The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #81  
Стар 28-09-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Това някакъв проблем ли е?' Сам съм си купил пипера обелил съм го? Какъв е проблема?
Отговори с цитат
  #82  
Стар 28-09-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Това някакъв проблем ли е?' Сам съм си купил пипера обелил съм го? Какъв е проблема?
Не,да си жив и здрав да си го изядеш,ама не мога да разбера какво само сусам,аскуу,широките гащи и джамии са ти в устата!Опитваш се да ме засегнеш ли?Не можеш пич!Нито си ми на годините,нито на образованието,нито на нивото!Там,където аз живея,ти само можеш да мечтаеш!Ако не вярваш,ако си идваш на село тук,мини да ти покажа!Или май страдаш от синдрома на Хитлер евреина,дето гони евреите?Я кажи как ти беше фамилията?Нещо Карабаджаков ли беше?Щото това не ми звучи като Георгиев или Иванов
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Veskop за този полезен пост :
sarivano (02-11-2012)
  #83  
Стар 28-09-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Не,да си жив и здрав да си го изядеш,ама не мога да разбера какво само сусам,аскуу,широките гащи и джамии са ти в устата!Опитваш се да ме засегнеш ли?Не можеш пич!Нито си ми на годините,нито на образованието,нито на нивото!Там,където аз живея,ти само можеш да мечтаеш!Ако не вярваш,ако си идваш на село тук,мини да ти покажа!Или май страдаш от синдрома на Хитлер евреина,дето гони евреите?Я кажи как ти беше фамилията?Нещо Карабаджаков ли беше?Щото това не ми звучи като Георгиев или Иванов
Веско никога не съм си и помислял да се подигравам с теб. Да Карабаджаков ми е фамилията. Никога не съм искал да те обидя. Искам да сме приятели!Ако по някакъв начин съм те обидил, моля да бъда извинен!

Последно редактирано от koko_varna : 28-09-2012 на 20:32
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на за този полезен пост :
Veskop (28-09-2012)
  #84  
Стар 31-10-2012
Аватара на Стефан Колев
Стефан Колев Стефан Колев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Велико Търново
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТИНТИН Вижте мненията
Любо Ганев бил първия българин със сателитна антена
Цитат:
”Любо Ганев разказва как в миналото спортистите са успявали да си докарват допълнително пари при задграничните си пътувания. За да си купи първата в България частна сателитна антена, той самият продава около седемдесет бутилки водка във Финландия по време на сухия режим там. “Носим бутилки водка, продаваме във Финландия, оттам връщаме пари... Няма да забравя – първата ми сателитна антена я купих от едно европейско във Финландия... Прибирам се тук и на митниците всички ми викаха: “А, какво е това?” Казах им, че е сателитна антена... Аз бях много луд на тема техника – бях първият българин, който има сателитна антена.”
http://life.dir.bg/news.php?id=11355803&nt=5
Аз помня 1987 година пролетта, когато ни се издейства посещение при "БАТЕТО" в София. За мен той е един от първите притежатели на приемник и антена. Посетихме го, за да се запознаем с модела и документацията за изработка на приемника и беше много добре настроен към нас, затова, че се интересуваме. Попмогна ни с това, да погледнем как стоят нещата. Документация и схеми нямаше към приемника. В последствие намерихме електрическа схема и в продължение на 3 месеца успяхме да я реализираме във Велико Търново. За това време се снабдихме и с конвертор, който ни беше закупен от Англия на цена 172$ марка"Maspro" Помогнаха ни определени хора и намерихме антена 1,6 метра, руско производство, тежаща с цялата установка около 150 килограма.Късна есен беше, когато за първи път, след много търсене и четене тругна първата ни сателитна програма "SAT1", намираща се на "АСТРА" 19,2 градуса. Както се и очакваше, в началото на 1988 година трябваше да даваме показания, откъде сме вземали всичко това и защо правим записи на филми .Смешно, но е вярно.После лична фирма за сателитна техника, представител на "ФУТУРА" за България и много много интересни събития през този период. Производство на декодери за "Филмнет" от фабрично публикувана схема от немското списание , която реализирахме без проблем.Много от старите сателитаджии познават моята особа от съвместните ни действия с софийската фирма"FUTURA"
А в северна България, едва ли е имало човек, да е имал антена с приемници преди мен.Почти в цяла България съм правил монтажи. Так , че не е въобще Любо Ганев този, който е бил с първата антена в България, защото последният я е закупил някъде 1991 или 92 година.
С уважение към Всички ВАС!
Стефан Колев - Велико Търново
__________________
LZ4JW 73!
