - 102E,100E,202E,200E

здр. колеги искам да отворя една тема която съм дискутирал и със SATBOX. Става въпрос за shering - CCCam на всички модели Ariva.
модели който съм тествал 100Е, 200Е, 102Е, 102mini,
Така имам следния проблем давам пример.
Сърварът ми е локален, но съм слагал и друг който е online.
Добавям shering на CCCam на аривата и се получава следното..
Гледам си аз някои канал.. и си цъкам разни канали. Когато попадна на някой канал който не се поддържа от сървъра и след това веднага цъкна на друг канал /даже и на предходния който е работил/ не захапва веднага. Трябва да изчакам поне 5 секунди.Даже се е случвало вобще да не захапе. Налага се да разцъкам 2-3 канала нагоре надолу и тогава тръгва. Тествал съм го само със oscam. нямам представа ако е с някоя друга програма какъв ще е резултата .

Ако някой иска да пробва това мое наблюдение моля да направи следното.
Пуска си само CCCam протокол и разцъква 39Е отвяря БНТ1, БТВ, Nova TV, след което да даде на някой канал от Dolce TV. не зависимо кой и след това веднага пак да превключи на предходния канал /Нова ТВ/.. И да каже колко време е необходимо за да тръгне картина и звук..

Благодаря предварително на тези който направят теста.
На всеки желаещ ще дам C линия от моя сървър на ЛС за да пробва и каже наблюдение.
Само и единствено за Arivi - ( всички модели )
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чейн за този полезен пост :
ivan02121983 (09-11-2014)
  #2  
Стар 09-11-2014
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 540
Благодари: 32
Получил благодарност:
206 пъти в 149 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Опиши в оскама на юзъра ,към който ти е закачена аривата всички caid, които работят нормално и виж дали ще се промени нещо.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 09-11-2014
galiano galiano не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 214
Благодари: 20
Получил благодарност:
77 пъти в 43 поста
Сваляния: 62
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чейн Вижте мненията
Ако някой иска да пробва това мое наблюдение моля да направи следното.
Пуска си само CCCam протокол и разцъква 39Е отвяря БНТ1, БТВ, Nova TV, след което да даде на някой канал от Dolce TV. не зависимо кой и след това веднага пак да превключи на предходния канал /Нова ТВ/.. И да каже колко време е необходимо за да тръгне картина и звук..
В конкретно описаната ситуация се случва следното: като цъкнеш на нова, аривата първо търси да отвори през ирдето, съответно при теб няма няма актуална карта, след 4-5 сек. дава таймаут, тогава се прехвърля на следващия caid от който вече отваря нормално, и така до следващия път, когато минеш през канал с повече от една криптираща система..... Ако избера да търси първо caid, който работи, ок, тогава ще отвори в рамките на мс., но ако не уцели правилния, чакаш. Проблема е, че няма опция за задаване на приоритети, както е при истинския cccam. Вероятно се сещаш, че това което ползва аривата за cccam клиент, не е класическата версия на кама....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 09-11-2014
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от galiano Вижте мненията
В конкретно описаната ситуация се случва следното: като цъкнеш на нова, аривата първо търси да отвори през ирдето, съответно при теб няма няма актуална карта, след 4-5 сек. дава таймаут, тогава се прехвърля на следващия caid от който вече отваря нормално, и така до следващия път, когато минеш през канал с повече от една криптираща система..... Ако избера да търси първо caid, който работи, ок, тогава ще отвори в рамките на мс., но ако не уцели правилния, чакаш. Проблема е, че няма опция за задаване на приоритети, както е при истинския cccam. Вероятно се сещаш, че това което ползва аривата за cccam клиент, не е класическата версия на кама....
Ако в оскама няма вдигнат каид 0604 до голяма степен се оправят нещата не само при конкретния случай.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 09-11-2014
Аватара на Чейн
Чейн Чейн не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Местоположение: Dobrich
Мнения: 208
Благодари: 12
Получил благодарност:
98 пъти в 39 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ем то проблема не е при 39е.. А за останалитеканали сат където няма подготвена листа..


chain
__________________
FoToGmG.bg
Отговори с цитат
  #6  
Стар 09-11-2014
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чейн Вижте мненията
Ем то проблема не е при 39е.. А за останалитеканали сат където няма подготвена листа..


chain
Принципа е същия.Сссама на Арията вижда кайдовете които са пуснати в Оскама и ги търси.Някой кайдовете се търсят с приоритет а те не работят и става мазало.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 09-11-2014
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране Cccam Ariva 202E

И при мен е така- понякога чакаш и много дразни !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 09-11-2014
Мила Мила не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 13
Благодари: 3
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 410
Ъплоуди: 0
По подразбиране арива 100Е ХД

Цитирай:
Първоначално написано от Чейн Вижте мненията
здр. колеги искам да отворя една тема която съм дискутирал и със SATBOX. Става въпрос за shering - CCCam на всички модели Ariva.
модели който съм тествал 100Е, 200Е, 102Е, 102mini,
Така имам следния проблем давам пример.
Сърварът ми е локален, но съм слагал и друг който е online.
Добавям shering на CCCam на аривата и се получава следното..
Гледам си аз някои канал.. и си цъкам разни канали. Когато попадна на някой канал който не се поддържа от сървъра и след това веднага цъкна на друг канал /даже и на предходния който е работил/ не захапва веднага. Трябва да изчакам поне 5 секунди.Даже се е случвало вобще да не захапе. Налага се да разцъкам 2-3 канала нагоре надолу и тогава тръгва. Тествал съм го само със oscam. нямам представа ако е с някоя друга програма какъв ще е резултата .

Ако някой иска да пробва това мое наблюдение моля да направи следното.
Пуска си само CCCam протокол и разцъква 39Е отвяря БНТ1, БТВ, Nova TV, след което да даде на някой канал от Dolce TV. не зависимо кой и след това веднага пак да превключи на предходния канал /Нова ТВ/.. И да каже колко време е необходимо за да тръгне картина и звук..

Благодаря предварително на тези който направят теста.
На всеки желаещ ще дам C линия от моя сървър на ЛС за да пробва и каже наблюдение.
Само и единствено за Arivi - ( всички модели )
на моята арива 100 го има тоя проблем когато е включен емулатора като го изключа действа перфектно с в7 софта може да пуснеш за проба през твоя шер да видиме дали пак така ще си вървят или има разлика от кака шер
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
100e, 102e, 200e, 202e, ariva, cccam, на, при, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Оригинален и пачнат 1.20B6 Ariva 52E/102E/102 Mini/150 Combo/202E/250 Combo ЖелязкоЖелязков FERGUSON 8 26-07-2013 20:38
Втора линия cccam с Ariva 100E freevcv Въпроси и отговори 7 27-03-2012 00:21
Нов модел ARIVA 102e и 202e с процесор м3606 1080p palermo FERGUSON 0 02-09-2011 19:34
Купувам Ariva 100E и 200E антена Приключили продажби 15 24-08-2011 16:03
Продавам Ariva 100E и 200E Иван Митев Приключили продажби 18 18-08-2011 20:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.