The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #71  
Стар 06-05-2012
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,957
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,975 пъти в 1,681 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Веско на Uncommited DiseqC Command задай LNB-то което ти е на спътника за който настройваш.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 06-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Веско на Uncommited DiseqC Command задай LNB-то което ти е на спътника за който настройваш.

проблема е в сплитера,според схемата на Въйо трябва да е така...




ама не пуща,щото така вкарвам 2та кабела от дисеците в OUT-a ,а кабела от бокса влиза в IN,което е точно наобратното на логиката на сплитера

Аз си ги имах тия съмнения де....

Цитирай:
Въйо,дадоха ми за проба един сплитер Paco Star,ама нещо се чудя каква ти е идеята?!?По твойта схема,в сплитера вкарвам двата кабела от дисеците и излиза един за екстренда...Ама сплитера има 1 вход In и 2 Out?2та кабела от дисеците влизат в Out ,а към бокса пускам от In?Все си мисля,че входовете на сплитера пускат двупосочно,ама ти си по хардуера..
Цитирай:
Първоначално написано от Въйко
Весо, сплитер идва от split (разделям, разединявам, разцепвам...) и това му е основната функция.Но може да се използва и като комбайнер което пък идва от combine (съединявам, сливам, обединявам...), не случайно е написано IN и ОUT защото ако закачиш входния сигнал на единия OUT няма да ти го прехвърли към другия и IN а само към входа
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!

Последно редактирано от Veskop : 06-05-2012 на 10:13
Отговори с цитат
  #73  
Стар 06-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Понеже съм мастит радиоинжинер, не схванах какво точно прави този двупосочен сплитер с тоците дето влизат излизат и аз не знам от къде и закъде, но съм чувал, че въртят мотори и захранват еленбита. Моля някой силнотоков инжинер да обясни, че ще е интересно не само на Веско, но и най вече на Въйко. За радиосигналите съм почти сигурен, че вървят и в двете посоки - имам бегъл опит от кабелните сплитери. Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 06-05-2012
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
проблема е в сплитера,според схемата на Въйо трябва да е така...




ама не пуща,щото така вкарвам 2та кабела от дисеците в OUT-a ,а кабела от бокса влиза в IN,което е точно наобратното на логиката на сплитера

Аз си ги имах тия съмнения де....
Весо ще ти дам пример да се светнеш.Помниш ли как Булсат в началото бяха със сплитери?Две Делти нашибани в OUT а конвертора в IN.Едната Делта блъска 18V за хоризонталите и на другата няма MAD без значение дали е включена или изключена вертикалата.Почти винаги се сбиваха двете Делти ако са заедно на 18V по хоризонтала и за това или на втората се изключваше захранването на ЛНБ-то или се правеше на 19V в случай че се гаси първата Делта.
Прекарва ли на обратно, прекарвааааа
Уф много съм прост, нищо не казах.Пак си с вход към антената.


Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Понеже съм мастит радиоинжинер, не схванах какво точно прави този двупосочен сплитер с тоците дето влизат излизат и аз не знам от къде и закъде, но съм чувал, че въртят мотори и захранват еленбита.
...
За радиосигналите съм почти сигурен, че вървят и в двете посоки - имам бегъл опит от кабелните сплитери.
Точно, радиосигналите минават двупосочно и това е идеята да се използва.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
  #75  
Стар 06-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Весо ще ти дам пример да се светнеш.Помниш ли как Булсат в началото бяха със сплитери?Две Делти нашибани в OUT а конвертора в IN.Едната Делта блъска 18V за хоризонталите и на другата няма MAD без значение дали е включена или изключена вертикалата.Почти винаги се сбиваха двете Делти ако са заедно на 18V по хоризонтала и за това или на втората се изключваше захранването на ЛНБ-то или се правеше на 19V в случай че се гаси първата Делта.
Прекарва ли на обратно, прекарвааааа
точно този неще....пробвах кабела от фиксираната антена и не пусна наобратно,може от сплитера да е,ама нямам друг за проба
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #76  
Стар 07-05-2012
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Завъртай дисеците както Вальо ти го е писал и си готов.Така на IN ще са ти антените.За това бях писал в някой преден пост че всеки сплитер и дисек си е чешит за него си.Моя Триакс пускаше двупосочно въпреки че DC Pass му е с посока от OUT към IN.
Пускай кръговия и линейния на 1 и 2 порт, булсатската на 3 или 4 по желание, 1 и 2 ги вкарваш в сплитера, входа на сплитера в мотора, след това цепиш на две с двоен дисек за двата конвертора.И се молиш всичко да е ОК с тока за мотора и първия дисек да пусне управлението му.
Абе шитня е, друго си е да си опънеш още един кабел за където ти трябва, колкото повече кабеляк толкова повече хай-тек изглежда всичко
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
  #77  
Стар 07-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Завъртай дисеците както Вальо ти го е писал и си готов.Така на IN ще са ти антените.За това бях писал в някой преден пост че всеки сплитер и дисек си е чешит за него си.Моя Триакс пускаше двупосочно въпреки че DC Pass му е с посока от OUT към IN.
Пускай кръговия и линейния на 1 и 2 порт, булсатската на 3 или 4 по желание, 1 и 2 ги вкарваш в сплитера, входа на сплитера в мотора, след това цепиш на две с двоен дисек за двата конвертора.И се молиш всичко да е ОК с тока за мотора и първия дисек да пусне управлението му.
Абе шитня е, друго си е да си опънеш още един кабел за където ти трябва, колкото повече кабеляк толкова повече хай-тек изглежда всичко
ааа не!мерси,стига толкова... тряя дисеци пак купувам,да свалям антената за да сменя 4ния с 2ен дисек...Не,не и не То тия дисеци и сплитери струват колкото една булсатка без лнб и стойка ебати И я станало,я не...
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #78  
Стар 07-05-2012
Аватара на михоф33
михоф33 михоф33 не е на линия
Wake UP!
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Чехия
Мнения: 392
Благодари: 134
Получил благодарност:
123 пъти в 86 поста
Сваляния: 152
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Тия дайсеци са големи чешити наистина, ето единствените настройки с които ми тръгна моноблок на 19Е и 23Е със 8/1 дисек и сплитер на 1 и 2 вход, съответно за 23Е и 19Е.
(От моноблока един кабел до входа на сплитера и после два до входовете на дайсека)
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg screenshot1.jpg (66.8 КБ, 48 разглеждания)
Тип файл: jpg screenshot2.jpg (76.0 КБ, 42 разглеждания)
Тип файл: jpg diseqc.jpg (22.1 КБ, 42 разглеждания)
__________________
Octagon SF4008
19E+23.5E + 39E+45E

Последно редактирано от михоф33 : 07-05-2012 на 21:16
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на михоф33 за този полезен пост :
Veskop (07-05-2012)
  #79  
Стар 08-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

В крайна сметка да обобщим резултата...Скан на спътника,без network scan с обновен преди 2-3 дена satellites.xml.Оборудване от подписа,кръговия конвертор не е централен,изнесен е на около 4 градуса.

__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!

Последно редактирано от Veskop : 08-05-2012 на 08:00
Отговори с цитат
  #80  
Стар 11-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Въйо,я кажи тоя номер дали ще стане,знам ,че 2рия дисек не му е там мястото,ама няма как,иначе много кабел трябва да се пусне...Докато триакса беше с 1 конвертор,схемата с дисека след мотора действаше..



баси грозната рисунка... __________________
Задачката е решене с пускане на кабел директно от фиксираната антена до 4ния дисек!Зор беше,но това е най-добрия вариянт...
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Задачказакачка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Задачка за паницата Хадел САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 15-01-2011 18:14


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.