The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 13-01-2023
Raziel Raziel не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 78
Благодари: 41
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Ем как да разбереш Човека шерва плекса на 10 човека, всеки кат пусне и плекса почва да енкодва, и му товари машината, иска да скалира хоризонтално услугата и да добави втори сървър за следващите 10 човека(бройката е примерна)
Това е нещо, което емби и желифин не са чували че може да се прави (това в кръга на шегата)
Плекса е една от малкото услуги, които дори и безплатни работят по-добре от опън сорс алтернативите им
Предполагам си имам някаква идея



Това е една от машините на които имам инсталиран "Желифин" .
Използва се от около 50 потребителя, като съм забелязал, че транскодинг се използва само при Safari и някой друг скапан ТВ през DLNA. Един 1080p стрийм ползва 1-2% CPU usage.

@Jovanoty ако наистина макс 4-5 клиента го ползват по-редовно, то колко от тях транскодират? Какво видео ползваш в момента? Няколко стрийма не би трябвало да бъдат проблем. Ако толкова държиш да ползваш две машини погледни какве е rffmpeg (ако разбира се прехваленият Плекс все още ползва ffmpeg за транскодинг) и търси някоя по-скромна машинка със по-ново поколение Интел процесор поддържащ quick sync. Варианти имаш доста при които да избегнеш поддържането, ъпдейта и конфигурацията на два отделни Плекс сървъра.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14-01-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ти казваш, че с джелифин можеш да сложиш два сървъра на два компа, и да ми излизат в приложението на телефона като един ? Братле, плюеш в грешната нива... Факта че ми показваш амнайсеядрен комп за да ръннеш един умрял джелифин и той е на 20 процента натоварване само показва, че изобщо не зачиташ кой какво ползва. Човека ти казва че ползва плекс и си е платил за него лайфтайм, също така е и доволен. Аз съм с двуядрен 100 ватов комп и давам на 10 човека Има още 30 контейнера на компа и нямам проблеми Радвам се че си успял с големия сървър да се справиш Предполагам им взимаш хубава такса за да си платиш тока
Това твоето звучи, като че ли искаш да убедиш някой с волксваген да се качи на фиат или обратното, що да го прави като е доволен от това което има ?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14-01-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 513
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Raziel Вижте мненията
Предполагам си имам някаква идея



Това е една от машините на които имам инсталиран "Желифин" .
Използва се от около 50 потребителя, като съм забелязал, че транскодинг се използва само при Safari и някой друг скапан ТВ през DLNA. Един 1080p стрийм ползва 1-2% CPU usage.

@Jovanoty ако наистина макс 4-5 клиента го ползват по-редовно, то колко от тях транскодират? Какво видео ползваш в момента? Няколко стрийма не би трябвало да бъдат проблем. Ако толкова държиш да ползваш две машини погледни какве е rffmpeg (ако разбира се прехваленият Плекс все още ползва ffmpeg за транскодинг) и търси някоя по-скромна машинка със по-ново поколение Интел процесор поддържащ quick sync. Варианти имаш доста при които да избегнеш поддържането, ъпдейта и конфигурацията на два отделни Плекс сървъра.
Благодаря колега за сега добавих още един диск 8TB , но ако изпадне нещо или пгрейд на машината (тази) или друга и така. Със субтитрите не са ми много ясни някой настройки , но няма да задълбавам не че не ми е интересно.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14-01-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 513
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Ти казваш, че с джелифин можеш да сложиш два сървъра на два компа, и да ми излизат в приложението на телефона като един ? Братле, плюеш в грешната нива... Факта че ми показваш амнайсеядрен комп за да ръннеш един умрял джелифин и той е на 20 процента натоварване само показва, че изобщо не зачиташ кой какво ползва. Човека ти казва че ползва плекс и си е платил за него лайфтайм, също така е и доволен. Аз съм с двуядрен 100 ватов комп и давам на 10 човека Има още 30 контейнера на компа и нямам проблеми Радвам се че си успял с големия сървър да се справиш Предполагам им взимаш хубава такса за да си платиш тока
Това твоето звучи, като че ли искаш да убедиш някой с волксваген да се качи на фиат или обратното, що да го прави като е доволен от това което има ?
Да колега доволен съм от PLEX. Устройва ме. Не им взимам такси. Добавил съм колеги приятели и така.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 15-01-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това с таксите не е за теб, ами за разиел, който е изпраскал едно прасе което яде поне 2 киловата
Отговори с цитат
  #16  
Стар 16-01-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 513
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Това с таксите не е за теб, ами за разиел, който е изпраскал едно прасе което яде поне 2 киловата
Ясно
Не съм разбрал
Последното да попитам има ли особено значение в какъв енкодинг ще са субс (ANSI, UTF-8, UTF-8 with BOM) ? Всичко чете , но просто има ли препоръчителен Encoding?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17-01-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

тц
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17-01-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 513
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
тц
Благодаря колега
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
plex, въпрос, За, сървър


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос за PLEX Jovanoty Дъра-Бъра 3 23-09-2022 10:16
raspberry PI & Plex дрим КОМПЮТРИ и периферия 2 30-06-2021 22:05
Телевизия през Plex adidas Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 0 07-06-2021 16:01
Има ли PLEX за Enigma2 Светия Дух IPTV (Internet Protocol Television) 1 27-03-2021 02:46
Официално Plex за LG Smart TV Valebo ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 2 16-02-2015 21:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.