The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 14-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не се дразня , а искам да ти кажа че аз откакто смених с последния софт имам само един проблем . Понякога като го включа сутрин ми дава само текущото предаване празно и като дойде часа за следващото от там нататък тръгва всичко наред . Някой път го няма това . Не знам какво слагаш но проблем със списането аз съм нямал никога от тогава . Нищо не съм сменял , нищо не съм правил - просто гледам . Е няма проблеми ..вече месец ще стане. Часовника на регион потребителски +2 часа и сега вече лятното време е изключено , винаги ми е било така и няма грижа

Изпробвай винаги да си на английскко меню и там всичките неща в панела език да са на English и виж как е . Преди това можеш отново да префлашнеш ... друго не мога да ти кажа . Сигурно 5 човека са го тествали , работи си . Няма вариант ти да имаш извънземен т650и или пък да е друго вътре , нали ме разбираш правилно сега.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 14-11-2013 на 16:40
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14-11-2013
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Не се дразня , а искам да ти кажа че аз откакто смених с последния софт имам само един проблем . Понякога като го включа сутрин ми дава само текущото предаване празно и като дойде часа за следващото от там нататък тръгва всичко наред . Някой път го няма това . Не знам какво слагаш но проблем със списането аз съм нямал никога от тогава . Нищо не съм сменял , нищо не съм правил - просто гледам . Е няма проблеми ..вече месец ще стане. Часовника на регион потребителски +2 часа и сега вече лятното време е изключено , винаги ми е било така и няма грижа

Изпробвай винаги да си на английскко меню и там всичките неща в панела език да са на English и виж как е . Преди това можеш отново да префлашнеш ... друго не мога да ти кажа . Сигурно 5 човека са го тествали , работи си . Няма вариант ти да имаш извънземен т650и или пък да е друго вътре , нали ме разбираш правилно сега.
Слагал съм това ,което си дал и от скай бокс ! Аривата също е от там ! Ще пробвам с английския, да видим...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14-11-2013
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Минах на английско меню и нещата се оправиха и при БНТ , но ще видя какво ще стане утре ! Благодарско !!! Пак ще пиша утре !
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То не е от скай бокс колега , а от мен директно пратено ми от производителя . 1.01В7 е последното
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14-11-2013
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
То не е от скай бокс колега , а от мен директно пратено ми от производителя . 1.01В7 е последното
АНДЖАК де !!! Но и от двете места го свалях ! Както и да е-дано последната корекция реши проблема !Но ако грешката е вярна- да оправят БГ варианта - живеем в България !
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

не е там грешката - аз съм бил и на Български и на Английски все тая - работи . Явно другаде е грешката
Наблюдавам как се държи и на Всичко да е на английси сега . Утре ще видя как е . Но мисля че и така съм пробвал вече и все тая
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14-11-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Strong 8113 / 8115 опресняват автоматично EPG. При първоначалното включване, обаче, трябва да се премине поне през 1 канал на мукса, за да зареди инфото. Оттам-нататък няма проблем.
Вие с Ariva включихте ли си автоматичното зареждане на EPG информацията или както там се нарича от менюто? Не помня точното наименование на функцията, която позволява да се зареди инфото за предаванията. Ако не греша в 3:00 сутринта беше.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това няма нищо общо с опресняването на инфобар-а .
Програмата е за 7 дни уж , но да в 3 през нощта беше , точно така . Не че не може да се направи когато искаш но ОК , не е целта да спорим.Това няма нищо общо с проблема на един човек тук .. просто нещо не може да донамести ли какво става не знам . Не му работело опресняването и това е ! Защо обаче не мога да си обясня след като само той единствен го казва . А има други с този декодер и никой друг не казва че не работи .......интересно ....
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15-11-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Автоматично за всеки канал си опреснява без натискане на нищо .
Просто сменяш канала и съответното предаване в момента се намества и ако гледаш си продължава автоматично спрямо часовника да си ги сменя

Относно излизането - ако го спреш и пуснеш на другия ден има го и това но не на всички програми (най-вече при България он еър става) ... явно зависи и от подаването на EPG-то . На повечето се помни къде е програмата и като преместиш канала си е направо изобразено на кое предаване си и продължава да си ги върти от там . Зависи .. Ако обаче го изключиш в режим ECO винаги почва да нарежда програмата но не на всички канали(като естествено почва от НЯМА ИНФОРМАЦИЯ то няма и как да е ) и пак си върти автоматично. Аз го гася на режим Quick за да тръгва бързо и спира бързо . С две думи работи си местенето на програмата

Давам ти жокер - там където не се опреснява , като влезеш и излезеш от медиа плеъра то тогаа се опреснява само за текущото предаване и после пак не се сменят...
Значи, ако съм разбрал правилно- при първо минаване през канала обновява сведенията. После си следи, дали времето, указано за предаването в справочника (epg) не е минало, и ако е- обновява пак?
Или поне така се предполага, не можеш да знаеш как точно са го изпрограмирали.
А при телевизорите с вградена поддръжка на DVB-T как ли стоят нещата?
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15-11-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Има да :
На Аривата T650i (ALi M3801) го оправиха ...
Просто бъг при началния съпортващ софтуер който се дава при брандиране ... но от Ferguson го оправиха първи.
Сигурен ли си или просто не следиш темата за Арива? Моя Strong SRT8113 с фирмуера с който дойде не съм го гледал дълго, но по форумите пише, че и той дълго време е бил с неопресняващо се EPG в info барчето. Аз го купих след като видях че е излязъл вече ъпдейт - v3.1 от 17.7.2013 г. В него вече имаше CP1251 и прогрес червейче за текущото предаване. Нищо не се споменава за промяна в EPG но моите лични наблюдения бяха, че понякога ифото е изостанало в първия момент, за това му сравнявах часовете и ако е изостанало се заглеждах по-дълго в него, понеже след 2-3 секунди показваше вярното. После в следващия ъпдейт v4.1 от 16.10.2013 г. промяната която забелязах е, че вместо да ми показва грешно инфо и слд 2-3 секунди да го опреснява, сега просот инфо бара стои празен докато приемника не е сигурен, че това което ще покаже е вярно. Не знам обаче, защо се опитват "на живо" в момента в който излезе барчето да четат EPG сигнала от ефира, при условие, че вероятно програмата се се пази 7 дни напред някъде в паметта, понеже като натисна EPG излиза на мига. Може и нещо да се лъжа де. Освен това, в 4.1 има фикс наречен "Current and next event information for EPG from other channels" който аз си го превеждам да взема по някакъв начин EPG-то от другите муксове, без превключване на текущия, но на практика няма такова нещо. Чете си го в момента в който настроиш някоя програма от съответния мукс.
Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Да има леко още да се бутне нещо малко , но си работи и сменя предаванията , запълва ги ...
Какви са нещата при Арива които трябва да се дооправят след 7B мисля беше последния фирмуер? И защо техния фирмуер се разпространява така апокрифно, нещо срамно и забранено ли има в него
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ali, За, Има, която, ЛИ, на, опреснява, предаване, приставка, сведенията, текущото, чип


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Прогнозата, която разтърси света ROCCO Дъра-Бъра 11 03-08-2013 00:40
Информация за кабелна телевизия, която искам ВикторияЦв СПОРТ 9 18-08-2011 15:13
Как да видя снимката която е постната ето тук? alex78 Новини и мнения 10 20-10-2010 16:43
ESATA-USB-приставка за USB конектора и ESATA филасат DREAMBOX 10 04-07-2010 02:29
една възможност , с която можем да си променим живота Ники Дъра-Бъра 14 30-11-2009 15:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.