The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-05-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране РЕКЕТА НА BLIZOO

Рекета на Blizoo

Личен блог на Христо Христов


Цитирай:
Денят е 03.05.2011 година. Мислих си, че времето на мутрите и рекета е отминало още преди 15 години, но уви. След като Blizoo влезе в България се зарадвах, защото логото им (нали го помните онова размазано лилаво петно) ме караше да се усмихвам. Не използвам услугите им обаче, защото не потребявам голяма част от продуктите, които предлагат. Много мои познати обаче ги използваха и започнаха масово да се оплакват от ужасното качество, което предлагат, от липсата на услуги, за които си плащат и т.н. Аз пак продължавах тайничко да се усмихвам, защото нямам взаимоотношения с тази фирма, а и от отрицателните мнения за качеството й едва ли някога бих имал. Уви, оказва се, че без да имам отношения с тях, имам обаче парични задължения. Година по-късно вече, същото това лого ме разплаква, защото се оказа, че размазаното петно всъщност представлява … техните потребители.

Оказва се, че ако някога сте били абонат на КейбълТел и Евроком (, които днес са обединени от Blizoo) и сте се отказали от техните услуги, значи сте потенциална жертва на техните рекетьори. Накратко преди 4 години съм би абонат на КейбълТел и съм се отказал от техните услуги. 4 години по-късно новата фирма Blizoo ми заявява, че имам стари задължения и иска да си ги платя. Въпреки, че съм изчистил сметките си и съм прекратил взаимоотношенията си те казват, че не е така и трябва да го удостоверя с документ. Сключвам договор, прекратявам го минават 4 години, дали някой от вас си пази с такава давност документацията? Още повече, че 4 години никой не Ви е потърсил, за да Ви каже, че има проблем. Явно ситуацията, в която служител на фирмата КейбълТел е допуснал грешка или документите Ви са се загубили, не съществува. 4 години по-късно се оказва, че искат от Вас да пазите документации за нещо дребно като … кабелна телевизия. Не е ли също толкова безумно като все едно, да Ви се обадят от Била и да Ви кажат, че 2007 година на 2 май сте купили марков алкохол, който струва 200 лв., но според тях вие, са Ви взели 20 лв. и сега трябва да дойдете да си платите още 180 лв. Въпреки, че знаете, че сте платили пълната сума, се оказва, че явно те могат да си искат пари от вас за каквото се сетите, защото едва ли пазите 4 години касовите си бележки.

Оказва се и, че самата фирма Blizoo изключва автоматично съществуването на възможност, в която грешката да бъде в тяхната система или да се дължи от некомпетентност на техните служители. Вместо да се свърже служител на Blizoo с мен и да ми обясни случая и да потърсим заедно решение на конкретния казус, без мое знание телефонният ми номер е бил предоставен на трета фирма, от която аз научавам за проблема. Сега ще подам жалба, ще чакам разглеждането й (най-вероятно в рамките на 1-2 месеца) през това време обаче ще търпя телефонен тормоз (, а и кой знае още какъв) от другата фирма. Когато накрая се окаже, че листчето с моя прекратен договор видиш ли, изскочи от някой архив, чак тогава тормозът ще престане. Интересно ако Мтел, които се оказа, че бяха надписали сметките си за няколко месеца на голяма част от абонатите си бях им дали адресите и телефоните им първо на фирма за събиране на вземанията, преди да сигурни, че нямат грешка в системата, какво ли щеше да стане?

Blizoo казва: “Тук съм, за да ти помогна да откриеш нов прекрасен свят.”

Аз казвам: „Благодаря, задръжте си го.”

Ето и цялата история

Сряда сутрин. Вън вали проливен дъжд и аз пия първото си кафе за деня в офиса. Мобилният ми телефон звъни.
Тя: Здравейте, Вие ли сте Христо Христов? казва женски глас.
Аз: Да, аз съм.
Тя: Обаждам се от финансова фирма. (не се споменава име) Имате старо задължение към Blizoo, което не сте платили и сте прехвърлен към нас като техен длъжник. Трябва да отидете до някой офис да си го платите.
Аз: Моля, как така имам задължение? Та аз никога през живота си не съм използвал техните услуги. Дори не съм разговарял и с техни служители. Какви са тези задължения?
Тя: Задълженията са в размер на 80 лв. и са за минал период.
Аз: Как така ама има някаква грешка? Как за минал период? От кога е това? Как се е случило?
Тя: Ами не мога да Ви дам такава информация. Трябва да отидете до офис на Blizoo те ще Ви кажат за кога и за какво става въпрос и ще си платите.
Аз: Ама има някаква грешка. Аз не съм техен абонат. Моля, оправете си системата.
Тя: Системата си ни е наред господине. Казвайте сега, ще платите си? - жената стана агресивна.
Аз: Ама какво да плащам. Проблемът не е мой. Аз никога не съм бил абонат на тази фирма. Оправете си грешките моля.
Тя: Значи няма да платите? – тонът се повиши
Аз: Не естествено. Няма какво да плащам
Тя: Ще я видим ние тази работа. – заплашително се закани жената и тресна телефона

