The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 17-10-2013
ЖивкоСтоянов ЖивкоСтоянов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
От производителя е (поляците)
Но е дадена на дилъра защото от него дойде първо доклада с проблема за инфото и обновяването му.
И затова виж по нагоре и си го изтегли от поста на Сатбокс оод. Препратката е към сайта им и долу има една голяма стрелка (знак за даунлоуд) и правиш едно цък там ....

Инфото се обновява две минути преди настъпването на крайния час на предаването по програма
С какви настройки в локалното време или другаде работи обновяването на инфото в инфобара, защото при мен и след ъпгрейта с последната версия на фърмуера -"Ariva T650i_20131016_V1.01B5", вече не излиза "Без информация" след преминаване часа на предаването, а остава тази която е заредена при включването на Аривата, т.е. не се актуализира. Графичният указател стои запълнен и след известно време това се случва на всички програми.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 17-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Компютъра няма отчете нищо , рутера 2-3% а процесора на декодера ти казвам че ще е 20-30% и ако гледаш в това време и видео , забрави да не засича . това исках да ти кажа ти компютъра нищо неможеш да му направиш , но от процесорното време на ДЕКОДЕРА отнемаш много като го товариш с огромни пингове.
И между другото Юли има декомпилатори за бинарни файлове . Аз имам декомпресор за фирмуерите на Арива и не само, тоест разделя ги на компонентите които съдържа ABS файла. Теб те интересува сигурно maincode.bin да го декомпилираш нали ?

http://forum.exetools.com/showthread.php?t=14826
Да, искам да му видя приложението за интернет достъп. Предполагам, че да достъпя до системния му софтуер, ще трябва да е през USB. Гледах платката но няма друг порт. Някой беше споменал за през RS232 но вътре няма такова. Софтуера му е подобен на андроид /линукс/, мисля. Има системен софтуер който е буутлоудер и менюто с апа за интернет. Но това което е за IPTV ще свърши работа. То е почти готово и си има полета с http протокола за връзка с уебсървър.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 17-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Живко
като го пуснеш е с 3 часа назад
Правиш го на регион русия , by user define на +2 часа и лятното време включено така че да стане времeто колкото сега и караш така . Не може да не се мести , работи си . Ако трябва пак го направи и ресетни допълнително .
Отговори с цитат
  #54  
Стар 17-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Юли относно софта на Аривата има вътре знак от GCC версия 3 нещо си , затова е сигурно че е уникс езика компилера предполагам за цялото нещо е GCC но за андроид не съм сигурен , едва ли просто чиста уникс-ка програма.
Искаш ли декомпресора/отделителя и после да си отвориш БиН-а или искаш да ти пратя БИн-а на най-новия софт B5 ? Само че после не знам как да го свържа обратно като цял файл при евентуално нещо сменяне дописване от твоя страна .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Йовчо Димов за този полезен пост :
Юли Костов (18-10-2013)
  #55  
Стар 18-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Юли относно софта на Аривата има вътре знак от GCC версия 3 нещо си , затова е сигурно че е уникс езика компилера предполагам за цялото нещо е GCC но за андроид не съм сигурен , едва ли просто чиста уникс-ка програма.
Искаш ли декомпресора/отделителя и после да си отвориш БиН-а или искаш да ти пратя БИн-а на най-новия софт B5 ? Само че после не знам как да го свържа обратно като цял файл при евентуално нещо сменяне дописване от твоя страна .
Прати ми ако не те затруднява декомпресора. Да го прегледам.
И да попитам тук, че не намерих активна тема от последните дни, за което се и извинявам на екипа. Днес цял ден прекъсва сигнала /във Варна съм/ на всички канали. На 82% сила и 90% качество е при мен и го държи стабилно, но спира за момент през 5-10 мин за секунда две. Като засече картината и сигнала пада на 40% а качеството съответно на 0 и пише няма сигнал. После веднага скача пак на 82/90%. Чудя се дали е от предавателя или нещо се бъгва. Щото снощи сложих новата версия софт и го забелязах. После го даунгрейднах до заводската версия V1.00B7 за проба, но пак засича. Сече и двете версии софт. Днес целия ден е така. Май е от предавателя ама...
И нещо имам чувството, че на версия V1.00B7 качеството на картина е с идея по-добро. С новата версия сякаш са малко по резки изображенията и картината с по голяма яркост при настройки под дефаулт. Не че е лошо, но.

