The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #81  
Стар 24-11-2010
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Щом си оправил дъгата е добре,другото е по-лесно.Ако си оправил конвертора , както ти казах и пак не съвпадат поляризациите ще ти трябва друг.Тоя може да е за кръгова или нещо повреден,но на снимката беше завъртян на 90 градуса!
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #82  
Стар 24-11-2010
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,312
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
оооо ,вие с мен не може да се сръвнявате мисля тук,с такива инжинери като мен няма какво да се спори,а относно настроиката на човека от Перник-трябва да знам дали има Голф и ако има може да се разберем за малка размяна срещу моите знания..и от голф 3 нагоре говорим,да не се подценяваме моля.......
Като ти знам знанията може да се снимаш само с голфа . Я кажи като си толкова навътре кой ти настрой антената на покрива и ти конфигурура приемника. Нестига че нищо не схващаш ами си нагъл и нахален. Много поздрави от Бай ти Сотир ( PROстия тракторист).
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ламерът за този полезен пост :
dido sat 2010 (24-11-2010)
  #83  
Стар 24-11-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ситалко Вижте мненията
...Иначе хващам сигнал по цялата дъга от 30 W до 30 Е ...
Я пак?Ти това ли наричаш цялата дъга?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
sarivano (25-11-2010)
  #84  
Стар 24-11-2010
Аватара на Оги
Оги Оги не е на линия
дърт пенЦионер
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 151
Благодари: 109
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Я пак?Ти това ли наричаш цялата дъга?
Въйко, тури старата снимка, че на тая като те видя и цяла нощ сънувам кошмари
__________________
DB500HD;500s, Triax TD110, Inverto Black Ultra 0.2dB, H-H Strong SRT DM2100, Panasonic TX-P42UT50E
Отговори с цитат
  #85  
Стар 27-11-2010
Аватара на ситалко
ситалко ситалко не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 52
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте колеги,понастроих антената почти перфектно-от 40w до85E,след това има къща.Понастроих означава че цялата дъга я хващам с малки корекции на вертикалата на антената.Когато сложа мотор ще трябва да е перфектна,но за сега не ми се занимава,защото доста се заиграх с тая антена.
Тъй като съм нов бих искал да получа някои нови отговори по следните теми:
1.пише че конвертора е универсален, а как да хвана с банд,лява и дясна поляризация,като в менюто му има вертикална и хоризонтална
2.информация за free card sharing -какво ми трябва да го поткарам за даден пакет
иначе успях да разкодирам някои програми с софткамчета,но не задоволително-слаба работа
и два пъти bulsat за по 4 дни с fausto
много ще се радвам ако ми обясните някой по резултатен метод
извинете че не е нова тема,ако трябва ще я преместя и благодаря предварително
това да не го четат всички:
chano СУПЕР ФОРУМЕЦО-- бацке немам голф а 2бр bmw -да не сбърка ГОЛЕМИЬО професионалист Дай експертното си мнение по C++,PYTHON,УЕБ ДИЗАЙН Аре смешко не се обаждай повече

Последно редактирано от ситалко : 27-11-2010 на 11:29
Отговори с цитат
  #86  
Стар 23-12-2010
ФАРАОН ФАРАОН не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 2
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране Настройка на сат. антена



Има основни правила при настройка на сателитна антена "на слух". Задължително е да разполагаш с компас! Далеч от метални предмети с компаса определяш оста "север-юг".За да ти е по-лесно постави летва успоредна на тази ос. Летвата не пипаш повече докото настройваш антената. Така имаш основната отправна линия. Спрямо нея трябва да ориентираш антената си.Какво е много важно още? Перник по географската карта е приблизително на 23 градуса източна дължина. Най близкия спътник до тази дължина е Astra 1 19 градуса спрямо Гринуичкия меридиан. Какво остава да направим? Изваждаме 23-19= 4 градуса, т.е. завъртаме на изток антената на тези 4 градуса. Настройваме приемника си на актуален транспондер от Астра и по линииките за сила и качество на сигнала, търсим оптимум, премествайки антената по вертикалата. Излезе ли сигнал може да се оптимизира настройката и по хоризонтала. Много близо са спътниците Ewtelsat w2 ( ITV Partner ) 16 градуса и Hotbird 13 градуса, които откриваме с въртене на дясно, посока запад по хоризонтала.
Излязат ли трите спътника запаметени в позиционер управляващ двигател за въртене на антената, то вече на 60 % сме я настроили по геостационарната орбита, на която се намират всички видими спътници от Перник, споменатата в дебатите "дъга". С други думи ако са ти качени актуалните транспондери на тези спътници, би трябвало да получиш и съответната картина от тях (има достатъчно отворени програми за гледане). С прецизиране на настройката можеш спокойна да хванеш 13 до 15 спътника от Перник. Имай в пред вид, че механичните елементи по конструкцията на мачтата, ако имат и най-малките хлабини и луфтове, ще се луташ яко из космоса издирвайки желаните спътници.Настройвайки един губиш останалите. Знай, че в механичното укрепване на антената ти компромиси са НЕДОПУСТИМИ за да получиш добри резултати. Приятно гледане. FARAON.

