The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 05-11-2014
kokobul kokobul не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 70
Благодари: 22
Получил благодарност:
20 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кибер Вижте мненията
нито един конкретен отговор по отношение проблемите,жалко
Конкретен отговор:
Качествена настройка на антената и "изцеждане" качеството на сигнала на МАХ! С 60-ките това е решението.
Вивата стартира сат.тв на 01.10.2010. Като начало повечето от "инсталаторите" им от Алкател (и разните телефонджии на БТК) не разбираха нищо. С времето се понаучиха. Сега Вивата си инсорсна инсталациите. Може да има и нови хора, но там има доста добри инсталатори. Мисля, че трябва да си настояваш за качеството на инсталацията и те да ти я осигурят. Така е в "белите" държави.
Другият вариант е специалист от форума, почерпка или в брой и т.н.
Спектроанализатора си е спектроанализатор. Настройка с приемник - аматьорска история.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 05-11-2014
kokobul kokobul не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 70
Благодари: 22
Получил благодарност:
20 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

eMTech,
не съм искал да те обиждам или да те подценявам. Извинявай, ако така си ме разбрал. Сам казваш в последният си пост, че тунерите на приемниците са различни. Така е и с индикацията на сигнала. Тук вече % са от значение само за даденият приемник и няма как да ги даваш за сравнение. Имал съм случаи дори с един и същ модел приемници на един и същ кабел (еднакви параметри на спектроанализатора), да показват различна индикация. За това беше и забележката ми за процентите.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 05-11-2014
Kalabriec Kalabriec е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от eMTech 300 Вижте мненията
Calabriec предварително се извинявам ако не съм в час,но за пример ти давам (БНТ на Була са 12 524 H и ДБ са 11.43 със захарин 200 . А на метъра сатлинк са 14.6 . Пояснявям че съм със мотор и настрйката скоро не съм я бутал метрова чиния Гибертини 4но лнб смарт . А бера ми е 0.0) Кажи ми сега на хора който нямат познания поне малко в сат техниката как да обясниш ,че метъра ми показва 14.6 а Булсата им показва 11.43 например ? И мисля че е по правилно да цитирам в проценти . + това знаеш че тунерите са различни .


Благодаря, ще се чуем когато пристигна,и бих се радвал да оправим нещата.Между другото извинявам се но от много години ходя на гурбет по Либия и последно преди 2 години например имахме проблем с Вивакома.Петното им е малко особенно ,по Триполи и Бенгази със 180 см се гледа но където сме ние на около 500 км Юг леко югозапад от Бенгази няма никой 240 см и пак няма никой. Докато Булсата си се показва стабилно с 190см , та си мисля че има нещо . Все си мисля че може да се направи нещо,живот и здраве като кацна и се устроя малко ще се чуем и ще се помъчим да направим нещо по въпроса. Поздрави !!!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 05-11-2014
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от eMTech 300 Вижте мненията
за пример ти давам (БНТ на Була са 12 524 H и ДБ са 11.43 със захарин 200 . А на метъра сатлинк са 14.6 .
Само за протокола: нали си забелязал, че на едното устройство параметърът е SNR, а на другото CNR. Нормално е CNR да е с малко по висока стойност (по спомен сатлинка мери точно CNR, и не се слави като точен уред за мерене).
Отговори с цитат
  #25  
Стар 05-11-2014
eMTech 300 eMTech 300 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Малта
Мнения: 582
Благодари: 319
Получил благодарност:
224 пъти в 143 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За протокола съм на Була . И монтирам на Англ. Гер. Малт. Рус. Ром. Укр. Българи И Всички който се обадят Моторизирани Фиксирани Ариелни и прочие А за Сатлинка не съм очарован ! Макар че е нов модел 6932

Последно редактирано от eMTech 300 : 05-11-2014 на 23:05
Отговори с цитат
  #26  
Стар 06-11-2014
кибер кибер не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

