The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 25-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не съм проучвал въпроса колко би струвала такава инвестиция и за колко време ще се възвърне. Преди години се бях замислил и тогава прецених, че не е за мен. Лятото сметката ми за ток е около 100 лв, а зимата 400-500, преко сили 600 лв. в най-студените месеци. Ама то същинската зима е 3-4 месеца, понякога няма и толкова (миналата година беше много мека).

Отоплявам се с маслени радиатори. Имам и климатици, но не ги използвам, въпреки, че са по-икономични, защото не ми харесва тяхната топлина и странични ефекти (нагряват въздуха, а не излъчват топлина като масления радиатор, въртят въздуха, правят течение, шумят)... Тях включвам само през лятото за охлаждане, ако се наложи, въпреки, че имат много добър коефициент за отопление за през зимата.

Пред нас имам извод за газ - и това не е мойто. Да си дупча къщата, да слагам радиатори, котле, тръби... и накрая пак 500-600 лв сметка.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25-01-2021
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Не съм проучвал въпроса колко би струвала такава инвестиция и за колко време ще се възвърне. Преди години се бях замислил и тогава прецених, че не е за мен. Лятото сметката ми за ток е около 100 лв, а зимата 400-500, преко сили 600 лв. в най-студените месеци. Ама то същинската зима е 3-4 месеца, понякога няма и толкова (миналата година беше много мека).

Отоплявам се с маслени радиатори. Имам и климатици, но не ги използвам, въпреки, че са по-икономични, защото не ми харесва тяхната топлина и странични ефекти (нагряват въздуха, а не излъчват топлина като масления радиатор, въртят въздуха, правят течение, шумят)... Тях включвам само през лятото за охлаждане, ако се наложи, въпреки, че имат много добър коефициент за отопление за през зимата.

Пред нас имам извод за газ - и това не е мойто. Да си дупча къщата, да слагам радиатори, котле, тръби... и накрая пак 500-600 лв сметка.
Може да ти отворя нова тема но локалното парно с соларен источник на ток е по евтино в комбинация с термопомпа въздух-вода от което и да алтернативно решение
~10хил лева имаш 7,5-9 киловата с подходяща инсталация и разширителен високотемпературен съд от 150-300 литра 400 квадрата се греят за почти без пари. под 50лв включително и топлата вода в сметката.
А лятото да имаш хладни помещения.

А ако таз плява ЕРП-тата вземат че приложат двупосочни електромери може и да изкарваш пари. В момента трябва от теб до трафопоста отделен кабел което е малоумно, документацията и т.н. няма да ти казвам.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тъй като обмислям през лятото пълно преобразяване на кухнята, нагревателния плот вече няма да е на същото място и следователно тръбите за абсорбатора трябва да преминат през 3 метра шкафове над мивката, което е глупост за мен, или да ги включа към комина (което също не ми се ще, тъй като вероятно ще се просмуква миризма към горните 2 етажа).

Чудя се, ако взема хубав абсорбатор, който да го включа да работи в режим на рециркулация на въздуха, ще има ли някаква файда? Някой ползва ли рециркулиращи абсорбатори и доколко са ефективни? Смяната/чистенето на филтрите досадно по-честа ли е?

Друг вариант, за който мисля е, просто да сложа един вентилатор в дупката в стената, в която в момента е свързан въздухоотвода и да изсмуква въздуха от кухнята, без абсорбатор (балканска, но може би гениална идея - няма филтри за чистене и един свободен шкаф над плота в повече).
Отговори с цитат
  #14  
Стар 28-01-2021
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

кухня без абсорбатор ще се осмърди барабар с всички стаи до нея
връзвай абсорбатора към комина и сложи на горните етажи клапи, които да позволяват само изтегляне на въздуха за да не ти връща с миризми
__________________
ред сълзи
ред сополи
ред дафинов лист
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на register за този полезен пост :
Светия Дух (28-01-2021)
  #15  
Стар 28-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да разбирам, че от абсорбатор с режим рециркулация, полза няма? Ако може без тръби ще е най-добре. Стига да върши работа.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 28-01-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен не става без тръби. Най-добре да изкара миризливия въздух навън възможно най-бързо, по възможно най-късият път. Иначе мирише.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
Светия Дух (28-01-2021)
  #17  
Стар 28-01-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Да разбирам, че от абсорбатор с режим рециркулация, полза няма? Ако може без тръби ще е най-добре. Стига да върши работа.
Няма, влагата остава в помещението/та.
Нещо от този сорт предполагам би ти свършило работа
https://www.home-max.bg/plosuk-vuzduhovod-8010/
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dolby за този полезен пост :
Светия Дух (28-01-2021)
  #18  
Стар 28-01-2021
fen fen не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 1,998
Благодари: 279
Получил благодарност:
639 пъти в 385 поста
Сваляния: 70
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Отоплявам се с маслени радиатори. Имам и климатици, но не ги използвам, въпреки, че са по-икономични, защото не ми харесва тяхната топлина и странични ефекти (нагряват въздуха, а не излъчват топлина като масления радиатор, въртят въздуха, правят течение, шумят)... Тях включвам само през лятото за охлаждане, ако се наложи, въпреки, че имат много добър коефициент за отопление за през зимата.
И аз съм на същото мнение относно (нагряват въздуха, а не излъчват топлина като масления радиатор, въртят въздуха, правят течение, шумят).

Били ми препоръчал маслен радиатор,цената няма значение.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Делонги. От серията Дракон съм много доволен. Мога да я сравня и със стандартно Делонги и действително е по-ефективна.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светия Дух за този полезен пост :
fen (28-01-2021)
  #20  
Стар 28-01-2021
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 815
Благодари: 311
Получил благодарност:
183 пъти в 131 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В този ред на мисли кое според вас е по-добро? Конвекторен или маслен радиатор?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
впечатления, идеи, НЕ, Само, Шопинг


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
S912 - идеи? painkillerbg IPTV (Internet Protocol Television) 4 09-01-2020 18:24
Идеи космо_мосмо Въпроси и отговори 11 14-03-2018 13:21
Идеи за Булсат и Астра 2 на 28.2Е Хадел Монтаж и настройка на антени 3 04-01-2011 01:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.