The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-05-2011
Аватара на тракиец
тракиец тракиец не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: София
Мнения: 37
Благодари: 55
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с TBS Qbox S2 USB DVB-S2 TV Q-Box

Здравейте,
имам този тунер -TBS Qbox S2 USB DVB-S2 TV Q-Box и ми се явява следният проблем :

- изчезват ми тарансподери, и по никакъв начин не могат да се гледат тв на тях, това става горе долу на около 40 дена ...
след преинсталация на целият уиндоус, пак около 40 дни и отново изчезват, пробвано е на уин ХР и на уин 7....

пробвал съм с ръчни настройки, пробвал съм със смяна на драйвери, пробвал съм всичко, което ми дойде на ум, но проблема си остава

антената е настроена и като я закача на друг приемник, всичко си се гледа...
антената е 140 моторизирана

поблема се явява най-вече на трансодери с Ейч Ди канали на тези позиции 28-19-13-9, понеже най-често там гледам

странното, е че понякога ги открива, но то си знае кога...

Според вас дали си е заминало тунерчето или нещо друго...

пак повтарям, че на 95 % от всички други гледаеми канали, които не са Ейч Ди този проблем не съществува, както и няма значение дали каналите са кодирани...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-05-2011
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Един мнооооого важен детайл си изпуснал да напишеш. Каква dvb програма ползваш? Ако ползваш кракната версия на Dvbviewer чудеса стават там.
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-05-2011
Аватара на тракиец
тракиец тракиец не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: София
Мнения: 37
Благодари: 55
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

нарочно не споменавам софта - пробвал съм с кракната ДВБ-вюър и с платена такава, пробвал съм ДВБ дрийм, пробвал съм с медиа център на уин 7, пробвал съм Блейз ДТВ, пробвал съм и с прогДВБ

ефекта е един и същ, когато работи нормално, на всичкият софт открива и трансподендери и програми, щом спре казва ЙОК за горе-спонетаите и край, оправя се след преинсталация на целият уиндоус, това важи и за ХР и за 7-та, но както казах по-горе бачка известно време и следва крах, не е след точен брой дни, не е след допълнително инсталиран софт, не е след токови удари или спиране на тока (това го споменавам, защото съм срещал подобен проблем след проблеми с тока)

моите съмнения клонят към хардуерен проблем с тунера, но за да ги затвърдя пуснах темата, ако някой друг има подобни проблеми да ги дискутираме
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-05-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Преди време като имах TBS и на мен ми се е случвало да не може да сканира дадени транспондери и следователно не можех да гледам телевизиите от тия транс. писал съм за тия проблеми ама кой ли ми ти вЕрва.
Мене ако питаш правилно мислиш... това си е хардуерен проблем на платката ти нищо, че е на USB (моите 2 бяха на PCI-E).
Aко още ти е в гаранция ходи я сменяй докато не е изтекла, интересно ми е на колко време ти е платката, просто за статистиката след колко време ползване започват ядовете ?
Аз също имам USB платка (вижда се в подписа ми) отскоро я ползвам горе-долу 2-3 месеца и нямам оплаквания.
Случва се чат-пат нещо дребно ама като излезе нова версия на прога и проблема е решен.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13-05-2011
Аватара на бебезавър
бебезавър бебезавър не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 373
Благодари: 184
Получил благодарност:
280 пъти в 100 поста
Сваляния: 219
Ъплоуди: 2
По подразбиране

и аз имам юсб тибиес както се вижда от подписа ми - при мен проблема беше единствено с mythtv и незнайно защо всички ХД канали работеха на rolloff 0.25 а останалите на default-ния 0.35
__________________
Знанието не ни прави нито по-добри, нито - по-щастливи. Мъдростта е свобода!
vdr: tbs QBOX S2 on Asrock ION 330 vdr, Dreambox 500s, DL-STB-S200 --> Bulsat antena 75E, Triax TD 78 - 39E,42E, Tecatel 100 - 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E, 28.2E.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14-05-2011
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

1.
Цитирай:
това става горе долу на около 40 дена ...
-ако това е вярно , няма как да е хардуерен проблем.Повече мяза на софт. или лиценз - нещо от този род.Щом като трябва да се преинсталира уина , за да се оправят нещата , това още повече засилва това подозрение.
2.За да локализираш дали е от тунера , качи го на друг комп с 100% сигурен софт.
3.Може да направиш и проба с линукс , ако си чат как стават нещата там.

-ако не бяха тези "около 40 дена" бих казал твърдо че е хардуерен проблем в тунера.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19-05-2011
Аватара на тракиец
тракиец тракиец не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: София
Мнения: 37
Благодари: 55
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няколко дни не бях тук и сега прочетох пак темата ...

Тунера го ползвам година и един месец, тъкмо му мина гаранцията ...

за този период съм правил два преинстала на уин-а и нещата са тръгвали ...

иначе си крие от самото начало някои от транспондерите, но нали ефира е голям и общо взето това което гледам, ако го няма на едно го намирам на друго място...

Според мен просто си работи и след време поради някаква причина просто спира! Причината остава за мен неясна.

Невиждам, как ще крие дадени транспондери, ако е софтуеърен проблем или въпрос на кодеци....

за тези "около 40 дни" го написах най-близко, като време, иначе най-дълго, като време без проблеми е изкарвало между 3 и 4 месеца, имам впредвид, че в този период си е работило всичко - ЕйчДи канали, кодирани пакети и т.н.....

през другото време, на всяка позиция от дъгата крие по някой транспондер ( при сравнение с друг приемник, закачен на същата антена, транспондера и програмите от него - работят) и в неопределен срок го пуска (това го разбирам, като си щракам по каналите), работи така няколко дни и пак започват да изчезват канали и транспондери....

за момента няма, как да го закача на друг компютър, пък и вероятно, като начало ще работи всичко....

интересно също е, бях писал в една друга тема по този въпрос, с оригиналният драйвер от диска работеше всичко, след време на официалният сайт пуснаха нов драйвер, като го инсталирах скри всички ЕйчДи канали на всички позиции, върнах стария драйвер и всичко си тръгна, както трябва...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbs2, qbox, s2, tbs, tv, usb, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Qbox HD Mini ТЕЛЕВИЗИЯ ДРУГИ 13 01-02-2011 23:29
New Qbox HD Mini thunderstorm6 ДРУГИ 2 24-03-2010 02:54
RaDaR Client for PPC DB500/Qbox/IpBox SD Receiver thunderstorm6 Емулатори 0 20-02-2010 21:25
Пробелм,Проблем и пак проблем :( simbion12 Монтаж и настройка на антени 26 20-11-2009 23:36
QBOX HD Pirat Цифрови САТЕЛИТНИ Приемници [DVB-S, DVB-S2] 3 08-04-2009 17:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.