The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 05-01-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помощ при избор на антена за Viasat Ukraine

Здравейте знаещи!

Много се надявам да получа правилният съвет!-) Излагам проблема:
Жената е украинка, живеем в Амстердам.Взех и абонамент и оборудване за провайдъра Viasat Ukraine.Премиум ХД пакет, за два телевизора.Съответно освен приемниците и картите нищо друго не успях да донеса в Холандия, защото само чиния не съм возил със самолет -))). По някакви неясни за мен причини този провайдър излъчва на три спътника - Amos 4W, Sirius 5E, Hotbird13E.Там си дават една чинийка със фиксирани държачи и три LNB-та, но първо че нямаше как да я донеса и второ не бях сигурен че ще е достатъчна да гледаме от Холандия.Та въпросът ми е:
Можете ли да ми подскажете най-добрата конфигурация ( чиния, LNB-та и diseqc), които да си купя за да гледаме безгрижно и да има мир в къщи.Бюджет на конфигурацията - неограничен.Това последното не го пиша за да се правя на баровец, а от чисто прагматични цели - живея в двуетажна къща с плосък покрив без достъп отвътре.Чинията ще ми я монтира и настрои фирма, взимат 50€ на час.Едно 200€ не ми мърдат.Затова предпочитам да сложа най-хубавите неща, защото ако ще ги викам да ми сменят едно LNB после и да ми вземат 100€ за това...... Аз си намерих тук нещо :

https://www.deschotelshop.nl/cahors-...schotelantenne

В комплект с LNB-тата и дреболиите излиза около 300€ но не знам дали ще хваща това което ми трябва.Ще съм благодарен на компетентни мнения.Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 05-01-2017
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,059
Благодари: 710
Получил благодарност:
503 пъти в 276 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Самият пакет излъчва от амос на 4 запад , а от 5 и 13 изток най-вероятно обират свободните украински , руски и др . Като гледам покритията на трите спътника за Холандия, според мен антената трябва да е минимум 90 см , като основното лнб да за 4 запад . Можеш да си добавиш и други спътници в последствие .
Виж примерно това :
http://www.sabsatellite.nl/en/site/product/1004
__________________


Последно редактирано от ТКЗС : 05-01-2017 на 18:21
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТКЗС за този полезен пост :
коста_дим (05-01-2017)
  #3  
Стар 05-01-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Самият пакет излъчва от амос на 4 запад , а от 5 и 13 изток най-вероятно обират свободните украински , руски и др . Като гледам покритията на трите спътника за Холандия, според мен антената трябва да е минимум 90 см , като основното лнб да за 4 запад . Можеш да си добавиш и други спътници в последствие .
Виж примерно това :
http://www.sabsatellite.nl/en/site/product/1004
Благодаря!Когато ми даваха приемникаа аз попитах дали може да гледам само на единия спътник където са най-интересните програми, казаха ми че трябва да имам най-малко два спътника, защото вървели някакви ъпдейти или нещо подобно.Но забравих кой от трите мога и да го нямам.На Антената която си ми предложил пише :

Suitable for reception of Astra1, Astra2, Astra3 and Hotbird.

Това значи ли че ще може да се преправи за спътниците, които ми трябват на мен?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 05-01-2017
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,059
Благодари: 710
Получил благодарност:
503 пъти в 276 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-вероятно може без 13е . Антената може да се преправи , друг е въпроса доколко тамошните майстори си разбират занаята и на какъв ще попаднеш.
__________________

Отговори с цитат
  #5  
Стар 05-01-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Най-вероятно може без 13е . Антената може да се преправи , друг е въпроса доколко тамошните майстори си разбират занаята и на какъв ще попаднеш.
Разбират те, повечето са мароканци тук в този бранш.Когато ми слагаха Булсаткома ме питаха какво искам, аз казах че от всичко най-много искам да не им се обадя никога повече -))) Сложиха ми тази антена на покрива :

https://www.deschotelshop.nl/cahors-...schotelantenne

След 6 месеца ще стане 9 години, гледам си без проблем при всякакви валежи и щормове и нищо не ми се е чупило.Аз за това и търсех антена от същата фирма, казват че било най-доброто, но варианта който ми предложи ти е със 150€ по-евтин, другата седмица ще го обсъдя с монтьорите.И евентуално другите варианти, които ще напишат тук, понеже като чета форума виждам че има хора които знаят много.Аз самият почти нищо не разбирам от това, главното ми е да мога да гледам това, което поискам, винаги, когато поискам -))
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ukraine, viasat, антена, За, Избор, на, Помощ, при


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помощ с избор на нов приемник Илкс ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - 94 05-05-2015 22:14
Въпрос за Viasat Ukraine HD 4.8E moreg HDTV нови канали и новини 3 19-11-2010 16:43
Viasat Ukraine adds football channels сат-инфо Новини 0 12-11-2009 22:30
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel Въпроси и отговори 8 09-02-2009 19:32
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 09-02-2009 17:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.