The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 06-06-2013
Виктор Виктор е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,379
Благодари: 497
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А, този монитор можеш ли да го включиш към компютър, там правиш настройка 1920/1080i, 50hz и би трябвало всичко да е наред.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 07-06-2013
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вокстер Вижте мненията
И на плазмен телевизор става важното в случая е да се свърже приемника с телевизора по следния начин а именно HDMI=>HDMI (не DVI). След това трябва да се настрой булсатския приемник да подава на HDMI изхода или 1080p или 1080i, а не автоматична резолюция. Примерно ако гледаш Нова телевизия да я ъпскейлва до 1080 , а не да я пуска през HDMI изхода на PAL стандарта, който беше някъде около 576. Това, което ти пиша е от опит, аз по същия начин си гледам от сателитния приемник (Sky Sat Mini) на монитор Samsung 24', който го ползвам за ТВ в кухнята. Лошото е, че нямам булсатски приемник да ти помогна с настройките.
Колега, какъв ти е модела на монитора? Опциите на ZHD100 са 576P , 720p, 1080i всичките на 50Hz. И на трите резолюции пробвах, но не става. Доколкото схващам, може и да греша, но 1080p е най-високия стандарт и мислех, че щом монитора ми го поддържа, би трябвало да стане и на 1080i. Колкото до съвета на колегата да настроя монитора първо на компа, пробвах, макар да не виждам какво общо има видеокартата на компютъра в случая, тъй като тя задава резолюцията с която ще работи на PC- то и няма отношение към сателитния приемник.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 07-06-2013
Виктор Виктор е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,379
Благодари: 497
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Общото е, че ако тръгне на компютъра - тръгва и Захаринката!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 07-06-2013
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Монитора си върви на компютъра на 1920/1080 и на 50 , 59 и 60 Hz без проблем, ама на захаринката не ще.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 07-06-2013
Вокстер Вокстер не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 184
Благодари: 35
Получил благодарност:
61 пъти в 39 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Модела на монитора ми е Samsung Syncmaster 2494hm (да, има HDMI вход, но съм го връзвал и през DVI входа и работи). Разликата м/у DVI и HDMI е че при HDMI върви и звук, докато при DVI само картина. Колега на захаринката треа да зададеш 1080i. Това, че е 50Hz така трябва да бъде. Провери дали монитора работи на 1080i (виж на сайта на производителя дали я подържа тази резолюция на 50Hz). Какво прави монитора като го свържеш със захаринката? Изкарва ли някакво съобщение? Дай модела на монитора.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 07-06-2013
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моя е 2494LW - като гледам са почти идентични. Изръчках всички възможни опции в менюто му, нагласен е в режим AV, не в PC, та май проблема не е в него.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 07-06-2013
Виктор Виктор е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,379
Благодари: 497
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вокстер Вижте мненията
Модела на монитора ми е Samsung Syncmaster 2494hm (да, има HDMI вход, но съм го връзвал и през DVI входа и работи). Разликата м/у DVI и HDMI е че при HDMI върви и звук, докато при DVI само картина. Колега на захаринката треа да зададеш 1080i. Това, че е 50Hz така трябва да бъде. Провери дали монитора работи на 1080i (виж на сайта на производителя дали я подържа тази резолюция на 50Hz). Какво прави монитора като го свържеш със захаринката? Изкарва ли някакво съобщение? Дай модела на монитора.
Грешиш, по DVI върви и звук!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 07-06-2013
Вокстер Вокстер не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 184
Благодари: 35
Получил благодарност:
61 пъти в 39 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Виктор Вижте мненията
Грешиш, по DVI върви и звук!
Грешиш ти! DVI = Digital Video Interface

@Color, колега според мен не си си настройл монитора от кой вход да взема сигнал. На моя монитор мога да сменям с един бутон на панела м/у Analog/Digital/HDMI вход. Като при преминаване м/у входовете се изписва съобщение на екрана. От долу съм ти копирал от user manuala за твоя монитор как става. Пробвай и с Auto бутона също.

Push the 'стрелка на ляво/ ентер бутон', then selects the video signal while the OSD is off. (When the "стрелка на ляво/ентер бутон) button is pressed to change the input mode, a message ap-
pears in the upper left of the screen displaying the current mode -- analog or digital input signal.).
If you select the digital mode, you must connect your monitor to the graphic card's DVI port using the DVI cable.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 08-06-2013
Виктор Виктор е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,379
Благодари: 497
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нещата са по прости, наблягаш на видео, но от пред има едно D.Провери спецификацията DVI.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 08-06-2013
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвал съм и на ауто и ръчно да му задам входовете. Монитора си превключва и на двата режима, изкарва съобщение за съответния режим дали е дигитал или аналог, когато за проба разкача кабела изписва че няма свъран кабел, въобще ми се струва че реагира нормално, само дето не изкарва образ. Днес ще пробвам с другия булсатски приемник ZHD200.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvi, hdmi, ПИТАНЕ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
HDMI to RCA Светец Домашен майстор 15 18-03-2013 10:48
Продавам HDMI-HDMI кабел бахретин Приключили продажби 1 17-11-2012 18:00
HDMI - HDMI КАБЕЛ - 9 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-07-2011 17:56
HDMI видеокарта-HDMI сат.приемник БатеГойко HDTV дискусии 2 09-05-2011 20:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.