The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 25-10-2018
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Казаха ми, че със сатфайндъра мога по-ясно да видя дали изобщо хващам нещо от тези транспондери и ако “да”, то да мъча по-нататък.Тоест нулата на сигнал-индикатора на Дрийма, можело да не е съвсем нула....? Иначе да, към три пъти е по-скъп сатфайндъра от приемника -))), но нейсе, инструмент да има.А тези украински канали, които са на мултистрийма на 4.8Е, всичките ги има и FTA там и на 4W.Целта са 4-те ТВ1000 на Екстра ТВ и още няколко филмови които ги няма другаде.Едно че жената ги иска, а и аз се амбицирах, един холандец на 50км по-далеч от зоната на покритие от мен ми прати скрийншотове и на трите транспондера с по 8-9 децибела сигнал със 1.80 офсет на Channel Master.Все си мисля, че и при мен ще стане и нещо правя не по-реда си от липса на опит.Ако нищо не “разпука” на сатфайндъра с новия конвертор, тогава вече ще се предам....
Внимателно прочети това което си писал. Маркирал съм с червено същественото! Само по размер диагонал твойта антена е 2 пъти по-малка (по ефективност повече). Според мен mission impossible, но винаги можеш да ни изненадаш
Отговори с цитат
  #32  
Стар 26-10-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Внимателно прочети това което си писал. Маркирал съм с червено същественото! Само по размер диагонал твойта антена е 2 пъти по-малка (по ефективност повече). Според мен mission impossible, но винаги можеш да ни изненадаш
Защо 2 пъти, не разбирам?И какво означава “размер диагонал” също не ми е ясно.Като диаметър, другата чиния е с 47% по-голяма от моята, но и човекът се намира на 50-60км по-далеч от мен от зоната на покритие.Освен това вади 8-9 децибела сигнал, аз гледам някои транспондери с 5,5-6 децибела, или пак бъркам нещо?Да видим, утре ще пристигне новия конвертор и сатфайндъра, ако е хубаво времето уикенда разтягам стълбата и на покрива.Ще пиша за резултатите.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 26-10-2018
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 693
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Защо 2 пъти, не разбирам?И какво означава “размер диагонал” също не ми е ясно.Като диаметър, другата чиния е с 47% по-голяма от моята, но и човекът се намира на 50-60км по-далеч от мен от зоната на покритие.Освен това вади 8-9 децибела сигнал, аз гледам някои транспондери с 5,5-6 децибела, или пак бъркам нещо?Да видим, утре ще пристигне новия конвертор и сатфайндъра, ако е хубаво времето уикенда разтягам стълбата и на покрива.Ще пиша за резултатите.

8-9дб при 8PSK модулация значи, че при него са едвам на ръба за гледане !
По-добре си пусни ИПТВ
Отговори с цитат
  #34  
Стар 26-10-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heracle Вижте мненията
8-9дб при 8PSK модулация значи, че при него са едвам на ръба за гледане !
По-добре си пусни ИПТВ
Уикенда последна проба, и ако нищо не стане, ще търся друг вариант, жалко ще е само за хубавата техника, дето я накупих....Но пък е интересно хоби, запалих се -)
Отговори с цитат
  #35  
Стар 26-10-2018
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
ако нищо не стане, ще търся друг вариант
Започвай да търсиш още от сега

Щом
Цитирай:
.Целта са 4-те ТВ1000 на Екстра ТВ и още няколко филмови които ги няма другаде.
А ти си ограничен с размера на легена, остава ти само един вариант: да се местиш да живееш другаде
Отговори с цитат
  #36  
Стар 26-10-2018
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,130
Благодари: 2
Получил благодарност:
439 пъти в 279 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Започвай да търсиш още от сега

Щом

А ти си ограничен с размера на легена, остава ти само един вариант: да се местиш да живееш другаде



Ако ще и 3 метра антена да сложиш сигнала пак ще ти е 0 четете
Отговори с цитат
  #37  
Стар 26-10-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mediadigital Вижте мненията
Ако ще и 3 метра антена да сложиш сигнала пак ще ти е 0 четете
Извинявай, може ли да поясниш, защо след като с 1.80 антена има 8-9 децибела сигнал, с 3 метра ще е нула, не те разбрах?
Отговори с цитат
  #38  
Стар 26-10-2018
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,130
Благодари: 2
Получил благодарност:
439 пъти в 279 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Извинявай, може ли да поясниш, защо след като с 1.80 антена има 8-9 децибела сигнал, с 3 метра ще е нула, не те разбрах?



Защото имаш 2 снопа който работят на едни и същи честоти .

реално сме по близки до Италианския ,. и като тръгне сигнала на украинците изчезва , но не гледаш и италианците.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 26-10-2018
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И да се появи сигнал , минават на друга кодировка и ще трябва карта. Накъде , някой беше споменал.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 28-10-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Внимателно прочети това което си писал. Маркирал съм с червено същественото! Само по размер диагонал твойта антена е 2 пъти по-малка (по ефективност повече). Според мен mission impossible, но винаги можеш да ни изненадаш
Ами.... дано да съм ви изненадал приятно !Имам пробив!Смених конвертора , поръчках нагоре , надолу, наляво и надясно със сатфайндъра.... и :



Излиза ми само един от трите транспондера на този лъч, интересното е , че излиза не 12188 V 27500 5/6, който колгата от Хамбург в пост 19 беше казал, че му е най-силен, а 12111V 27500 5/6, който всъщност най-много ми трябва.От другите засега няма и помен.Отсканирах го :



И даже доволен почнах да гледам :



Обаче, излезе кратка радост, сигнала ту го има, ту го няма.И интересното е , че не се намаля или увеличава, или е 8.4 - 8.7 децибела или 0.И това 10 - 15 пъти за час.От сървъра дето ми разкодират ми дават предупредителни 5-минутни банове за “изпращане към сървъра на пакети с повредена ЕСМ структура” каквото и да означава това.
Хайде сега дайте още малко акъл какво може да се направи да стане още малко по-постоянен сигнала и работата ще е готова.Някакви усилватели горе, нещо което не знам?
Благодаря на всички отзовали се до сега!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, двата, имам, Кой, лъча, от, поголям, хвана, шанс


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
MENA лъча на арабите Милен_ТТ САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 18 09-08-2015 19:57
Има ли шанс за 28Е със 65см антена? спанополски Домашен майстор 15 14-04-2015 16:29
Някакъв шанс за прескачане на защита от запис ? kiril_2 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 19 06-09-2013 09:57
Има ли шанс за БГ ТВ? tsone САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 26 16-01-2011 18:57
Още има шанс за Белоградчишките скали! Виж филма по MSAT ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 07-09-2009 22:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:30.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.