The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #61  
Стар 18-02-2010
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от филасат Вижте мненията
Процесора работи на температура от-до,не е нормално да се охлажда прекалено много.Не е проблема в охлаждането.
Ейй Как го измисли това с работната температура - това да не ДВГ? За всеки полупроводник колкото е по-ниска температурата му толкова е по-добре! Може ли преди да пишете, да почетете малко книжки, а още по-добре учебници.
@z.dedov
При мен е оригинален приемник и съм с ALPS конвертори зад дисек. На някой програми има забавяне при превключване, на други няма. Когато сменям чиниите (конверторите) в зависимост от коя програма тръгвам и на коя отивам винаги е различно. След инсталация на драйверите от 17.1.2010 спря всичко в това число и мотора не се въртеше, но тогава валеше и не ми се излизаше да закача конвертора директно към приемника за да елиминирам дисека. С връщането на драйвери от ноември 2009 нещата се върнаха към "нормалния" си вид. Нещо в което не съм 100% сигурен - ако транспондера е с хоризонтална поляризация вероятността да превключи и заработи нормално е по-голяма. Но когато не иска да захапе, минаване през транспондер с хор. пол. почти винаги е успешно.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 18-02-2010
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Ейй Как го измисли това с работната температура - това да не ДВГ? За всеки полупроводник колкото е по-ниска температурата му толкова е по-добре! Може ли преди да пишете, да почетете малко книжки, а още по-добре учебници.
Когато фактите говорят и Боговете мълчат.
Не ме интересува как работи, въпроса е, че се отървах от досадния надпис.На теория едно, но на практика друго.
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 18-02-2010
Аватара на z.dedov
z.dedov z.dedov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: София
Мнения: 465
Благодари: 572
Получил благодарност:
275 пъти в 132 поста
Сваляния: 152
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Ейй Как го измисли това с работната температура - това да не ДВГ? За всеки полупроводник колкото е по-ниска температурата му толкова е по-добре! Може ли преди да пишете, да почетете малко книжки, а още по-добре учебници.
@z.dedov
При мен е оригинален приемник и съм с ALPS конвертори зад дисек. На някой програми има забавяне при превключване, на други няма. Когато сменям чиниите (конверторите) в зависимост от коя програма тръгвам и на коя отивам винаги е различно. След инсталация на драйверите от 17.1.2010 спря всичко в това число и мотора не се въртеше, но тогава валеше и не ми се излизаше да закача конвертора директно към приемника за да елиминирам дисека. С връщането на драйвери от ноември 2009 нещата се върнаха към "нормалния" си вид. Нещо в което не съм 100% сигурен - ако транспондера е с хоризонтална поляризация вероятността да превключи и заработи нормално е по-голяма. Но когато не иска да захапе, минаване през транспондер с хор. пол. почти винаги е успешно.

Всичко това което си написал е абсолютно вярно,но забравяш,че когато има промяна на температурата, полупроводниците си променят и съпротивленията.При моят китаец,бях писал по горе,че когато го охлаждам отгоре с 12 см.перка или от страната на тунера,забива след 10 мин. докато ровя из програмите.Като махна перката или я отдалеча от тунера всичко си работи "нормално".Пробвай моля те директно да свържеш тоя ALPS конвертор към приемника да видим дали ще има някакъв ефект.Пробвай също с старите и с новите драйвери.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 19-02-2010
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от z.dedov Вижте мненията
Пробвай моля те директно да свържеш тоя ALPS конвертор към приемника да видим дали ще има някакъв ефект.Пробвай също с старите и с новите драйвери.
Какво да пробвам с новите - нали пробвах и приемника не работеше. Нито въртеше мотора, нито имаше сигнал на който и да е сателит/конвертор или транспондер - пълно мълчание. При връщането на по-старите драйвери заработи след рестарт. Какво точно искаш да пробвам с ALPS конвертор директно закачен към бокса? Не забравяй че той все пак е след мотор.
Отговори с цитат
  #65  
Стар 19-02-2010
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хиена Вижте мненията
Не ме интересува как работи, въпроса е, че се отървах от досадния надпис.
За кой надпис става дума че май нещо изпуснах нишката?
Отговори с цитат
  #66  
Стар 19-02-2010
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Ако си прочел заглавието на темата...няма да питаш.
Tune failed!
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 19-02-2010
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хиена Вижте мненията
Ако си прочел заглавието на темата...няма да питаш.
Tune failed!
lost in translation
Четях и една тема само за драйверите и бях се заблудил че това е темата. Този надпис получавам понякога когато се превключва дисека. Ако сменям програми на един сателит не го получавам и не съм го получавал не зависимо с колко стари драйвери е бил дреама, както и с какъв имидж. През по-голямата част от времето се гледат програми от ИТВ и превключвам с бутоните нагоре надолу като програмите във любими са подредени по тема/име -т.е. непрекъснато сменям транспондери. Надявам се че така отговарям и на z.dedov Между другото с цел тишина не съм слагал вентилатор, а и понеже ми е оригинален бокса такъв липсва. Винаги е топъл, поне 43 градуса а лятото и повече. Работи непрекъснато (не ползвам оff) и не забива. Причините за рестарт обикновенно са смяна на тема или добавянето на някой плъгин.
По-рано basti беше писал да се пробва на 19.2 12324 V как се превключва - на тази честота нямам сигнал с Триакс TD110, ALPS 4 изхода, мотор и дисек. От същото петно на 12285 V сигнала ми е 7.5 dB грешки 200-300, на 12344 H положението е същото, като това е след финна настройка през 0.1 градус. Измерванията са правени сутринта при ясно време почти без облаци. Или 12324 е с много нисък сигнал или на тази честота при вертикална поляризация имам проблем с тунера. Моля ако някой има статистика за София за този транспондер да даде ниво и размер чиния/конвертор. От друга страна на същата честота и поляризация само че на 28.2 приемам сигнал макар и малко по-слабо (1.5-2 dB) от колкото на съседните честоти. Пълна мистерия, както писах по-горе може би този транспондер на 19.2 е с доста слаб сигнал.

