The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 17-01-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ламерът Вижте мненията
Няма ли вероятност да я сложиш на покрива. Според снимката отгоре няма да имаш ядове.
Отгоре има един комин които е големичък и може да се сложи на него антена,само че покрива е много под съмнение,тая къща е супер стара и аз съм под наем в нея,та въпросния покрив е толкова тъничак и е направен от нещо като азбестови керемидки ама с дебелина 3 мм,и в момента които стъпя отгоре няй вероятно ще си падна в нас,затова този вариант и него съм го отписал.А примерно ако стнае да я сложа на комина идея си нямам как ще я наглася като нямам малък телевизор.Абе мъка мъка колкото искаш,във виена не ми даваха да слагам чиния,тук сега хазаина ми дава ама тя пък къщата на такова място че никак нестава,може и доло на двора да я сложа ама от тия скапани борове по над 10 метра няма никаква видимуст пък и до нас има и още две къщи които пак правят сянка.Знам че това което съм сътворил не е хич за стойка ама вече немога да издържа,имам приемника от 4 месеца и още немога да му се изкефя,затова съм взел това краино решение.Ще тествам поне ако нестане да знам че не е станало и данеме е яд после че несъм пробвал.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 17-01-2011
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,312
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Първо пробвай да хванеш сигнал без мотора и да разбереш дали не може да я сложиш по ниско. Вариант е да се сложи стойка на стената с винкели тръба и дюбели. Има снимки в нета точно това което би ти свършилоработа като стойка обаче не можах да я намеря.Ще потърся още да видим да ли те устрейва.

п.с Нещо подобно на това



На стената дето се вижда на снимката с част от тръбата. Антената ще гледа към покрива. Трбва да се прецени и височината на тръбата при въртене да не опира в покрива.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън

Последно редактирано от Ламерът : 17-01-2011 на 02:14
Отговори с цитат
  #23  
Стар 17-01-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ламерът Вижте мненията
Първо пробвай да хванеш сигнал без мотора и да разбереш дали не може да я сложиш по ниско. Вариант е да се сложи стойка на стената с винкели тръба и дюбели. Има снимки в нета точно това което би ти свършилоработа като стойка обаче не можах да я намеря.Ще потърся още да видим да ли те устрейва.

п.с Нещо подобно на това



На стената дето се вижда на снимката с част от тръбата. Антената ще гледа към покрива. Трбва да се прецени и височината на тръбата при въртене да не опира в покрива.
Мисля че няма да опира в покрива,а за друг монтаж просто няма начин,ако нестане с това което съм замислел се отказвам и ще чакам да се изместя от това жилище или незнам какво.Абе ако трябва ще се изместя и тва е,само че като отивам в друго ще гледам да има тераса с южно изложение да не правя такива гимнастики като тези които съм започнал.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hh, антена, За, мотор, на, Настройка, Помощ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помощ за настройка на мотор Optibox DM3800 fox МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 23 21-01-2011 21:00
Помощ за настройка на антена Николай1 Монтаж и настройка на антени 3 09-02-2010 07:50
Помощ за настройка на офсетова антена crazyhorse Монтаж и настройка на антени 11 31-12-2009 12:37
Монтаж и настройка на офсетна антена с мотор Крал Артур САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 5 10-10-2009 20:57
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 09-02-2009 16:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.