The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 12-08-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране Кой от двата лъча имам по-голям шанс да хвана?

Здравейте!Ще се радвам да чуя мнението на специалистите кой от двата лъча, които ме интересуват имам шанс да хвана.Ситуацията е следната - локация Амстердам, точни географски координати 52.35N, 4.83E.Лъчите , които ме интересуват са Nordic Baltic на 9Е за провайдъра XtraTV и (или) Russia на 75Е за провайдъра STV .Ето как изглеждат на картата покритията спрямо локацията ми :



Това е Nordic Baltic на 9Е категорично съм извън отпечатъка.

Ето и втория :



Това е Russia на 75Е, категорично съм вътре в отпечатъка, на интерактивната версия на максимално увеличение чертата минава на 200 метра от къщата ми, но съм вътре.
Предимства и недостатъци при монтажа на антената:
Към 9Е - 100% чист хоризонт и се намира на 4 градуса от идеалния юг при мен, тоест почти максимална елевация на антената - 28 градуса, никакви пречки на видимо отстояние.
Към 75Е - последния спътник от дъгата, който въобще е възможно да се приема от тази локация, елевация 1 градус, антената “гледа в земята”. От тази страна на 30-40 метра от къщата има дърво, 5-6 метра по-високо от покрива, пусках едно лазерно фенерче от комина към 75Е, на късмет не закача короната на дървото за 50см, което значи че може и да ми пречи.

Оборудване - там май имах късмет, затова и реших да пробвам.Преди 2 седмици си купих от един холандец, който спира със хобито си ето това :



120/135 см грегорианска антена, оригинално Fibo!По западноевропейските форуми се счита за “върха на сладоледа”, 20 годишни вървят по 300евро.Имат си даже форум на почитателите.Според различните измервания се презставя от 12 до 18% по-добре от 1.20 офсета на Channel Master, който е “еталон” за чиния метър и двадесет.Тоест, реалните показатели на Fibo-то са като на офсет 1.40-1.50.

Известни до сега данни - моята чиния при предишния собственик, на 70км северно от мен (повече вътре в отпечатъка)хвана безгрижно и с голям запас лъча от 75Е.За лъча от 9Е писах в холанския форум, отговори ми само един човек че със 180см офсет няма грижи, но при мен над 1.20 чиния не може да се сложи без куп разрешителни.

Ами това е , в общи линии.Иска ми се, да чуя мнения, да знам левия или десния комин на къщата да дупча...Пък ако стане, ще е голяма радост в къщи, понеже това са единствените лъчи със сериозни рускоезични програми които се разкодират от моя шародател и жената най-накрая ще миряса.Щото пък аз и махнах абонамента за Виасат Украйна като си купих Дриймбокс и сега само мрънка.Благодаря предварително за отделеното време.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-08-2018
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз Балтик лъча от 9Е хващам с офсет 1.0м въпреки, че съм много по-далеч от "ръба на зоната" отколкото ти. Е, не върви стабилно, само в хубаво време...
Какъв е този провайдър STV на 75Е?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-08-2018
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,822
Благодари: 399
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

STV предполагам има предвид Satellite Television - 10985H, 11045H, 11665V. В момента 11045H целия е свободен. Тук излиза стабилно с 1.2м параболата в подписа:
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 13-08-2018 на 10:38
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-08-2018
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, лично аз си мисля, че е добре първо да се запиташ какво всъщност искаш да гледаш? А не къде сигнала е по-силен.
Пакета на 9Е Балтик всъщност са американски телевизии дублирани на риски. А на 75Е са си баш руски телевизии. В съдържанието има огромна разлика.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13-08-2018
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,822
Благодари: 399
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

9Е - и тук съм извън петното на лъча( по Lyngsat), но сигналът на въпросните транспондери ми е по-силен с ок.20% спрямо 74.9Е:
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 13-08-2018 на 11:16
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13-08-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Аз Балтик лъча от 9Е хващам с офсет 1.0м въпреки, че съм много по-далеч от "ръба на зоната" отколкото ти. Е, не върви стабилно, само в хубаво време...
Какъв е този провайдър STV на 75Е?
Благодаря за мнението, и на мен ми се ще да опитам първо 9Е, по-голям ми се струва шанса, десния комин значи първо ще надупча-).Понеже на 75Е по ме е страх че нищо няма да излезе, като ми е съвсем накрая на дъгата и с тази малка елевация.
STV е руски провайдър, ето им сайта :

http://www.sattele.ru

Руснаците ги шерват без проблем.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13-08-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Колега, лично аз си мисля, че е добре първо да се запиташ какво всъщност искаш да гледаш? А не къде сигнала е по-силен.
Пакета на 9Е Балтик всъщност са американски телевизии дублирани на риски. А на 75Е са си баш руски телевизии. В съдържанието има огромна разлика.
Спитах се със жената, каза Екстра ТВ-то било по-интересно ...... Украинка -)) А и федералните руски ги гледам от 4.8Е, има в прибалтийския пакет и на 13Е има FTA. 9E значи ще атакувам първо.Според теб кой фланцов конвертор е по добър, на холандския форум ми препоръчаха този :
https://www.deschotelshop.nl/inverto...-single-flange

А на форума на притежателита на FIBO, твърдо този :
https://www.satshop.tv/Invacom-Unive...ange-SNF-031_4
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13-08-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ПоповП Вижте мненията
9Е - и тук съм извън петното на лъча( по Lyngsat), но сигналът на въпросните транспондери ми е по-силен с ок.20% спрямо 74.9Е:
Аз имам Wavefrontier T90, накачулен с конвертори, на 9Е няма и помен от тези транспондери, но сега се надявам с по-голямата чиния да стане работата...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13-08-2018
... ... не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2015
Мнения: 86
Благодари: 12
Получил благодарност:
25 пъти в 17 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Какъв е проблема с ViasatUkraina caid:0931, от 4,8е че се занимаваш с глупости а не си гледаш този пакет на дриймбокса. Чета някакви шейхове си ползвал. Тези дето не сме шейхове ако трябва да помагаме щом твоите не могат да се справят.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13-08-2018
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ... Вижте мненията
Какъв е проблема с ViasatUkraina caid:0931, от 4,8е че се занимаваш с глупости а не си гледаш този пакет на дриймбокса. Чета някакви шейхове си ползвал. Тези дето не сме шейхове ако трябва да помагаме щом твоите не могат да се справят.
Ами не знам, много не се сещам от кодировки, плащам си ето на тези-
https://www.cardsharingserver.com/404/index-ru.html
Гледам пакетите на Виасат за прибалтика, Швеция , Дания, Норвегия и Финландия, но украинския казват че поради техническа невъзможност, няма да се шерва никога....Иначе това би бил най-удобния вариант за мен на 4.8Е с тороидала имам сигнал да изкърти потенциометъра....
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, двата, имам, Кой, лъча, от, поголям, хвана, шанс


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
MENA лъча на арабите Милен_ТТ САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 18 09-08-2015 19:57
Има ли шанс за 28Е със 65см антена? спанополски Домашен майстор 15 14-04-2015 16:29
Някакъв шанс за прескачане на защита от запис ? kiril_2 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 19 06-09-2013 09:57
Има ли шанс за БГ ТВ? tsone САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 26 16-01-2011 18:57
Още има шанс за Белоградчишките скали! Виж филма по MSAT ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 07-09-2009 22:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.