The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 24-12-2009
Аватара на xtv
xtv xtv не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 30
Благодари: 6
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
Smile ITV карта

Весела Коледа на всички ... само да вмъкна, че от 14.12.2009 вече не може да се закупи отделна карта на ITV и да се активира ... само с приемник а скоро с NDS комплект карта+приемник.

Отговори с цитат
  #12  
Стар 24-12-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

То пък щото някой е тръгнал да купува тяхни карти
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24-12-2009
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
То пък щото някой е тръгнал да купува тяхни карти
Като остане само булкрипта ще
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24-12-2009
Аватара на Смърфчо
Смърфчо Смърфчо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мисля че в 'рейса' няма грешка
Цитирай:
,имаш избор от няколко вида приемници според зависи от абонамента- :
Да точно така обаче имаш избор??? И приемника е стандартен и не спира като не си платиш абонамента.
Може да ти го монтират няколко оторизирани фирми - ти избираш по цена и качество.
Приемниците са в България и Румъния заради липса на UL стандарт и SGS сертификация. В Чехия и Германия ми искаха разрешение за монтаж, което се вади със скица и съгласие на другите живущи в блокчето. Е такова не ми беше издадено поради наличие на съществуваща сателитна система за колективно приемане. Отделно неможех да извадя сертификат за безопасност за приемника така че не ми разрешиха да го включа към системата, а тя е заключена в стената и не е просто развиваш и завиваш един конектор.
Не искам да ползвам 'вградената' карта защото тези неща се стока и се заплащат.
В чичко Гугъл не пише нищо за кодировката им, защото аз и моите колеги работим по нея все още. Не е толкова велика просто зависи от субсидията която ни отпуснат дали ще е налична в повечето приемници след месец или след година. Не е толкова добра както е Cryptoworks лека разновидност на IRDETO2 е. В момента е разчетен сорса на картата, има малко затруднения с разчитането на CAS модула, защото използва сериен номер и 4 приемника не ги отворихме достатъчно внимателно за да прочетм чипа. Става горе-долу така
http://www.youtube.com/watch?v=tnY7UVyaFiQ
Демото е наивно (особено със драскането) но не е много далече от истината.
За защита на интересите се грижат самите те като откриват кои карти са ползват нелегално и спират подновяването и абонамента на потребителя. При доказателства завеждат дело за пропуснати ползи.
Да направят читави приемници или да излезнат не с монополен договор за продажба на приемници, тогава няма проблем.
Разлика между мобилните оператори и сателитните няма. И двамата предлагат телекомуникационна услуга. Устройствата обаче не са техни и има избор между тях.
Иначе искренно бих желал да не се занимавам с техният приемник повече - върхът на аматьорството е. Освен това моментите на плагиатстване са ги изпълнили с "дълбоко вътрешно техническо неразбиране" някой казал - така са го направили хората.
Така че след нова година ще има постъпки за това в европейската комисия за защита на потребителите, от моята съседка в Брюксел (тя им е бясна).
За Италия не искам да говоря те са като нас но подържат само стандартни кодировки, за Кралството не е така - пазариш на парче, в комплект икономисваш около 30-40% - помисли си.
Весела коледа и знайте че като плащате правото е на ваша страна.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Смърфчо за този полезен пост :
ziezi (08-04-2010)
  #15  
Стар 24-12-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чичо Скруч Макдък Вижте мненията
Като остане само булкрипта ще
Като остане булкрипта, ще гледаме на булкрипт.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 24-12-2009
Аватара на kanzas
kanzas kanzas не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 164
Благодари: 66
Получил благодарност:
23 пъти в 14 поста
Сваляния: 117
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Нещо си в грешка , точно всички европейски оператори ,те задължават да ползваш тяхната апаратура както и монтажа да бъде извършен от техните специалисти!!!
Да ти кажа как е в Англия: Скай ,първо не ти продават абонамент ако не живееш там постоянно ,задължително е те да ти монтират оборудването ,имаш избор от няколко вида приемници според зависи от абонамента- :обикновен SD ,Sky+ който се предлага с вграден хард диск за запис на предаванията, Sky HD за High Definition пакета и Sky HD+!!! НЕ ПРОДАВАТ само карти които да се ползват с друго оборудване, задължително взимаш тяхното а пък ако искаш си купи после друг и си сложи картата там и гледай. Прави се застраховка на оборудването , при покупката му ,ако не направиш( не препоръчвам) задължително се разваля след изтичане на гаранцията ,явно му пускат някъв ъпдейт който му разказва играта и после като ти го оправят срещу заплащане пак го застраховаш
Не виждам никакви нарушения в този случай за който говориш от страна на ИТВ и Булсат, даже много добре правят ,това ,че и двата оператора не са перфектни е ясно но все пак не забравяй къде живеем!!!!
Айде весела коледа!!!

само да добавя....задължават те да монтираш и телефон към скай.....които е още 100 паунда
Отговори с цитат
  #17  
Стар 24-12-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Смърфчо Вижте мненията
Да точно така обаче имаш избор???
Избор??? За скай ук и ит изборът се състои из между СД, СД+, ХД или ХД+ приемник. За испанците от Д+ и португалците от Кабо които са на награ3 има 3 или 4 вида приемници, но няма избор, къф ти дадът, по функции са еднакви. Вярно от Д+ даваат и само карта, но тя е на сека и не се гледат с нея ХД-тата При поляците от полсат изборът се състои от СД, ХД приемник или от CI модул+карта също са на награ3, ако икаш да гледаш ХД или ХБО задължително се сключва едногодишен договор. Да не изброявам Скандинаците страни, Руснаците, Сърбите, Турците и дори Албанците.
Ако си мислиш, че можеш да си извадиш просто картата от операторският приемник или модула и да я поставиш в къфф си искаш приемник, жестоко се лъжеш, особенно ако картата ти е награ3.
Вярно има начин да се гледат, но те не се толерират от оператора, справка скай италия и д-смарт.
Цитирай:
Първоначално написано от Смърфчо Вижте мненията
И приемника е стандартен и не спира като не си платиш абонамента.
Айде бе и кой те излъга?
Тествал ли си приемник на скай как работи без карта?