от вивакома монтираха аннтената най-накрая,странно досвидя им се да сложат 4 дюбела и види,сложиха 3 само.Изумен съм от некъдърноста им по настройката на антената.Цялото им усилие отне под 2 минути и изкараха 11.9 дб.Конвертора го завъртяха в произволен ъгъл,дори не го погледнаха дали е здрав.На въпроса ми дали е по добре да го сменя с инверто отговориха че шарп били най-хубавите.Оставиха кабела да се вее в насипно състояние и ги домързя да сложат 2-3 свински опашки.Ще се отърва от виваком възможно най-бързо.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 24-11-2014
Kalabriec Kalabriec е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от eMTech 300 Вижте мненията
За протокола съм на Була . И монтирам на Англ. Гер. Малт. Рус. Ром. Укр. Българи И Всички който се обадят Моторизирани Фиксирани Ариелни и прочие А за Сатлинка не съм очарован ! Макар че е нов модел 6932


Колега eM Tech,в Малта съм, ако прочетеш този пост дай някакви координати ,ще се радвам да се видим .Все още не съм си взел Малтийска карта но Българската ми бачка. 0988 889 058 -Красимир. Намирам се в QAWRA .Поздрави !!! Даже ако се видим бих искал да ми кажеш от къде да си взема някаква Офсетка. Докарах си приемника ,даже 2 броя айде поздрави !!!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 28-11-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кибер Вижте мненията
от вивакома монтираха аннтената най-накрая,странно досвидя им се да сложат 4 дюбела и види,сложиха 3 само.Изумен съм от некъдърноста им по настройката на антената.Цялото им усилие отне под 2 минути и изкараха 11.9 дб.Конвертора го завъртяха в произволен ъгъл,дори не го погледнаха дали е здрав.На въпроса ми дали е по добре да го сменя с инверто отговориха че шарп били най-хубавите.Оставиха кабела да се вее в насипно състояние и ги домързя да сложат 2-3 свински опашки.Ще се отърва от виваком възможно най-бързо.

За безплатен монтаж толкова...

Времето за монтажа е сведено до минимум, и усилията съответно , днес следва от двама души да се облужат макс голям брой потребители, не казвам клиент защото клиентът е постоянна величина. Нивото на сигнала да не те притеснява щом имаш картина и не прекъсва си гледай.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 28-11-2014
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кибер Вижте мненията
от вивакома монтираха аннтената най-накрая,странно досвидя им се да сложат 4 дюбела и види,сложиха 3 само.Изумен съм от некъдърноста им по настройката на антената.Цялото им усилие отне под 2 минути и изкараха 11.9 дб.Конвертора го завъртяха в произволен ъгъл,дори не го погледнаха дали е здрав.На въпроса ми дали е по добре да го сменя с инверто отговориха че шарп били най-хубавите.Оставиха кабела да се вее в насипно състояние и ги домързя да сложат 2-3 свински опашки.Ще се отърва от виваком възможно най-бързо.
ти къде беше като го правиха и написа ли си забележките в протокола?
А дали другата страна няма да твърди друго сега?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 29-11-2014
кибер кибер не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

нямаше протоколи и подобни неща,но после идваха да сменят приемника,не са ми давали да подписвам нищо,разлика никаква в качеството,на повечето канали имам някакво забиване за секунда две и образите се забавят,не се размазват,също за толкова време,това нямам идея как да го оправя
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
много, проблеми


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблеми с шер от zargacum Didko Кошче 464 08-10-2012 00:28
Има ли проблеми със сигнала от 39Е? color ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 26 07-06-2011 15:46
Проблеми на индийския спътник доведоха до проблеми в излъчването на телевизионни прог spacebeam Новини 0 12-07-2010 05:50
Много, много хитове - гледай през първия месец на Disney Channel ТИНТИН ДРУГИ 0 01-09-2009 20:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.