The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-11-2016
d.dimitrov d.dimitrov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2016
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране IPTV към аналогова тв

Здравейте,

имам един малък хотел, в който има около 20 аналогови телевизора. Може ли да се направи така, че от IPTV streaming, да се преобразува сигнала в аналогов, за да може, чрез коаксиален кабел, през усилватели, да стигне до всеки телевизор? Ще се радвам ако ми съдействате или предложите и други варианти. Благодаря!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-11-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Здравей колега, според мен най-евтино ще ти излезе да си купиш една аналогова ТВ-станция вече зависи от това колко канала искаш, толкова и блок-модулатора ще вземеш.
Предполагам, че лесно можеш да намериш от разни кабеларки втора ръка

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #3  
Стар 14-11-2016
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Мисля че по евтино ще му излезе да се ориентира към нещо съвременно отколкото да хвърли едни не малко пари и до две - три години всичко отначало.
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14-11-2016
d.dimitrov d.dimitrov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2016
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте колеги. Мислих си за аналогова ТВ станция, но ме притеснява това, че ако примерно искам 80 канала, ще се наложи да имам толкова модула. Свободните канали са ок. Но за платените не знам как се процедира и като го пресметна, ако се наложи да заплащам примерно 50 абонамента за 50 модула, реално ми излиза по-евтина да взема 20 приемника, на 5 договора с по три допълнителни приемника. Не знам как стоят точно нещата. Като идея ми се върти варианта да направя един локален сървър и в него да stream-вам IPTV, но тук се получава проблема, че трябва да снабдя всеки телевизор с такъв приемник, което пак оскъпява нещата.
дрим, ще бъда благодарен, ако ме запознаеш как стоят точно нещата с тези модули? njor, какво имаш предвид под съвременно?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14-11-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

За платените канали ще си вземеш евтини линукс приемници, които ще вържеш към станцията.
Примерно DM500 взимаш 20-тина за по 20лв, пускаш шер от една две карти и си пей сърце

Пресметни кое ще ти е по рентабилно, месечна такса към оператор или еднократно по-голяма инвестиция, а после само поддръжка от твоя страна

п.п. за 20 аналогови телевизора не виждам смисъл да им пускаш повече от 30 канала, ти с 80 ще напълниш всички бандове до 862Mhz, няма смисъл, ще се вкараш в приключение с хармоници, двойни образи и т.н.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #6  
Стар 14-11-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Примерно DM500 взимаш 20-тина за по 20лв
Къде ги има по 20лв, че и в такива количества?
Наистина се интересувам. Щото аз намирах само отделни бройки за около 50лв.

А за шер може да се ползва и готова услуга от външен "доставчик" без да има нужда да се харчи за собствено оборудване и да се грижи после за него съответно. Булсат за 2$/мес се намира.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14-11-2016
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Къде ги има по 20лв, че и в такива количества?
Наистина се интересувам. Щото аз намирах само отделни бройки за около 50лв.

А за шер може да се ползва и готова услуга от външен "доставчик" без да има нужда да се харчи за собствено оборудване и да се грижи после за него съответно. Булсат за 2$/мес се намира.
Бе то $2 на месец, ама не можеш да решерваш (мисля че пускат до 2 клиента), после се активара антикаскадинга и може да си загубиш достъпа. Не знам какви наказателни мерки се вземат. Т.е. излизаш на 20 клиента ~ по $2, и сметката излиза по-крива от колкото си си мислил...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-11-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Аз пък само на такива попадам с цена до 30лв!

http://dtv-bg.com/showthread.php?t=41266
http://dtv-bg.com/showthread.php?t=41092
http://dtv-bg.com/showthread.php?t=41076

За количества, пак при същите оператори

А за външната услуга, е ти съвсем андрешковски искаш да минеш вместо да си плащаш 20лв на месец и локално да ти пее каката на всички приемници, ще разчиташ на интернета до хотела
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-11-2016
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Той за да пита за IP to Analog, най-вероятно има приличен интернет доставчик, който да му изсипе каналите на мултикаст, примерно, или както е в случая сам да си го направи.
Най-добре 20 мага по 100лв, или ако се направи на голям спестовник 20 андроид бокса по $20-30. Отделно окабеляване и читави суичове.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-11-2016
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Той за да пита за IP to Analog, най-вероятно има приличен интернет доставчик, който да му изсипе каналите на мултикаст, примерно, или както е в случая сам да си го направи.
Най-добре 20 мага по 100лв, или ако се направи на голям спестовник 20 андроид бокса по $20-30. Отделно окабеляване и читави суичове.
Това е най-лесния и вероятно най-евтиния.
Ние правихме подобна схема, когато IPTV боксовете бяха сравнително скъпи и реализирахме схема за 4 IP канала които нямаше как да си ги вземем от сателит с възможно най-евтиното PC под лунукс с mplayer с две ndivia карти т.е. 2x2 HDMI + 2x2 DVI/ + допълнителна саунд карта /заедно с вграденaта за звука към DVI каналите/ два преходника DVI-HDMI и към станцията 4 ebay-ски HDMI към analog.
__________________

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, аналогова, Към, Тв


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова с NextPVR бгюзер ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 1 20-09-2015 20:30
Сигнал на аналогова БониБо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 4 12-10-2014 20:40
АНАЛОГОВА ТЕЛЕВИЗИЯ shamarasat ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 49 03-10-2013 22:02
RTL-аналогова ? emilios ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 9 25-07-2012 01:53
Аналогова телевизия SERHI1970 САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 12 26-04-2011 08:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.