The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21-10-2010
soka4i soka4i не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 18
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем - картината започна да насича

Значи преди 2-3 дена пускам уж да гледам, ама картината насича, звука също. Айде викам времето е зле, вали, мрачно е тва онова ама вчера, днеска ясно слънчево време и пак насича такова. Картината е ясна иначе, но насича, такава. Проверих кабели и конектори, наред са. Пробвах с друг други плеъри, викам да не се е прецакало ProgDVB-то, но същата работа. От какво може да е, как да го оправим?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21-10-2010
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Тва-онова требе си настроиш антената!
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21-10-2010
soka4i soka4i не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 18
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хиена Вижте мненията
Тва-онова требе си настроиш антената!

Е тя настроена, нали казвам допреди 2-3 дена си гледах безпроблемно, без снежинки, насичания и т.н. Не е мърдана чинията изобщо.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-10-2010
Джапи Джапи е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 118
Благодари: 168
Получил благодарност:
50 пъти в 34 поста
Сваляния: 133
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами нищо не си казал за системата.

Иначе, щом говориш за ProgDVB - явно е PC/WIN. Пусни си един таск менажер и виж как са ти ресурсите - да не ти е захапал някой процес PCU-то на 100%. Виж светодиода за активност на твърдия диск - да не сеедваш 500 неща с торент клиент, виж какви кодеци използваш и да не си инсталирал нещо, което ги е подменило..

Успех
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-10-2010
martinakis martinakis не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 571
Благодари: 78
Получил благодарност:
62 пъти в 42 поста
Сваляния: 170
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Виж как ти е сигнала и ако е добре смени кодеците.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-10-2010
soka4i soka4i не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 18
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така, значи. Деинсталирах всякакъв DVB софтуер, който бях сложил, деинсталирах и драйверите, рестарт, инсталирах наново първо драйверите и софта на картата, после ProgDVB-то и всичко си дойде на мястото .
Май съм попрекалил със плеърите - 4 на брой и си пречели нещо, че последните дни си играх с AltDVB-to, та станало мазало изглежда.
Как да е, да знаете, ако ви се случи нещо подобно първо да пробвате реинстал на драйвъри и софт, та след това да се катерите да проверявате кабели, конектори и прочие
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-10-2010
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от soka4i Вижте мненията
Така, значи. Деинсталирах всякакъв DVB софтуер, който бях сложил, деинсталирах и драйверите, рестарт, инсталирах наново първо драйверите и софта на картата, после ProgDVB-то и всичко си дойде на мястото .
Май съм попрекалил със плеърите - 4 на брой и си пречели нещо, че последните дни си играх с AltDVB-to, та станало мазало изглежда.
Как да е, да знаете, ако ви се случи нещо подобно първо да пробвате реинстал на драйвъри и софт, та след това да се катерите да проверявате кабели, конектори и прочие
тъкмо се каних да пиша да направиш същото,но и съвет да преминеш на AltDVB.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-10-2010
soka4i soka4i не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 18
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
тъкмо се каних да пиша да направиш същото,но и съвет да преминеш на AltDVB.
Разбирам, всеки ми казва да мина на AltDVB, обаче тва колкото и да го пробвам не мога да го подкарам, а и никой не помага. Затва карам на ProgDVB-то, не че страшно много ми харесва, даже напротив супер много неща му куцат...ама с другите положението е още по-зле. С AltDVB например не мога да извадя картина никаква. Графове там някви имало, е онзи ден уж успях да го конфигурирам правилно - след хиляди комбинации за аудио/видео декодери, постпроцесор и какво беше още там успях да налучкам правилната комбинация. Изчезнаха ми с червено грешките, обаче дотам. Излиза ми името на канала и...черен екран - ни картина ни звук. После при сканиране губи доста канали, имената на каналите ги вади някакви странни....не знам. Същото е и с DreamDVB, там пък от 200 и кусур канала ми вади едва 60
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-10-2010
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,563
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвай DVBViewer 4.5 ,може да ти хареса.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-10-2010
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от soka4i Вижте мненията
Разбирам, всеки ми казва да мина на AltDVB, обаче тва колкото и да го пробвам не мога да го подкарам, а и никой не помага. Затва карам на ProgDVB-то, не че страшно много ми харесва, даже напротив супер много неща му куцат...ама с другите положението е още по-зле. С AltDVB например не мога да извадя картина никаква. Графове там някви имало, е онзи ден уж успях да го конфигурирам правилно - след хиляди комбинации за аудио/видео декодери, постпроцесор и какво беше още там успях да налучкам правилната комбинация. Изчезнаха ми с червено грешките, обаче дотам. Излиза ми името на канала и...черен екран - ни картина ни звук. После при сканиране губи доста канали, имената на каналите ги вади някакви странни....не знам. Същото е и с DreamDVB, там пък от 200 и кусур канала ми вади едва 60
качваш AltDVB StarFdition III.Dопълваш драивери-Dev.SkyStar -2.използваш Nvidia Video Decoder(v.4xx),Cyberlink Audio Decoder и за Video Render-Owerlay Mixer.на Videopostprocessor не слагаш.за Videodecoders добре работи Elecard MPEG-2 Video Decoder.това е за обикновенна платка.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, Започна, картината, НАСИЧА, проблем, рџсђрѕр±р»рµрј


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с ресайзване на картината васко КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 7 07-01-2011 09:41
DM 600-замръзва картината stareca68 DREAMBOX 9 17-11-2010 22:47
Качество на картината клл777 Български програми на останалите спътници 13 19-08-2010 16:59
Относно качеството на картината Nic73 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 7 26-11-2009 13:13
Поспичане на картината netman DREAMBOX 3 28-09-2008 15:33


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.