The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 28-05-2010
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Която и да взе човека все става.Колкото повече, толкова повече.
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 28-05-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
Чукча не читател, чукча писател! Ако си беше направил труда да прочетеш цялата тема, щеше да ти е ясно за каква антена говорим
Слушай какво щом съм пуснал мнение в тази тема значи съм я прочел цялата.
Пускайки друг пост с който те призовавам да си споменеш големината на антената за да си направи преценка човека, значи не е ясно колко ти е голяма, или поне НЕ на пръв поглед (разбирай първо прочитане).
Сега след като ми обърна внимание се досетих колко ти е голяма и каква е, но съгласи се с мен, че не всеки може да знае ти какво имаш на ум цитирайки изказване на друг потребител на форума.
Или с други думи казано: едва ли всеки ще се светне, че моята трябва да е = на TD110

Твоята е на мотор и моята (текател същата големина) е на мотор. Искаш ли да се обзаложим, че с моята ще изкарам честоти които ти няма да можеш да изкараш или ще ти чупи картината. За теста ще ползваме на 19Е 1Н по време на денонощието когато сигнала е най-слаб.
Навит ли си ?
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #23  
Стар 29-05-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
... Искаш ли да се обзаложим, че с моята ще изкарам честоти които ти няма да можеш да изкараш или ще ти чупи картината. За теста ще ползваме на 19Е 1Н по време на денонощието когато сигнала е най-слаб.
Навит ли си ?
Що станА? Я прочети (ама наистина ПРОЧЕТИ) още веднъж цялата тема. ОСЪЗНАЙ за какво се говори в нея, пък после дай да си мерим ръчичките.
Нито съм казвал, че притежавам най-великата паница, нито нищо. НО, ще заява, че с нея ловя ПОВЕЧЕ от колкото ми трябва.
Не знам кой е този спътник на 19Е, но ако имаш предвид Астрата на 19.2 - заявявам, че това е един от най-малко ползваните спътници от мен. Картинки не гледам. Немски език не знам и не разбирам, а ВСИЧКИ програми на SKY са преведени и няма опция да си пуснеш оригиналния звук.

Та с 2 думи - дреме ми каква паница ще си купи човека. Аз просто исках да му кажа, че Триакс 110 ще му свърши ралта.....

И да не забравяме, че утре има Ф1, а по ВВС я предават с най-готиния коментар и с най-готиното студио. И да, аз ще я гледам излъчена по ВВС (FTA) от въпросните лъчи, които човека го интересуваха.

mod. edit: Ланселот
Моля без цензури във форума!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 29-05-2010
Аватара на zmei
zmei zmei не е на линия
Простак
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 124
Благодари: 18
Получил благодарност:
40 пъти в 26 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
Що станА? Я прочети (ама наистина ПРОЧЕТИ) още веднъж цялата тема. ОСЪЗНАЙ за какво се говори в нея, пък после дай да си мерим ръчичките.
19.2 - заявявам, че това е един от най-малко ползваните спътници от мен. Картинки не гледам. Немски език не знам и не разбирам, а ВСИЧКИ програми на SKY са преведени и няма опция да си пуснеш оригиналния звук.

И да не забравяме, че утре има Ф1, а по ВВС я предават с най-готиния коментар и с най-готиното студио. И да, аз ще я гледам излъчена по ВВС (FTA) от въпросните лъчи, които човека го интересуваха.

.
къде нямало опция гледам даже опцията е в 5.1
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg audio.jpg (69.2 КБ, 118 разглеждания)
Отговори с цитат
  #25  
Стар 29-05-2010
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Wink

Цитирай:
Първоначално написано от грубия Вижте мненията
Въпроса е дали това тенеке 10 сантиметра отгоре ще си върши работата, защото аз видях разлика м-у стронг 90см и триакс 78. Разликата беше в полза на триакса при ползване на една и съща стойка и един и същ конвертор, а за замерване ползвах оригиналния булсатски приемник с сигнал индикатора му. По 3+ часа съм си играл за настройване, и това бяха най-добрите сигнали които успяха да изкарат и двете антени.
разликата беше 1.5дб повече на един и същ транспондер.
Все пак обаче не трябва да забравяме, че съм начинаещ, така че това не трябва да се смята за меродавно сравнение

До колкото разбирам текатела е доста по тежък от триакса, бихте ли се наели да ми препоръчате читава стойка, която би го издържала или да правя поръчка някъде да ми направят. Да си призная предпочитам вариант 1

Тази би ли ми свършила работа?