Аз останах потресен и мигах недвумояващ какво се е случи. От интернет влязох телефона на Blizoo и се обадих да попитам. Вдигна мъж:

Той: Здравейте г-н Христов
Аз: Здравейте. А, от къде ми знаете името?
Той: Ами то ми се изписва на екрана на Вашия номер. Нали сте Христо Христов
Аз: Ама как така Ви се изписва от къде ми имате и телефона?
Той: Били сте абонат на КейбълТел и сте вкаран в нашата система.


Обяснявам какъв е случая

Той: Да г-не, Вие имате неплатено задължение за ползване на кабелна телевизия от 4 месеца през 2007 г. (да припомним, че днес сме … 2011 г.)
Аз: Не може да бъде. Аз прекратих договора си, тъй като се изнесох от това жилище.
Той: Ами тук в системата пише, че несте. Имате ли документ, с който да го докажете това?
Аз: Ами … не пазя документите. Все пак от тогава са минали вече повече от 4 години.
Той: Съжалявам г-не, но щом нямате документи трябва да си платите. Такъв е редът.
Аз: Ама как така. Аз се издължих и прекратих взаимоотношенията си с КейбълТел още тогава.
Той: Ами в системата ни това не е отбелязано. Щом нямате разписка, която да ни представите, значи имате да плащате. Можете да заповядате в някой наш офис, за да го направите.
Аз: Ама, чакайте сега има някаква грешка във Вашата система. След като явно се е получило объркване защо не съм би потърсен още тогава, за да се изясни случая на място, а ми звъните 4 години по-късно.
Той: Не мога да Ви кажа г-не. Явно КейбълТел не са държали на това. Ние сме нова фирма и държим. Ако има някаква нередност можете да подадете жалба в нашите офиси.
Аз: Ама то и Вие сте тук от 1 година и сега чак ми се обаждате. Естествено, че ще подам жалба, това е безумие.
Той: Не знам г-не, Ваше право е.
Аз: А защо сте дали телефона ми на 3-та фирма и ми се обаждат със заплахи? От къде имате това право.
Той: Защото имате задължения, които не сте платили.
Аз: Ама аз Ви казвам, че има проблем и недоразумение. Моля да ми махнете телефона, за да не ми се обаждат да ме заплашват.
Той: Не мога г-не докато не си платите.
Аз: Ама аз ще подам жалба. Не беше ли редно първо Вие да ми се обадите и да ми кажете за ситуацията, за да изясним случая преди да ми давате телефона на ляво и надясно? Сега докато излезе решението по жалбата, което ще е сигурно след месеци, ще ми звънят да ме заплашват ли.
Той: Съжалявам г-не не мога да Ви помогна, такъв ни е редът.
Аз: Ама как такъв, няма ли закони?
Той: То всичко е съгласувано със закона.

Ще се обърна с жалба към Комисията за защита на потребителите и искрено се надявам, че ще има някаква държавност и ще се преустанови този произволен рекет над потребители. Моля всички, които са преживяли същото да го направят.

Поразрових се в интернет и … вижте какви приятни отзиви чух за Blizoo. Явно тормозът и рекетът не е само срещу мен.

„Имам пуснати три жалби за прекратяване на договора без претенции за неустойки от страна на доставчика. Операторите, които обработват сигналите, твърдят, че такива жалби не са заведени в системата им – няма как да докажа наличието им, при положение че няма входящи номера!?!?!?!”

„Когато вчера си плащах таксата в офиса на Blizoo пред мен имаше едно семейство, което беше подало жалба срещу тях и въз основа на това си разваляше договора, въпреки, че беше сключен съвсем скоро, доколкото разбрах.”

„Оплаквах се на касите им, писах писма от формата за обратна връзка, никаква реакция! Било пакет и трябвало да си го платя, независимо,че не съм гледала по 15 дни. И не съм на никакъв пакет, а само на цифрова!”