Последно редактирано от PhilipZ : 19-02-2010 на 09:42
Отговори с цитат
  #68  
Стар 23-02-2010
Аватара на basti
basti basti не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 308
Благодари: 5
Получил благодарност:
54 пъти в 48 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
lost in translation
Четях и една тема само за драйверите и бях се заблудил че това е темата. Този надпис получавам понякога когато се превключва дисека. Ако сменям програми на един сателит не го получавам и не съм го получавал не зависимо с колко стари драйвери е бил дреама, както и с какъв имидж. През по-голямата част от времето се гледат програми от ИТВ и превключвам с бутоните нагоре надолу като програмите във любими са подредени по тема/име -т.е. непрекъснато сменям транспондери. Надявам се че така отговарям и на z.dedov Между другото с цел тишина не съм слагал вентилатор, а и понеже ми е оригинален бокса такъв липсва. Винаги е топъл, поне 43 градуса а лятото и повече. Работи непрекъснато (не ползвам оff) и не забива. Причините за рестарт обикновенно са смяна на тема или добавянето на някой плъгин.
По-рано basti беше писал да се пробва на 19.2 12324 V как се превключва - на тази честота нямам сигнал с Триакс TD110, ALPS 4 изхода, мотор и дисек. От същото петно на 12285 V сигнала ми е 7.5 dB грешки 200-300, на 12344 H положението е същото, като това е след финна настройка през 0.1 градус. Измерванията са правени сутринта при ясно време почти без облаци. Или 12324 е с много нисък сигнал или на тази честота при вертикална поляризация имам проблем с тунера. Моля ако някой има статистика за София за този транспондер да даде ниво и размер чиния/конвертор. От друга страна на същата честота и поляризация само че на 28.2 приемам сигнал макар и малко по-слабо (1.5-2 dB) от колкото на съседните честоти. Пълна мистерия, както писах по-горе може би този транспондер на 19.2 е с доста слаб сигнал.
Кондензаторите на платката на тунера са причината сега тествам кой е най подходящият и мисля,че ще се оправи,но докато не го изтествам немога да кажа нищо.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 23-02-2010
Аватара на Дидоее
Дидоее Дидоее е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 51
Благодари: 18
Получил благодарност:
16 пъти в 7 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чакаме да приключат тестовете.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 25-02-2010
Аватара на basti
basti basti не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 308
Благодари: 5
Получил благодарност:
54 пъти в 48 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дидоее Вижте мненията
Чакаме да приключат тестовете.
Така ето резултати:За Астра 28 гр.честота 12324 V 29500 си купувате едно линейно усилвателче и го пробвате долу до бокса,при мен се получи или горе след LNB то,а за тунера се подменя кондензатора С1 1000 mf 6v с по качествен:това само ако не пали веднага HD каналите на Булсата при първоначално пускане на приемника докато е студен...

Последно редактирано от basti : 25-02-2010 на 23:39
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на basti за този полезен пост :
Джак (04-03-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
clone, dm800, failed, found, pat, sid, tune


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Tune failed филасат DREAMBOX 19 03-06-2012 02:46
DM800 Clone + мотор + дисек настройка blinderix DREAMBOX 13 23-04-2011 13:21
Въпрос зa cw failed фото Въпроси и отговори 0 03-05-2010 16:11
DM800 Clone Satglory DREAMBOX 7 05-11-2009 21:41
DM800 Clone - Pics Review ! netman DREAMBOX 6 15-05-2008 09:10


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.