The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 29-01-2020
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране DreamBox DM500S като IPTV бокс

Привет съфорумници.
Знаете от предишна моя тема че разполагам с два DREAMBOX 500S.
Единя го бях подарил на някой за оскам сървър, но скоро ми го върнаха, а другия си го ползвам за SAT-IP мрежов тунер, за да увелича броя на тунерите в TVHEADEND на Mecool K1 Pro.
И всичко е 6.


Проблемът е че немога да ползвам втория Dreambox като DVBS тунер или SAT-IP (дори тук не бих се замислил, направо бих го направил и него sat-ip).
Нямам коаксиал, имам само три, и трите са заети.
Един коаксиал в хола, един коаксиал в спалнята и един коаксиал в детската.
Четвърти коаксиал не е пускан,макар че има изход на чинията.
Обаче чинията е на открита тераса, която в следствие е закрита с остъкление PVC.
И достъп забравете...


Та...

Има ли за DreamBox 500s имидж, който да позволи, да се ползва като IPTV бокс?

Например да отваря плейлист от моя TVHEADEND и да плейва?

Имам ком кабел от предишната тема си купих и успешно си флашвам с различни имиджи Dreama.

Но не знам правилния имидж и въобще има ли за IPTV?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29-01-2020
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Толкова ли не можеш да отделиш пари за нов приемник?
Dreambox 500S е ужасно стар (такъв съм имал преди 14 години), не поддържа HD, а пък искаш и IPTV. То и да успееш да подкараш, ще ти насича ужасно.

Спомням си на времето когато имах Golden Interstar Xpeed LX2, HD-та на IPTV насичаха непрекъснато заради слабия хардуер, процесора се мъчеше на 100%...а ти искаш на Dreambox 500S да гледаш.
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29-01-2020
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Музикантът Вижте мненията
Толкова ли не можеш да отделиш пари за нов приемник?
Dreambox 500S е ужасно стар (такъв съм имал преди 14 години), не поддържа HD, а пък искаш и IPTV. То и да успееш да подкараш, ще ти насича ужасно.

Спомням си на времето когато имах Golden Interstar Xpeed LX2, HD-та на IPTV насичаха непрекъснато заради слабия хардуер, процесора се мъчеше на 100%...а ти искаш на Dreambox 500S да гледаш.
Не искам HD.

SD искам.

Дори да подкарам само ефирните от TVHEADEND пак ме устройва.

Иначе знам че има легенди за Dreambox 500s и даже видеа че някога някой е подкарал булсат канали по IP.
И че имиджа бил платен.
Но в темата тук не открих път към този митичен имидж, ако някой си спомня и знае нещо ще се радвам да сподели.


За спорта искам да го подкарам.
А и да е полезен да не събира прах.
Пък има скарт изход, тъкмо ще го вържа за старото LG.



https://www.youtube.com/watch?v=aQDNBp6w97w

В този имидж дали се поддържат стриймове?
Germini.


Това е старата тема от преди години:

http://dtv-bg.com/showthread.php?t=18045

http://dtv-bg.com/showthread.php?t=27920

Последно редактирано от Танннер : 29-01-2020 на 17:51
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29-01-2020
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Gemini е доста стар имидж и не поддържа IPTV.

Относно легендите: този имидж е изцяло "затворен" и няма как да го намериш в нета свободно разпространен.
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K

Последно редактирано от Музикантът : 29-01-2020 на 18:01
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Музикантът за този полезен пост :
Танннер (29-01-2020)
  #5  
Стар 29-01-2020
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Музикантът Вижте мненията
Gemini е доста стар имидж и не поддържа IPTV.

Относно легендите: този имидж е изцяло "затворен" и няма как да го намериш в нета свободно разпространен.
Да и май е към БургасНет, в имиджа си заключват път до плейлист на техен сървър...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29-01-2020
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Тази гад няма ли да работи с vlc и плейлистата от твхеада ? Иначе ако е само за 1 сателит има евтини уникейбъл конвертори - със сплитер ще си пуснеш към всички боксове сигналът, а отвън ти идва само 1 кабел
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldgraf за този полезен пост :
Танннер (29-01-2020)
  #7  
Стар 29-01-2020
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldgraf Вижте мненията
Тази гад няма ли да работи с vlc и плейлистата от твхеада ? Иначе ако е само за 1 сателит има евтини уникейбъл конвертори - със сплитер ще си пуснеш към всички боксове сигналът, а отвън ти идва само 1 кабел
Не са ли скъпарски, ако има тънък вариант съм склонен, ще го направ SAT-IP.


Сподели повече


Бях чел тук че коаксиал от сателитна телевизия не се сплитвало.

И един беше ми писал за некви скъпи конвертори дето сплитвали, ама ми искаше 100 лв...

Аз за толкова ще взема да опъна друга сателитна чиния
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29-01-2020
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldgraf Вижте мненията
Тази гад няма ли да работи с vlc и плейлистата от твхеада ? Иначе ако е само за 1 сателит има евтини уникейбъл конвертори - със сплитер ще си пуснеш към всички боксове сигналът, а отвън ти идва само 1 кабел
Предложи от къде и на колко мога да го поръчам?

И потвърждаваш ли че ако го направя така както предлагаш, например, ако втория DM500S също му кача SAT-IP имидж, коаксиала който идва до първия ми DM500S го сплитна на две по твоя начин и захраня двата DM500S със сплитнати два кабела по твоя начин, двата тунера ще са функционални в TVH, и ще има ресурс за още един потребител по IP?

