The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

 
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 29-05-2017
Лалев Лалев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Мнения: 11
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Домашен ТВ сървър конфигурация

Здравейте,

Знам че разговори и теми за card shаring на БГ оператори са забрани, но темата не е за такова нещо! Все пак, ако модераторите сметнат, че темата е неподходяща моля да я затрият!

Така нека си дойдем и на въпроса.

Имам късмета да ползвам услугите на стахотен оператор, доставящ телевизията по коаксиал (района на жк. Надежда 1/2/3). И това ме наведе да мисълта да използвам наличният ми сървър, който през по-вечето време не е особенно натоварен и да пусна един TVHeadend на него. Идеята е да си имам личен TimeShift на каналите който се гледат най-много, както и да мога да запиша някое предаване когато се наложи.

До тук добре.... TVHeadend е инсталиран и работи, 3 DVB-C тунера се грижат всички в нас да са доволни, но идва момента за гледане/TimeShift на каналите за които е необходима CI карта.

Като редовен платец и добър клиент си плащам за тях, имам и налични 3 CI карти предоставени ми от доставчика заедно с модули Conax.

Закупил съм и следните четци (3 на брой): link

Проблема е, че не мога да се оправя с OScam инсталацията на Ubuntu 17.04 Server, както и не съм сигурен какъв "кристал" трябва да се постави понеже всеки четец пристигна с комплект от 3.58MHz,3.68MHz,4.8MHz,6.00MHz, 8.00MHz,9.6MHz, 10.00MHz,12.00MHz "кристали".

Та дали ще има някой добър съфорумец, който би ме насочил към tutorial как да инсталирам и конфигурирам правилно всичкият софтуер, така че и картите да проработят?

Последно редактирано от Лалев : 29-05-2017 на 16:12
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
домашен, конфигурация, сървър, Тв


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Възможна ли е конфигурация DM-500C като сървър и Amiko Mini HD T2/C като клиент? 352бг КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 5 06-02-2017 21:58
Питане за конфигурация gradev КОНВЕРТОРИ 6 18-11-2015 21:56
Raspberry PI като домашен сървър :) дрим КОМПЮТРИ и периферия 7 26-02-2015 21:48
Конфигурация в oscam.dvbapi valseat MPCS/OScam 12 08-11-2014 23:49
Конфигурация за HD DVB платка? teolink КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 6 02-03-2011 21:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.