Отговори с цитат
  #87  
Стар 24-12-2010
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,312
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ФАРАОН Вижте мненията
Перник по географската карта е приблизително на 23 градуса източна дължина. Най близкия спътник до тази дължина е Astra 1 19 градуса спрямо Гринуичкия меридиан. Какво остава да направим? Изваждаме 23-19= 4 градуса, т.е. завъртаме на изток антената на тези 4 градуса.
Имаш много поздрави за коледа от простия тракторист като мен. Схемата ти малко куца най близки спътник на 23 е на 23,5 Astra 3A/3B даже са цели два на тази позиция и имат покритие над България. Така че няма да вадиш 4 градуса а добавяш 0,5 което е и по лесно. Айде приятоно гледане от екзорчо и другия път повече четене. И ако всикчо е ок с настройката трябва изкараш от 90Е до 30W. Успех.

П.С. Жокер транспондерите 12168 V 27500-3/4, 11876 H 27500-3/4 и 11992 H 27500-3/4 на Astra 3A/3B 23.5°E са достатъчно силни че излизат и на 23 без половония градус.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън

Последно редактирано от Ламерът : 24-12-2010 на 00:18
Отговори с цитат
  #88  
Стар 27-12-2010
ФАРАОН ФАРАОН не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 2
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране Отговор за тракториста от Фараон

Цитирай:
Първоначално написано от exxor Вижте мненията
Имаш много поздрави за коледа от простия тракторист като мен. Схемата ти малко куца най близки спътник на 23 е на 23,5 Astra 3A/3B даже са цели два на тази позиция и имат покритие над България. Така че няма да вадиш 4 градуса а добавяш 0,5 което е и по лесно. Айде приятоно гледане от екзорчо и другия път повече четене. И ако всикчо е ок с настройката трябва изкараш от 90Е до 30W. Успех.

П.С. Жокер транспондерите 12168 V 27500-3/4, 11876 H 27500-3/4 и 11992 H 27500-3/4 на Astra 3A/3B 23.5°E са достатъчно силни че излизат и на 23 без половония градус.
Умнико, ти представа за четене на книги имаш ли? Нещо между ушите да ти е влязло за спътниците на ГЕОСТАЦИОНАРНА ОРБИТА? Като си толкова отворен напиши на колко км от земната повърхност е отдалечена? Вникни по-добре в написаното от мен и ще разбереш, че е представена елементарна методика за настройка на антената по тази орбита на "Слух". Без уреди можеш да хванеш всички видими от България спътници, а не най-близкият до твоята отправна точка. Преследва се оста север - юг спрямо Гринуич, а не Астра 23,5. Но майстори - трактористи, като теб явно имат друго мислене.
Отговори с цитат
  #89  
Стар 27-12-2010
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Баси, не изтрезняхте ли вече бе?!
__________________
Dreambox DM 500-S, Opticum MultiRoom Satellite, TRIAX TD-110 OFF SET,Invacom NF 0.3 db., TRIMAX SM-2500, Ariva 100E, NEXT YE-18500 HD, ZHD-100(няма по-смотан приемник от този)
Отговори с цитат
  #90  
Стар 27-12-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ФАРАОН Вижте мненията
...Но майстори - трактористи, като теб явно имат друго мислене.
Мани го тоя,веднъж дойде при мен с трактора да изкара едно ремарке оборска тор и ми бутна оградата докато излизаше.И после за антени ще говори.
Истинския метод за настройка е на @Фараон,два метра летва,тесла и перони,опъва се канапчето и всичко излиза перфектно.
Предлагам следващя артикул при собственика на магазина да бъде комплект дървена летва,рендосана,родопски бор от Смолянско
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Въйко за този полезен пост
Devnull (27-12-2010), sarivano (27-12-2010), Оги (27-12-2010), Хиена (27-12-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Да, ми, немога, нищо, Новата, хвана


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
помощ да хвана hispasat pirga Въпроси и отговори 37 05-01-2018 08:40
Проблем: Немога да подкарам мкв формат на дм800хд клоне hameleona200 DREAMBOX 17 27-12-2011 20:32
защо не мога да хвана итв партнер транспондер САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 12 03-03-2011 18:07
Дримбокс 500 не реагира на нищо!!! basti DREAMBOX 12 10-07-2010 10:37
Совалката 'Атлантис' хвана телескопа 'Хабъл' spacebeam Новини 0 14-05-2009 02:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.