Blizoo – не си толкова близУ.

... След това е уловката според която след 12тия задължителен месец договора става безсрочен, т.е. не е както на нормалните интернет провайдъри - не си платил спиат го и толкова. Те продължават да си начисляват ежемесечно таксите.
Готиния момент е, че дори когато решиш да прекратиш отношенията си с тях си принуден да заплатиш и периода на 30 дневното предизвестие! Абсолютен рекет.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #2  
Стар 04-05-2011
Аватара на Илия Иванов
Илия Иванов Илия Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 562
Благодари: 69
Получил благодарност:
173 пъти в 88 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имах подобна случка с тях, по абсолютно същата схема. С тая разлика, че тогава нямах време да се занимавам и директно отсвирих фирмата за вземания... Те пробват, ако мине номера, мине. Явно наистина разчитат на това, че човек не пази всички безумни хартийки, които му се бутат на ден по стотина. Инетресно що ако си имал задължения не са те спрели веднага, ами са изчакали да станат 80 лева, за да започнат да си ги търсят. Със същия успех можеха и 2000 да ти искат. Разбойници!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 04-05-2011
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А-ха-ха, това е нищо. Моята история приключи с тези две писма:

Цитирай:
До
Г-н Димитър Добрев
Кредитреформ България ООД

София, 21 август 2008 г.

Относно: Ваш референтен номер 2230538

Господин Добрев,

С Ваше писмо номер 2230538 от 30.07.2008 г. ме информирате, че имам задължение към Кейбълтел АД в размер на 198,07 лв. за неплатена такса за абонамент.
Днес изпратих писмо на Кейбълтел, копие от което прилагам.
След като се запознаете с приложената кореспонденция тук, прегледате ксерокопията на документите и хвърлите бърз поглед на форума на Кейбълтел на адрес http://www.cabletel.bg/cabletel/forum/index.php неминуемо ще стигнете до правилното решение: веднага да прекратите отношенията си с Кейбълтел и да изпратите извинителни писма на всички като мен. Уверявам Ви, че нито един лев няма да съберете – не защото абонатите не искат да плащат, а защото такива задължения не съществуват. Базата данни на КТ е в ужасяващо състояние и фактически е ненадежден източник. Жалко е реномирана компания като Вашата да фокусира в себе си негативни мнения на потребители, защото се е заела да събира несъществуващи вземания на компания с възможно най-слабата клиентска и database поддръжка.
Изключително забавен ми е последният абзац от Вашето писмо. За моето кредитно реноме може да се обърнете към:
· Уникредит Булбанк (автоматично погасяване на ипотечен кредит)
· Райфайзен Банк (автоматично погасяване на потребителски кредит)
· Първа инвестиционна банка (ежемесечно погасяване на вноски по кредитни карти VISA и MasterCard през последните четири години)
· Транскарт Файненшъл Сървисис (ежемесечно погасяване на вноски по кредитна карта Транскарт)
· бившата CLARIMA, понастоящем Уникредит Файненшъл Сървисис (авансово погасен стоков кредит, както и автоматично обслужван паричен заем понастоящем)
· TBI Credit (редовно погасен стоков кредит)
· НАП ТД Красна поляна
· Топлофикация София – абонатен номер ******
· ЧЕЗ Електро България – ИТН 3000***
· Евроком Кабел Мениджмънт България – авансови плащания за 3 месеца
· ЮнайтедНет – авансови плащания за 6 месеца

Ако намерите дори едно мое просрочено задължение с настояща дата към горепосочените банки, компании и доставчици на комунални услуги или други, които откриете, ще Ви почерпя с една бутилка съвършен американски бърбън Мaker’s Mark.

С искрени пожелания за успех на Вашата компания, оставам

С уважение
Цитирай:
До
Изпълнителния директор
На „Кейбълтел” ЕАД


София, 21 август 2008 г.


