The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 24-07-2013
Аватара на Борето_ДТВ
Борето_ДТВ Борето_ДТВ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: Варна
Мнения: 31
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Антена за FM и DVB-T.

Ще се местя на ново място и с огромно разочарование установих,че така любуваната от мен антенка(като тази http://www.technomarket.bg/products/...dvbt-antenna-5 ) не върши напълно работата си.При преминаване пред нея качеството пада от 100 на 0% и съответно телевизията спира Подобен ефект при разхождане из стаята забелязах и при радиото(антената е парче кабел).При разхождане почват едни пръщенета,едни звуци

Та каква външна антенка ще препоръчате?Бюджета естествено е силно ограничен да речем до 30лв защото повече за няколко пръчки нямам намерение да дам

В старото жилище все още разполагам с активна китайска антена с мотор DT-850C.Като качество на приемане съм доволен,но мотора е под всякаква критика.Повече прилича на ветропоказател в оригиналния си вид.Не съм сигурен дали искам отново да взема такава.

Загледах още няколко антени в интернет с приличен външен вид и прилично малки размери:
http://shop.pacostar.com/product/66/...a-vanshna.html
http://www.technomarket.bg/products/...ong-srt-ant-15

Като,че ли 1вата ме влече повече,а и след куп четене разбрах,че се препоръчва добра антена със собствено усилване,пред активна такава,но в характеристиките и пише само UHF...

Ще се приемат локални радиа и телевизии във Варна.Разстоянието до кулата е може би 7-8км,не повече от 10.Та какъв ще е най-добрия универсален избор?
__________________
TV:Toshiba 22BL712 + **DVB-T:Mini DVB-T Antenna 5dBi** + **DVB-C:M-SAT Cable(BestCAS module)**+**Vivacom IPTV Standart**
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25-07-2013
Аватара на Атлантик
Атлантик Атлантик не е на линия
Медиа любител
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: София, Сандрово
Мнения: 81
Благодари: 66
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
Post Антена за FM и DVB-T

Цитирай:
Подобен ефект при разхождане из стаята забелязах и при радиото(антената е парче кабел).При разхождане почват едни пръщенета,едни звуци

Та каква външна антенка ще препоръчате?Бюджета естествено е силно ограничен да речем до 30лв защото повече за няколко пръчки нямам намерение да дам
Аз бих ти препъръчал да не търсиш непременно една антена за 2-те цели (Радио и ТВ). При такова относително малко разстояние до предавателя, за УКВ прием би следвало да ти е достатъчен кабел, но многожилен. Установил съм, че добра работа вършат кабели като този:
http://www.technopolis.bg/b2c/detail...el-ROYAL-GA075

Вземи си за по-сигурно ок. 2-3 метра, и по възможност постави кабела вертикално, откъм кулата, така че човек да не преминава между него и посоката на сигнала. По възможност кабела нека да е отдалечен от стената, и от други ел. уреди и железа/арматури. Вертикално разположение покрай стената на някой гардероб или мебел е идеално.

За ТВ също не мисля че е наложително външна антена.
Аз за няколко телевизора без вграден тунер съм ползвал за сигнал къв декодера и вътрешни антени, вкл. парче симетричен кабел, с предавател на разстояние ок. 7 до 20 км, и с резултат много добър прием на DVB-T.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25-07-2013
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,822
Благодари: 399
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ползвам същата антена както в старото ти жилище и гарантирам, че има действително добра широколентовост и усилване. Наистина моторът върти "грубо", но при мен не е проблем т.к. имам удобство да въртя на ръка. За 18.50лв в Конрад е много добър избор според мен. Гледат се и каналите в долния VHF обхват(1, 2, 3канал...). Преди около час отново приемах руския Канал1 на 1 и 2 ТВ канали. Така изглеждаше преди няколко дни 5канал(92-100 MHz)/украинския Перший:
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 20.07.2013_Ukr-ch5-Pershij (675 x 506).jpg.jpg (87.4 КБ, 59 разглеждания)
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 25-07-2013 на 20:23
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, fm, антена, За


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
антена kneto Приключили продажби 0 26-03-2012 20:20
Антена Бизито Въпроси и отговори 19 29-12-2011 12:59
Антена за 7.0 w хондоман САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 23-07-2011 13:41
Антена Кирик САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 23-03-2011 11:21
антена асен.нкл ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-08-2010 12:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.