Цитирай:
За защита на интересите се грижат самите те като откриват кои карти са ползват нелегално и спират подновяването и абонамента на потребителя.
След като си толкова навътре как не си чувал за са, уа и га?

ПП: Аз все още не виждам, кой те кара на сила да бъдеш абонат на сателитен оператор????

Последно редактирано от Чък Норис : 25-12-2009 на 00:04
Отговори с цитат
  #18  
Стар 25-12-2009
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,959
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Смърфчо
Твоята съседка в Брюксел ще им пръдне на дядовия ,защото накрая тя ще им плаща и глоба,в договора е записано " Улсугата се предлага за Територията на България"!!!
Приемника е направен за обикновенния потребител ,не за професионална употреба, така че е перфектен по предназначение , баба Пена на село няма да тръгне да разбива кодировката щото не и харесва приемника и прочие...
Разрешение за монтаж искат във почти всички европейски държави!!!
Какво значи "читави" приемници , какво трябва да прави един приемник за да е читав ,или всички трябва да имат функциите на дриймбокс,малко логично мислене в случая е достатъчно!!!
Като се занимаваш с това ,би трябвало да знаеш ,че вече повечето оператори заключват картите си към приемника ,пък били те на конакс, ндс или награ с което стават неизползваеми за обикновенния потребител в друг приемник ,но той не се интересува къде ще му работи картата а просто да гледа това за което си плаща!!!

kanzas: сори колега ,бях забравил за BT Line която задължително трябва да имаш за да се абонираш за скай юк
Отговори с цитат
  #19  
Стар 25-12-2009
Аватара на Смърфчо
Смърфчо Смърфчо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вече трябва да съжалявам че ви обърнах внимание. Какво да се прави нали съм си проз индженер, ама толкова проз че само за шеф на група ставам . И разни съкращенийца не са ми извесни.
За оплакването не се безпокоя - госпожата е юрис и тя ми препоръча да ви събудя малко. Проблема е че приемника 'забива' 'забозва' или там каквато си щете терминология.
Изследваме сигурността на системи за банково плащане, телефони, телевизии, и други подобни.
Начините да се 'крадне' са много, особено внимателно се гледа на банките но и там има начин (говоря не за скимери а за чип карти).
Не съм абонат на никоя телевизия освен стандартните дето са в квартирите ми, а и гледам само времето по CNN (за толкова ми остава време ставам в 5:30 и съм в къщи около 21:00).
В Кралството имам през сателита и телефон и интернет и някакви ppv точки, при друг приемник ги няма тези екстри.
За Булкрипта след 1 месец предаваме спецификациите на поръчителя, това не значи обаче че ще ги имате или ще се вградят.
За хора които копат по проблема едно типче от мене - обърнете внимание на изменението на исо 7816 и номера на устройството.
Следващият път монопола на оператора ще е пълен нека и телевизори да предлага, като неделима част от услугата само срещу 200 годишен обвързващ договор.
Помислете също и за това че за да 'шервате' ви трябва инвестиция която е 2 пъти по-голяма от това което е приемника и абонамента, така че не сте много.
Пак ви повтарям ако има някой по-буден нека си потърси правото както го направих аз. Не вадете закона от контекста с думите "така е еди къде си". Не позволявайте на един оператор да заеме монопола. От това само потребителите ще спечелят с по-евтина, качествена и гъвкава услуга.
Събудете се и не чакайте някой вместо вас да го свърши, мисля че най загрижени трябва да са собствениците на магазини за сателитно обурудване.
Не смятам да пиша повече тука а и няма да имам време на 2-ри пътувам обратно.
Така че весело посрещане на новата година и ви пожелавам по ниски цени и повече качествени програми през новата година.

П.С. Сайта ви го виждам само през български VPN иначе ме редиректва като чели е хакерски сайт а няма нищо нередно (Долу gateway keepers).
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Смърфчо за този полезен пост
hariss (26-12-2009), quark (15-02-2011), ziezi (08-04-2010)
  #20  
Стар 25-12-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

@Смърфчо
Не си само ти инжинер тука(не знам какво общо има с темата)
Монопол? Има 2 сателитни оператора, 1 куп кабеларки, ИПТВ...
Цитирай:
Никой не те кара на сила да ставаш абонат на който и да било оператор.
Ще ти дам един прост пример с входната врата на домът ти, представи си някой да тръгне да те съди защото имаш брава която трудно се разбива и не може да те обере.
На операторите най-малкият проблем им е шерването, защото дори и при шерването все някой трябва да си купи карта и да я плаща, проблема е, когато всеки с приемник за 60-70лв може да им разкодира каналите и точно това се стремят да ограничат операторите. А рано или късно за булкрипта ще се появи решение за гледане с линукс приемниците.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bulsatcom, itv, нарушения, от


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Bulsatcom на два телевизора n1nJa7a ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 11 12-04-2010 08:21
Bulsatcom на AZBox HD pdontcheff ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 5 16-06-2009 14:41
Bulsatcom HD канали --> FEC 5/6 Ники ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 7 26-05-2009 22:41
Проблем с BULSATCOM didodg YU-MA-TU / VOLTEL 8 03-05-2009 19:32
Hustler TV при BULSATCOM ! ivo ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 1 21-03-2008 17:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:36.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.