Последно редактирано от Юли Костов : 18-10-2013 на 01:29
Отговори с цитат
  #56  
Стар 18-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

прекъсването не е от теб до твоята кула а от там нанатък.... не с епритеснявай за това. Прекъсването става от кулите към сателита .
За картината мисля че си прекалено взискателен и затова виждаш "разлики" . казвам ти защото и аз съм имал такъв проблем с прекален педантизъм. Не мисля че има такива разлики .
Отговори с цитат
  #57  
Стар 18-10-2013
ЖивкоСтоянов ЖивкоСтоянов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Живко
като го пуснеш е с 3 часа назад
Правиш го на регион русия , by user define на +2 часа и лятното време включено така че да стане времeто колкото сега и караш така . Не може да не се мести , работи си . Ако трябва пак го направи и ресетни допълнително .
Да, така ми бяха настройките и не се актуализираше. След като го върнах до фабричната версия v1.00B7 и отново пуснах ъпгрейт с фърмуера от 16.10.2013 - v1.01B5, взе че стана. Навярно от v1.01B4 към B5 нещо се бъгясва. То това, за връщане към фабрична настройка преди ъпгрейт, си го пише, като забележка в сайта на Ferguson Ariva, но кой да чете...
http://www.ferguson-digital.eu/en/do...t_version.zip/

Description:

Uwaga: Wersja testowa. Po aktualizacji konieczne jest przywrócenie ustawień fabrycznych! Zalecamy również sformatowanie dysku/pamięci flash przed użyciem z nową wersją.

Последно редактирано от ЖивкоСтоянов : 18-10-2013 на 02:30
Отговори с цитат
  #58  
Стар 18-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това с Полския регион е много странно, защото декодера има БГ меню и се предлага за България. По Гринуич, България е в един регион с Хелзинки, но не и в региона на Полша. Но в менюто Хелзинки няма, освен ако не въведеш ръчни настройки на Регион с +2 часа за лятно. Така вече се появява Хелзинки и си приема разликите в часовото време за зима лято. И гледам, че така се обновява, горе долу в час с истинската програма. С известни разлики разбира се.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 18-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
... Днес цял ден прекъсва сигнала /във Варна съм/ на всички канали. На 82% сила и 90% качество е при мен и го държи стабилно, но спира за момент през 5-10 мин за секунда две. ......
Така е има трески за дялане , но не са в нашата градина . Аз съм с друг декодер и си викам нещо се прецака , нищо че е чисто нов , ама не е ! Грешката е извън моите компетенции и ми се иска да наритам нечий задник , ей така за кеф , че ми писна да ме правят на маймуна с тази БГ цифроидиотизация !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #60  
Стар 18-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

civica,
И при Opticum-а ли има проблема с часовника?
Всъщност ти с кой HW вариант си - HD N2 или N3? В нета има различни снимки на N3, като май външно се различават двата модела по разположението на захранващия кабел. По-новият е в средата на задния панел. Кутията му е май като твоята с червени надписи, а не с червената снимка с футболиста. При T90 HD (N1) футболистът в горния ляв ъгъл е син и надписите също.

Това с часовите пояси го имаше в първата версия и при Strong 8113. С втората беше оправено, но се налагаше след настройка да се изключи в StandBy, защото не възприемаше в първия момент лятното часово време. С последния FW вече и това е изчистено, но за съжаление остават ограниченията за media players. При 8115 такъв проблем не е имало. Другите не съм пробвал.

С две думи - всички с Ali M3801 имат едни и същи проблеми: EPG, часовия пояс, големината на субтитрите и ограничението до 3 реда, формата на картината при липса на WSS сигнал. Поправете ме или допълнете, ако нещо съм пропуснал!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ariva, ferguson, t650i


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ferguson Ariva 200 HD Zlatev75 FERGUSON 2 07-03-2012 02:08
FERGUSON ARIVA 200 HD dekoni Приключили продажби 8 19-02-2012 20:52
Ferguson Ariva 200 kostading Забавно 14 06-11-2010 18:49
Ferguson Ariva 200 - 234 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 08-10-2010 03:08
Ferguson Ariva 200 - 246 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-08-2010 23:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.