Относно: Писмо с референтен номер 2230538 от Кредитреформ България


Господин изпълнителен директор,

С писмо номер 2230538 от 30.07.2008 г. Кредитреформ България ме информира, че имам задължение към Вашата компания в размер на 198,07 лв. за неплатена такса за абонамент.
Аз никога не съм имал отношения с компанията Кредитреформ и тъй като считам, че тази компания не е виновна за некоректно получената от вас информация, ще Ви припомня следните факти.
Районният офис на Кейбълтел за мен е в „Красна поляна” на ул. „Одоровци”. На 30 май 2007 г. върнах един от цифровите си приемници, за което имам приемо-предавателен протокол.
На 27 август 2007 г. чрез плащане на банкомат заплатих такса 39,90 лв. за месец септември. Това се оказа моят последен месец като абонат на Кейбълтел.
На 17 септември 2007 г. Ви изпратих писмено предизвестие, че считано от месец октомври същата година се отказвам от услуги на Кейбълтел.
На 30 септември 2007 г. (последния ми ден като абонат) върнах и втория си цифров приемник, за което също имам приемо-предавателен протокол. В касата на ул. „Одоровци” в „Красна поляна” оставих и заявление за прекратяване.
През месец октомври получих отговор на моето писмено предизвестие, подписан от Гергана Петрова, ръководител ТЦ, с дата 19 септември 2007 г.
Повече не сме имали кореспонденция с Кейбълтел, нито съм получавал фактури или известия от Вас за нововъзникнали задължения.
И сега получавам писмо от Кредитреформ България, че Ви дължа неплатени абонаменти.
Моля да проверите истинността на изнесените от мен факти, да прегледате ксерокопията на приложените документи и да разпоредите информацията относно моя прекратен договор в базата Ви данни да бъде коректна. Защото възнамерявам от
1 октомври отново да стана Ваш абонат.

С уважение
Отговори с цитат
  #4  
Стар 04-05-2011
mitaka-bs mitaka-bs не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 27
Благодари: 1
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Лоша работа. Преди 5 дена пуснах еномесечно заявление за прекратяване н изтекъл договор! Ще държа като отида да връщам приемника карая на тоямесец да ми дадат документ че не им дължа нищо! Баси помиярите!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 04-05-2011
Аватара на archibal
archibal archibal не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 1,527
Благодари: 114
Получил благодарност:
704 пъти в 418 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Имам един въпрос. След прекратяване на договора с предизвестие, какъв документ да им искам за да удостоверя че нямам задължения към тях? Констативен протокол за липса на задължения? Или като върна оборудването в Приемателно-предавателния протокол има място където пишат, че нямам задължения към тях?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 04-05-2011
mitaka-bs mitaka-bs не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 27
Благодари: 1
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от archibal Вижте мненията
Имам един въпрос. След прекратяване на договора с предизвестие, какъв документ да им искам за да удостоверя че нямам задължения към тях? Констативен протокол за липса на задължения? Или като върна оборудването в Приемателно-предавателния протокол има място където пишат, че нямам задължения към тях?
Ако някой е наясно и аз се интересувам...?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 04-05-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

На мен пък ми е интересно от кабелната що за документ са дали на фирмата за събиране на кредити. Ако разбереме ще може и ние да искаме пари от кабеларки, ТЕЦ, енерго и т.н.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 04-05-2011
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,231
Благодари: 394
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Абсолютни помияри са тези. Затова Аз никога вече няма да сключа срочен договор за каквото и да е . Плащам ползвам,неплащам не ползвам.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Веско за този полезен пост
ex-Irdeto2 (09-05-2011), Tiesto (08-05-2011)
  #9  
Стар 04-05-2011
СЕМЧАТКА СЕМЧАТКА не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 132
Благодари: 11
Получил благодарност:
15 пъти в 12 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Попитайте ги на какви основания предоставят лична информация на трети лица,това е забранено.Чакам да ми изтече договра и се махам от тея мизерници понеже бях подведен от техен дилър с абсолютно лъжлива информация.Дилъра има късмет че не се върна пак в блока защото го чакаха интересни неща.Това е първият случай в който съм манипулиран по този начин и въобще нз как се вързах на тая отрепка.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 04-05-2011
Аватара на archibal
archibal archibal не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 1,527
Благодари: 114
Получил благодарност:
704 пъти в 418 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Става дума за много сериозна "домашна" работа. Сигурно има ангажирани психолози, юристи, обучения, "тим билдинг" един вид като пирамида са

Последно редактирано от archibal : 04-05-2011 на 20:55
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
blizoo, на, РЕКЕТА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
CI модул за blizoo chetkamotoretka ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 141 13-09-2022 15:41
Blizoo в Карнобат? gesh ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 0 06-04-2011 18:05
Blizoo жоркин29 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 8 09-12-2010 15:55
параметри на КТ(BLIZOO) dman ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 45 18-09-2010 00:38
blizoo и резолюция воланд ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 16 04-08-2010 17:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.