Отговори с цитат
  #85  
Стар 31-10-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стефан Колев Вижте мненията
Аз помня 1987 година пролетта, когато ни се издейства посещение при "БАТЕТО" в София. За мен той е един от първите притежатели на приемник и антена. Посетихме го, за да се запознаем с модела и документацията за изработка на приемника и беше много добре настроен към нас, затова, че се интересуваме. Попмогна ни с това, да погледнем как стоят нещата. Документация и схеми нямаше към приемника. В последствие намерихме електрическа схема и в продължение на 3 месеца успяхме да я реализираме във Велико Търново. За това време се снабдихме и с конвертор, който ни беше закупен от Англия на цена 172$ марка"Maspro" Помогнаха ни определени хора и намерихме антена 1,6 метра, руско производство, тежаща с цялата установка около 150 килограма.Късна есен беше, когато за първи път, след много търсене и четене тругна първата ни сателитна програма "SAT1", намираща се на "АСТРА" 19,2 градуса. Както се и очакваше, в началото на 1988 година трябваше да даваме показания, откъде сме вземали всичко това и защо правим записи на филми .Смешно, но е вярно.После лична фирма за сателитна техника, представител на "ФУТУРА" за България и много много интересни събития през този период. Производство на декодери за "Филмнет" от фабрично публикувана схема от немското списание , която реализирахме без проблем.Много от старите сателитаджии познават моята особа от съвместните ни действия с софийската фирма"FUTURA"
А в северна България, едва ли е имало човек, да е имал антена с приемници преди мен.Почти в цяла България съм правил монтажи. Так , че не е въобще Любо Ганев този, който е бил с първата антена в България, защото последният я е закупил някъде 1991 или 92 година.
С уважение към Всички ВАС!
Стефан Колев - Велико Търново
Много интересно как през 1987 година е тръгнал на Астра Sat1, при положение че Астра 1A е изстрелян на 11 декември 1988 а започва работа през 1989.
Отговори с цитат
  #86  
Стар 31-10-2012
Аватара на Стефан Колев
Стефан Колев Стефан Колев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Велико Търново
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може би греша в годината, но помня че беше вече късна пролет и "бай Тошо" все още беше на власт. Но първата ни програма наистина беше "SAT1" - 11.288 мегахерца - вертикална поляризация. След толкова години, човек може и да сбърка, което мисля, че е простено. Или не сте съгласен?
Извинявам се ако нещо съм объркал, но това ми е първият пост на този форум , макар и регистриран през 2010 година.
Лек и приятен ден на всички!
__________________
LZ4JW 73!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стефан Колев за този полезен пост :
kmjk (31-10-2012)
  #87  
Стар 01-11-2012
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Веско никога не съм си и помислял да се подигравам с теб. Да Карабаджаков ми е фамилията. Никога не съм искал да те обидя. Искам да сме приятели!Ако по някакъв начин съм те обидил, моля да бъда извинен!
Отговори с цитат
  #88  
Стар 01-11-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стефан Колев Вижте мненията
Може би греша в годината, но помня че беше вече късна пролет и "бай Тошо" все още беше на власт. Но първата ни програма наистина беше "SAT1" - 11.288 мегахерца - вертикална поляризация.
Първите немски сателитни телевизии са Sat.1, Pro 7 и RTL plus и тръгват на Astra 1A на 8 декември 1989. Първият канал на 19.2Е тръгва на 01.02.1989 и e FilmNet.
http://en.wikipedia.org/wiki/Astra_1A
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #89  
Стар 02-09-2013
експерта експерта не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
8 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте , първия сат. приемане е от есента на 1987г. (от С.Колев) и не на Астра защото дигнаха след 2г. 13гр.И 100% 10гр.И 1грИ(З?) разни изралски в процес на пуск бяха .От изток до възможна видимост мисля над60гр. на запад да 27гр. 10G i 4.5G . Добавям снимки като за начало,ще го има първия сътворен от нас приемник по чешко списание А.Радио, декодера за ТV1000 , а тук е и ДЕПОЛЯРИЗАТОРА за КРЪГОВА поляризация за френски канали.




Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на експерта за този полезен пост
Б.Борисов (02-09-2013), ВалчоП (02-09-2013), Хигс бозон (02-09-2013)
  #90  
Стар 02-09-2013
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Приемникът е много екзотичен! Напомня ми на моите експерименти от същия период, но на по-ниски честоти, за сръбските ТВ.
Ама темата е за антената, а не за първия българин със самоделен приемник ;;673
Та, каква е била антената и ако още живурка, дали може да я снимаш и нея?
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, българин, първия, Сателитна, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам сателитна антена 220 см plmko Приключили продажби 0 08-04-2012 12:02
Сателитна антена 210 см. buferato Приключили продажби 3 09-11-2011 18:08
Сателитна антена 2.05m alexst682000 Приключили продажби 2 15-09-2011 20:34
Сателитна антена 2.20 метра. Стефанов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 02-07-2011 17:47
помощ за сателитна антена nasko77 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 02-05-2008 02:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.