The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 13-08-2018
... ... не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2015
Мнения: 86
Благодари: 12
Получил благодарност:
25 пъти в 17 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Ами не знам, много не се сещам от кодировки, плащам си ето на тези-
https://www.cardsharingserver.com/404/index-ru.html
Гледам пакетите на Виасат за прибалтика, Швеция , Дания, Норвегия и Финландия, но украинския казват че поради техническа невъзможност, няма да се шерва никога....Иначе това би бил най-удобния вариант за мен на 4.8Е с тороидала имам сигнал да изкърти потенциометъра....
caid:0931 се шари от години. При някои единствено може да има проблеми с HD каналите.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 13-08-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ... Вижте мненията
caid:0931 се шари от години. При някои единствено може да има проблеми с HD каналите.
Добре, но аз нищо не мога да предложа в замяна....
Отговори с цитат
  #13  
Стар 13-08-2018
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
А и федералните руски ги гледам от 4.8Е, има в прибалтийския пакет
Нещо си се пообъркал, що е то руски "федерални"... На 4,8Е само РТР Молдова може да мине за руско. Другото е украинско. Има огромна разлика между руско и украинско...

Сега и на 19Е има руско ФТА. 11612 H.
Но пак руско ФТА на 13Е и 19Е са интернешинъл версии, поокастрени...


PS:
Сега пак специално прегледах състава на XtraTV на 9Е Балтик - само един канал е руски: "Детский мир". Абсолютно всичко останало от типа на Хистори и ТВ1000 са си американски, просто с руски дублаж...
За сравнение просто си пусни RTG (Russian Travel Guide - има го на 9Е Wide) - сам ще видиш разлика с аналогичния американски Травел, например.

Последно редактирано от братушка : 13-08-2018 на 15:08
Отговори с цитат
  #14  
Стар 13-08-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Нещо си се пообъркал, що е то руски "федерални"... На 4,8Е само РТР Молдова може да мине за руско. Другото е украинско. Има огромна разлика между руско и украинско...

Сега и на 19Е има руско ФТА. 11612 H.
Но пак руско ФТА на 13Е и 19Е са интернешинъл версии, поокастрени...

Еее, правя разлика, нали сме във война сега, с украинка живея.На 4.8Е освен РТР Молдова има и Първи канал на ОРТ за Прибалтика “Primas Baltijas Kanals” на 11842 Н 27500, и “Дожд ТВ”, на тия им викам “федерални”.Отделно на другите спътници гледам Първи и Осми канал за Европа и НТВ МИР.И на тях им викам “федерални”.Аз всъщност, след три водки гледам само Шансон ТВ, ама пусти жени.....Жалко, че няма вариант да гледам и “Ля минор ТВ”, щеше да е пълно щастието....
Отговори с цитат
  #15  
Стар 13-08-2018
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ясно...
Макар, че Дождь (например) се прави от избягали в чужбина евреи с американски пари. Освен омраза към всичко руско там друго няма.
На практика всичко което гледаш "руско" са доста кастрирани варианти.
Иначе баш руско освен от от 75Е в Ку-банд може да пробваш от 40Е, 49Е и 53Е но в С-банд. Те са в T2-MI обаче.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 13-08-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Ясно...
Макар, че Дождь (например) се прави от избягали в чужбина евреи с американски пари. Освен омраза към всичко руско там друго няма.
На практика всичко което гледаш "руско" са доста кастрирани варианти.
Иначе баш руско освен от от 75Е в Ку-банд може да пробваш от 40Е, 49Е и 53Е но в С-банд. Те са в T2-MI обаче.
С-банда е за напреднали-).Гледам че за моята локация ми дава 100-145 сантиметра чиния за тези спътници.Сега ще пробвам 9Е с грегорианската, ако стане, ще пробвам и 75Е и чак тогава С-банда, уча се още....
Отговори с цитат
  #17  
Стар 13-08-2018
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
С-банда е за напреднали-).Гледам че за моята локация ми дава 100-145 сантиметра чиния за тези спътници.Сега ще пробвам 9Е с грегорианската, ако стане, ще пробвам и 75Е и чак тогава С-банда, уча се още....
Хубавото е,че като за начинаещ си добре с терминологията и явно знаеш какво и как (ще) да гледаш! Остава чисто технологично да го постигнеш.Успех...
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
  #18  
Стар 13-08-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Астрал Вижте мненията
Хубавото е,че като за начинаещ си добре с терминологията и явно знаеш какво и как (ще) да гледаш! Остава чисто технологично да го постигнеш.Успех...
Благодаря!То откакто питах тук преди година и половина за една антена, сигурно ми се е събрало 1 месец живот на покрива - ))), нали знаеш, апетита си идва с яденето, почна се с един мултифийд за Виасат Украйна, после дойде моторизиран Visiosat 1.20 и 90 см тороидал, имам и един Chanell Master ,Дриймбокс .... сега и грегорианската антена.Пусто, малък ми е покрива Chanell Master-а даже не съм го монтирал още да го пробвам.Тук много работи се ловят, само свястен руски пакет няма с покритие, да видим сега какво ще стане с новата антена.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 13-08-2018
Аватара на mitko013
mitko013 mitko013 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Hamburg
Мнения: 110
Благодари: 27
Получил благодарност:
19 пъти в 16 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 0
По подразбиране Балтийски лъч на 9Е

Предполагам ще има сигнал с тази антена.При мен в Хамбург ми излиза на 1 м антена офсет при мултифийд с център 16Е.Най-силен транспондер който да търсиш е 12188 V 27500 5/6 с около 2 db повече сигнал от другите два.Успех!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на mitko013 за този полезен пост
demmlik (13-08-2018), коста_дим (13-08-2018)
  #20  
Стар 23-10-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Астрал Вижте мненията
Хубавото е,че като за начинаещ си добре с терминологията и явно знаеш какво и как (ще) да гледаш! Остава чисто технологично да го постигнеш.Успех...
Такааа, да докладвам за резултатите, да видим специалистите какво ще ме посъветвате.75Е отпада, пречи ми дърво.На 9Е пълна греда..... Три дни висях на покрива да настройвам, няма и помен от транспондерите, които ми трябват -(((.Ето сигнала, който изкарах от двата съседни транспондера



А ето и резултата от транспондера, който ми трябва...


От тук нататък какво да правя?Според вас това добре настроена антена ли е? Сега съм сложил конвертор Inverto Twin Flange LNB C120, ако го сменя с един двойно по-скъп Invacom Universal Twin LNB 0.3dB C120 Flange - TWF-031 дали ще има смисъл.Изобщо, всякакви идеи са добре дошли, благодаря предварително!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, двата, имам, Кой, лъча, от, поголям, хвана, шанс


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
MENA лъча на арабите Милен_ТТ САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 18 09-08-2015 19:57
Има ли шанс за 28Е със 65см антена? спанополски Домашен майстор 15 14-04-2015 16:29
Някакъв шанс за прескачане на защита от запис ? kiril_2 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 19 06-09-2013 09:57
Има ли шанс за БГ ТВ? tsone САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 26 16-01-2011 18:57
Още има шанс за Белоградчишките скали! Виж филма по MSAT ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 07-09-2009 22:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.