The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар 08-01-2021
milenjs milenjs не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 127
Благодари: 14
Получил благодарност:
58 пъти в 33 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране ...

Oт 01.01.2021 всички пратки под 150 евро, които идват извън ЕС ще трябва да са с начислено и събрано ДДС от изпращача

прагът от 22 евро за необмитяеми пратки отпада
Отговори с цитат
  #102  
Стар 08-01-2021
SatMan SatMan е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 96
Благодари: 16
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Всичко е политика. Китайците като въведоха такса доставка, нищо не се промени.

В тази връзка някой наясно ли е при канселирана поръчка от Алиекспрес, как се връщат парите. Търговеца като си поисках парите спря да отговаря, а е от тези дето продават от нашите неща ресивърчета, твбокс, файдери и т.н.
Пишеш на съпорта на Алиекспрес или (Open dispute) опция
На мен ми се е случвало и ми върнаха парите без проблем.
Продавачът се направи на глух, но аз изпратих кореспонденцията на съпорта и от там ми отговориха, че ще съдействат
След това без шум парите си дойдоха обратно.
Отговори с цитат
  #103  
Стар 08-01-2021
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SatMan Вижте мненията
Пишеш на съпорта на Алиекспрес или (Open dispute) опция
На мен ми се е случвало и ми върнаха парите без проблем.
Продавачът се направи на глух, но аз изпратих кореспонденцията на съпорта и от там ми отговориха, че ще съдействат
След това без шум парите си дойдоха обратно.
Така го направих. Чакам превода на парите. Но 28 дни ме мотаха..
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #104  
Стар 08-01-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По принцип ако има проблем търговеца не може да направи нищо и да върне парите преди да изтече срока за доставка. Такава им е политиката и си я спазват. Но ако има проблем със стока, не пристигне или пристигне нещо различно от очакваното и обявеното, са готови на момента да върнат парите или да изпратят ново без пари.

Случвало ми се е, траквам си нещото което бях купил, седи на летището някъде там в китай три дни преди крайния срок за доставка. При което обяснявам на търговеца, че физически е невъзможно тая пратка да бъде доставена в срок и си искам парите обратно, а той ме помоли да изчакам крайния срок, защото не могат да ги върнат по-рано.

Друг случай - поръчвам термометър, който на всички снимки в обявата е черен, няма опция за избор на цвят, никъде не е описан цвят, но накрая пристига бял. Писах на търговеца, че това не е коректно, а той предложи да ми върне парите или да изпрати черен. Е... върна ми парите без никакви разправии. Само помоли да му дам положителен рейтинг.
Та търговците много си държат на рейтинга, щото са стотици хиляди там и всичките продават еднакви боклуци. И ако се направи на интересен знае, че ще отидеш да пазаруваш при друг, а това никой търговец не го иска. Както и нисък рейтинг, защото това означава по-малко клиенти за него. Но пък пазарлъци стават всякакви. Чел съм, че ако натиснеш малко, ще ти направят големи отстъпки или ще ти подарят ваучер, само да пазаруваш при тях. Що се отнася до обмитяемите стоки - наясно са и пишат умишлено по-ниски стойности във фактурите, за да избегнат разправии и обмитяване, дори без да ги молиш.

Имах един колега японист, беше учил в япония висше и разказваше за китайците, че в почти цяла азия ги приемат и третират като "циганите на азия", както той се изрази. Както са циганите при нас, така са и те в азия. Никой не ги харесва.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #105  
Стар 08-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На мен веднъж ми се случи в ибей да не дойде пратка от Китай. След установения срок за доставка се свързах с търговеца с искане за връщане на парите. Той ме помоли да изчакам още седмица, но при условие, че не можеше да ми предостави тракинг-номер за да виждам къде е пратката и дали изобщо пътува, вдигнах олелия. Върнаха ги безропотно и на следващия ден пратката дойде. Така едно безжично зарядно без да искам ми излезе без пари.

