The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > GOLDEN MEDIA

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 22-12-2012
Валентинко Валентинко е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 628
Благодари: 91
Получил благодарност:
82 пъти в 59 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Постни го тук за проба.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25-12-2012
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Решение за филмите със субтитри
http://dox.bg/files/dw?a=4b7e2d231f
замествате файловете по папките и всичко е ок
http://www.sat-ulc.eu/showthread.php?t=465692&page=9
Отговори с цитат
  #13  
Стар 25-12-2012
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ето го:
https://skydrive.live.com/redir?resid=C76913B5D900CF26!120&authkey=!AGBIpvhy8rMG5n4

Но имайте предвид, че съм го правил за себе си, има следните проблеми:
1. Имиджа тръгва със счупен скин, трябва от меню да се смени (аз ползвам elgato, въпреки че е леко разместен);
2. satellites.xml във /etc/tuxbox е само за моите сателити, трябва да си сложите ваш, също така в сетингс, е направена настройка за моя мултифид, трябва да се пренастрои.
3. Имиджа е тестван само на моето амико, за другите модели е възможно да не сработи дистанционното (лекува се с 3 файла - lircd, evremote2 ...)
4. В главното меню най-отгоре стои freeplayer, това е много бъгаво нещо, единственото което прави зелени екрани.

Имиджа има вградени самба, трансмишън, оскам (май е ymod, някакъв). На син бутон тръгва ему менажер, аз го ползвам само за старт/рестарт на oscam, работи чрез sh скриптове, всеки може да си ги пипне, в директорията на плъгина са.

Оскам е във /usr/bin, конфигурациятя трябва да е в /var/k e y s тази папка трябва да се направи, няма я готова.

Субтитрите за филмите, ако са вградени по описания преди няколко поста начин тръгват, и работят след старт, стоп, пауза.

По принцип, когато си теглите филм с идея да го гледате на приемника, избирайте x264 кодирани филми, с тях е най гладко, а по тракерите почти всеки филм го има във всякакви формати. Избягвайте HD във xvid, плеъра се бърка и избира грешния кодек за визуализация. (това важи не само за този имидж)

настройките на самба и трансмишън трябва да се направят ръчно от telnet.

Няма много плъгини, ако си сложите фийд от хдму, или друг опенпли имидж, може да се инсталират плъгини, но как точно става няма да кажа

Ще се радвам ако някой го тества и сподели как се държи, но повтарям, че имиджа е лично мой, за лична употреба, при мен работи изключително стабилно, но не гарантирам нищо при различни от моите маниери на ползване. при мен нон стоп се въртят анимационни HD филми, докато в същото време стримва и от кухнята гледаме тв на лаптопа.

Весела коледа на всички !
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien

Последно редактирано от лтрифонов : 25-12-2012 на 23:17
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на лтрифонов за този полезен пост :
миронски (26-12-2012)
  #14  
Стар 26-12-2012
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

л трифонов,слагай pkt nebula v3,слагай медия плеър 2 и ще се родиш.Субтитрите лек тръгват,не се влияят от пауза и преместване.Със зеления бутон има плавен zoom ,дтс няма проблем.Нещо невероятно е.благодарение на @daTa deVil от форумът http://www.sat-ulc.eu/showthread.php...92&page=3.Може да се регистрираш и да м задаваш въпроси.Аз знам само български,ама гоогле транслейт.
Ето го и имиджа
http://dox.bg/files/dw?a=bac2a42f2b
Отговори с цитат
  #15  
Стар 08-04-2013
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всичко е ок,но има един гаден бъг.На сд каналите на Булсатком,напр. нюз седем ,както работи изведнъж картината почва да трепти.Като смениш канала и пак се върнеш отново се оправя и след пет минути се получава пак.На спарк няма такъв проблем.С хдму,пак става трептене.Много ме е яд!!!1
Отговори с цитат
  #16  
Стар 08-04-2013
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен друг бъг се явява.Примерно ако съм на друг спътник,и после мина на стария на даден канал почва да пикселизира ако не превключа на съседен и не върна забива.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
207imageнова, 207нова, 7111, kernel, nebula, pkt, spark, svn1873, v3, версия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
На някой да му се намира MGCamd по нова версия за x86 тошко37 Newcamd 5 03-01-2012 16:54
Nokia представи нова версия на Symbian и нови смартфони ТИНТИН GSM мобилни комуникации 1 13-04-2011 23:05
Нова версия на Вектра ivo ILLUSION 9 06-01-2011 21:36
Нова версия на Windows Update до края на годината ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 17-07-2009 00:33


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.