Под само един сателит какво имаш в предвид?

Аз съм настроил чинията към два 42 и 39е
А на tvh указвам двe позиции на адаптер, за да сканирам два сателита в отделни мрежи.

Последно редактирано от Танннер : 29-01-2020 на 22:06
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29-01-2020
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Танннер Вижте мненията
Предложи от къде и на колко мога да го поръчам?

И потвърждаваш ли че ако го направя така както предлагаш, например, ако втория DM500S също му кача SAT-IP имидж, коаксиала който идва до първия ми DM500S го сплитна на две по твоя начин и захраня двата DM500S със сплитнати два кабела по твоя начин, двата тунера ще са функционални в TVH, и ще има ресурс за още един потребител по IP?
Бе глупости, не се сплитвало, ако гледаш на една поляризация става (на единия изключваш захранването за конвертора), освен това, може да вземеш от луп-а на дрийма и да вкараш в ЛНБин-а на втория. Точно така съм направил с едно парче жичка UTP, от едната страна е оголено и влиза в ЛНБаут, а от другата не е, и леко (на 1mm) съм го вкарал в ЛНБин на 2-рия дрийм, на който даже не съм изключил захранването към конвертора (даже няма галванична връзка), а 2-та се хранят от едно 12в и ти става ясно, при обща маса ако се срещнат "средните" на ЛНБин - Но! са на една поляризация де... Утре мога да направя снимка. Успех!
Цитирай:
Първоначално написано от Танннер Вижте мненията
И потвърждаваш ли че ако го направя така както предлагаш, например, ако втория DM500S също му кача SAT-IP имидж, коаксиала който идва до първия ми DM500S го сплитна на две по твоя начин и захраня двата DM500S със сплитнати два кабела по твоя начин, двата тунера ще са функционални в TVH, и ще има ресурс за още един потребител по IP?

Под само един сателит какво имаш в предвид?
уникабелния конвертор пуска различните транспондери на различна честота (програмират се честотите), като приемниците (настроени за уникабел) са навързани един след друг, и независимо от поляризацията си работят.Май бройката беше до 200, или се лъжа? 1-вия най-близък до конвертора приемник го захранва а всеки следващ приемник си филтрира съответния обхват от мегахерци. кабела е един от конвертора и е горе/долу като коаксиалните мрежи при компютрите, ОБАЧЕ! не е с Т конектори а влиза и излиза през всеки приемник докато стигне до последния - един такъв конвертор е в рамките на 30-50 лв и е с ЕДИН изход! За това колегата казва "един сателит".
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__

Последно редактирано от Момчил Минков : 29-01-2020 на 22:20
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Момчил Минков за този полезен пост :
Танннер (29-01-2020)
  #10  
Стар 29-01-2020
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Бе глупости, не се сплитвало, ако гледаш на една поляризация става (на единия изключваш захранването за конвертора), освен това, може да вземеш от луп-а на дрийма и да вкараш в ЛНБин-а на втория. Точно така съм направил с едно парче жичка UTP, от едната страна е оголено и влиза в ЛНБаут, а от другата не е, и леко (на 1mm) съм го вкарал в ЛНБин на 2-рия дрийм, на който даже не съм изключил захранването към конвертора (даже няма галванична връзка), а 2-та се хранят от едно 12в и ти става ясно, при обща маса ако се срещнат "средните" на ЛНБин - Но! са на една поляризация де... Утре мога да направя снимка. Успех!
уникабелния конвертор пуска различните транспондери на различна честота (програмират се честотите), като приемниците (настроени за уникабел) са навързани един след друг, и независимо от поляризацията си работят.Май бройката беше до 200, или се лъжа? 1-вия най-близък до конвертора приемник го захранва а всеки следващ приемник си филтрира съответния обхват от мегахерци. кабела е един от конвертора и е горе/долу като коаксиалните мрежи при компютрите, ОБАЧЕ! не е с Т конектори а влиза и излиза през всеки приемник докато стигне до последния - един такъв конвертор е в рамките на 30-50 лв и е с ЕДИН изход! За това колегата казва "един сателит".
Тоест с две думи ще мога да гледам от два спътника но само с една поляризация, тоест транспондери само с V или H поляризация но не и двете заедно?

Това със захранванията не ми стана ясно?
Трябва да спра захранването към конвертора от дрийм 2 за да не изгоря изхода на дрийм 1?

Как става?


Това с луупването ме заинтригува?

Какъв ще е крайният резултат?

Ако пусна жичка от първия дрийм на втория дрийм?

Като първия дрийм посреща си по нормален начин сигнала, а втория дрийм взима от първия, ще се радвам да качиш снимка?

Бих се навил да го направя ако не орязва това функциалността на първия дрийм и си хващам с него всички канали поляризации и спътници, а на втория дрийм, нямам никви претенции, каквото успея да хвана, просто да е там и да действа а не да събира прах.

Последно редактирано от Танннер : 29-01-2020 на 22:39
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm500s, dreambox, iptv, БОКС, Като


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DM500S като Satip сървър+Tvheadend gandipg IPTV (Internet Protocol Television) 12 05-12-2019 03:05
Продавам Ferguson ARIVA 4K Combo, Dreambox DM800HD и Dreambox DM500S jordanneikov ПРИЕМНИЦИ 1 09-07-2019 14:51
Vivacom IPTV бял vs. черен тв бокс еркаму ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 5 05-12-2018 11:16
DreamBOX DM500S imported_admin DREAMBOX 0 17-04-2007 19:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.