Чудех се дали и как да му върна парите, ама си реках - айде, сега - дебел китайски капиталист - бълха го е ухапала! Следващия път да си спазва срока. А и не останах очарован от качеството на зарядното, така и така не го ползвах, а като смених телефона го хвърлих. Оставих все пак положителен коментар заради връщането на парите.

Всъщност много пъти пратки не са пристигали от Китай, но за пръв път пристигна след установения срок и връщане на парите.
Отговори с цитат
  #106  
Стар 08-01-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На мен ми се е случвало да дойде няколко дни след крайния срок, след като вече са ми върнали парите. Бях го поръчал през февруари, то пристигна през април. Та тогава жената в пощата обясняваше как всички пощенски служби са претоварени, китайците не могат да смогнат да си изпратят всичките поръчки и все още пристигат коледни подаръци (през април)... един вид да се радвам, че е дошло бързо. Та не винаги всичко зависи от търговците, случва се и пратки да се загубят по летищата заради неадекватни служители.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #107  
Стар 08-01-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,030
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milenjs Вижте мненията
Oт 01.01.2021 всички пратки под 150 евро, които идват извън ЕС ще трябва да са с начислено и събрано ДДС от изпращача

прагът от 22 евро за необмитяеми пратки отпада
Да си коригираш малко инфото ако може. От 01.07.2021 влизат в сила новите правила за ДДС в Европейския съюз. До тогава няма НИКАКВА Промяна в ставките и лимитите за пратки от трети страни.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
polomski (09-01-2021)
  #108  
Стар 08-01-2021
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
...Чудех се дали и как да му върна парите, ама си реках - айде, сега - дебел китайски капиталист - бълха го е ухапала! Следващия път да си спазва срока. А и не останах очарован от качеството на зарядното, така и така не го ползвах, а като смених телефона го хвърлих. Оставих все пак положителен коментар заради връщането на парите.

Всъщност много пъти пратки не са пристигали от Китай, но за пръв път пристигна след установения срок и връщане на парите.

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
На мен ми се е случвало да дойде няколко дни след крайния срок, след като вече са ми върнали парите. Бях го поръчал през февруари, то пристигна през април. Та тогава жената в пощата обясняваше как всички пощенски служби са претоварени, китайците не могат да смогнат да си изпратят всичките поръчки и все още пристигат коледни подаръци (през април)... един вид да се радвам, че е дошло бързо. Та не винаги всичко зависи от търговците, случва се и пратки да се загубят по летищата заради неадекватни служители.
От стотиците поръчки, които съм правил, е имало доста случаи в които нещата са пристигали със закъснение и след върнати пари от страна на търговеца. Винаги се свързвам с търговеца, за да го уведомя и да му поискам пейпал акаунт, където да пратя парите. Лично за мен няма смисъл шикалкавене на дребно, но всеки сам си преценява!
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (7) благодарят на дрим за този полезен пост
dodo_pv (09-01-2021), gogotogo (09-01-2021), komar1 (08-01-2021), njor (11-01-2021), polomski (09-01-2021), vasilstf (08-01-2021), Пепи73 (21-01-2021)
  #109  
Стар 08-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То да си струваше зарядното и аз щях да го направя.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 08-01-2021
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,150
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Забравих да кажа, че като си някакво прилично ниво на акаунта си в алито е мега нерантабилно да играе човек - Андрешко, защото губиш други бенефити за няма нищо

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, Магазини, НЕ, от, Пазаруване, самоонлайн


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пазаруване от Китайски сайт Jovanoty Дъра-Бъра 251 19-06-2018 14:06
Пазаруване от Teanydeal pantsiani GSM мобилни комуникации 7 01-12-2015 20:58
Магазини за DVB-T MPEG-4 set top box в град Варна Дато ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 06-05-2012 22:36
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 16:36
DM 500 S (не китайски) BOBIKAT Приключили продажби 2 19-05-2011 18:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.