Текателът е по-здрав и по-добре изработен от триакса. Превъзхожда я по всичко. Не е по-малко марков, просто в България не се рекламира. Имам ги и двете антени.
Двата ми текатела въртя повече от 2 години и мога да ти кажа, че единственият мотор на пазара в момента, който може да върти текател безпроблемно, е оптикум (оптибокс) ДМ 3800. Другите не стават или са бавни (СТАБ).
Стойката, за която споменаваш, е слаба. Ориентирай се към самостоятелна изработка и не ползвай по-тънък винкел от 50х50.
Успех!
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
грубия (29-05-2010)
  #26  
Стар 14-06-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
преди 2 години с TD88 изкарах всичко без 2D, с условието, че десетина от HD-каналите сутрин яко пикселизираха, но следобед се оправяха ...
Интересно ми е с какъв конвертор си бил тогава, някой марков или най-евтиния.
Утре сутрин ще проверя дали някой от HD каналите ще пикселизират при мен, като в моя случай антената не е TD88 а текател клик която е само с 1 см. по-широка и по-висока, което си е = на TD88 :-)
Сравнението няма да е много обективно защото за 2 години може да има отслабване в сигнала примерно или някой друг фактор който да влияе било то положително или отрицателно.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #27  
Стар 14-06-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Не мога да си спомня конвертора, през ръцете ми са минали много марки - от китайски "но нейм" до китайски "маркови" (Inverto, Invakom). От един момент нататък започнах да предпочитам ALPS-овете - произведени в Европа. Но не си спомням от кога точно.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #28  
Стар 15-06-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Утре сутрин ще проверя дали някой от HD каналите ще пикселизират при мен...
Проверих в 08:45 и в 10:45 и не виждам никаква разлика в сигнала през денонощието.

__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #29  
Стар 15-06-2010
Питагор Питагор не е на линия
Келеш
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,036
Благодари: 961
Получил благодарност:
301 пъти в 226 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ooo_Pepi антената стационарна ли е към 28Е или е на мотор ? Мултифийд държача за Триакс става ли на тази антена ?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 15-06-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Питагор Вижте мненията
Ooo_Pepi антената стационарна ли е към 28Е или е на мотор ? Мултифийд държача за Триакс става ли на тази антена ?
Стационарна е, вчера я монтирах и настройвах при 34°C познай готино ли ми беше... ама желанието бе по-силно от мен.
Мултифийд не ползвам затова нямам такъв държач. Обаче имам TD88 и като ги гледам двете антени съм убеден, че държача за триакс ще стане отволе на текател клик.
Малко по-натам ще сложа друг конвертор на тази антена и ще й направя още по-прецизна настройка.
Има някой неща които испанците са пипнали повече от датчаните.
Например държача за конвертора в долната си част не е леко извит нагоре както е на триакса а е прав. И по друг начин се захваща за антената което е по-добре. На триакса тези пластмасови джаджи които щракват в 2-те дупки мърдат държача на конвертора леко нагоре-надолу, което не е добре. На текатела е направено легло, влиза в него държача и щраква (клик ) по същия начин по който щраква пластмасовия държач на конвертора в металния такъв.
Испанците са направили дупката за кабела в долната част на държача което е по-добре защото нищо не му пречи и влиза и излиза заедно с ф-конектора. А на триакса не става, трябва да махнеш ф-конектора.
Антената е на наудобно място иначе бих си направил експеримента коя работи по-добре, текатела или триакса (тд88) които са съвсем еднакви по големина. Един сантиметър разлика в полза на текатела не мисля, че ще промени каквото и да е.
Ето малко снимки от вчера:

__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !

Последно редактирано от Ooo_Pepi : 15-06-2010 на 18:51
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Ooo_Pepi за този полезен пост
Ники (16-06-2010), Питагор (15-06-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
110, k120pro, tecatel, triax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
triax td 110 ? martinakis САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 10 19-02-2011 21:49
Боядисване на Tecatel 120 PRO грубия САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 13 21-12-2010 00:20
TRIAX - история sarivano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 13-12-2010 13:29
TRIAX TD88 stilo72 Монтаж и настройка на антени 3 17-08-2009 23:34
Triax TD88 fox САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 22 04-05-2009 22:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.