The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 31-12-2010
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Що глупости се изприказваха!
1.Задаваш в приемника 25.6
2.Избираш канал от Астра19.2,по възможност по слаб!3.Пускаш Сатфайнд от менюто на мотора!
4.Отиваш на антената и почваш да връткаш по 1мм обратно,само около хобота!Докато излезне максимален сигнал!
5.Ако дъгата е спретната точно от майстора,както твърдиш,всичко ще си излезне точно пак, с новата вярна стойност!
6.Наливаш ракията и викаш всички тикви да си сверят компасите по твойта антена!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на dzumba за този полезен пост
digimp (28-06-2017), tedy58 (11-09-2014)
  #52  
Стар 31-12-2010
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Ще си кажеш ти
Често срещано явление.НН мотопедите недолюбват много този режим и често се омагьосват доста яко.Явно им се омазват таблиците нещо когато се превключи управление по 1.2 протокол и като започнат да им се набиват позициите на ръка.
УСАЛС-1.2-УСАЛС-1.2 и по някое време смях,пърпаретката се смахна и взе да ходи където си иска.Стронг примерно са много чувствителни на тази тема и една такава заигравка и може да го шашне подобаващо и УСАЛС отива в небитието като остава управление по 1.2. В желанието да се изцеди някой спътник за някой друг процент и се изключва УСАЛС и се задава ръчно някоя позиция и това го кара мотора да почва да прави грешки или с координатите или с позициите.Нормалните позиционери се нулират и започват да работят все едно не са работили никога но НН моторите дори и няколкократно да се ресетват софтуерно или хардуерно по някога не могат да си възтановят първоначалните настройки.
Това, за което говориш се случваше с илюжъна, когато беше с оригиналния софт и то за една седмица време. Когато сложих Кинга всичко се оправи. Същия мотор сега го върти дрима с Набило и нямам никакви проблеми. Явно проблема идва не толкова от моторите, колкото от самия софтуер на приемниците. Същия проблем го имах със моторетка Стронг и приемник Нета. Постоянно се разбутваше, докато не запомних всеки спътник един по един и клиента миряса.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 31-12-2010
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Когато пусках темата бях току що преминал вече на USALS режим, няколко дни вече след това се убеждавам в предимството на този режим (в моя случай с моята конфигурация от подписа). Та какво имам в предвид.......... при режим Diseqc 1.2 след промяна на чанел листа с арива едитор и вкарване обратно в приемника на новия чанел лист, мотора се шашкаше, на някои спътници.... трябваше на ново да ги донастройвам и някои от тях упорито не искаха да приемат новата си позиция, сега правя същото упражнение с арива едитор при режим USALS и всичко спи отсича си идеално на спътниците (според мен няма как да е друго). Та най-общо казано при мен се получава с USALS режима.
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.

Последно редактирано от фолкръм : 31-12-2010 на 11:57
Отговори с цитат
  #54  
Стар 24-03-2011
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Здравейте, не ми се иска да отварям нова тема за това пиша тук. Проблема ми е следния хващам програми от 15 З до 45 И, обаче до там при опит да гледам програми от 53 и 57 И се налага да завъртя всичко около мачтата на запад (по часовника). Обаче изчезват програмите от крайните западни сателити и отслабва драстично сигнала на тези посредата. Днес доста си играх и направих така, че да хващам от 57 И до 5 З. Каквото и да правя немога да хвана цялата дъга от 57 И до 15 З. Играх си с елевацията (на мотора+антената и само антената), с въртене на антената около хобота, с въртене на цялата конфигурация (мотор+антена) около мачтата. Съмнявам се вече дали тръбата която държи всичко е нивелирана вертикално, но немога да проверя тъй като цялата е опръскана със засъхнал бетон. Възможно ли е леко отклонение по вертикалата да прави "мизерията". За малко да забравя - антена 120 пещерска, h-h мотор - ITech v150. Адски гадно е, че антената няма разграфено абсолютно нищо на стоиката си.
__________________
Антени Offset: 110 х 120см (Tecatel), 72 х 82см (ITV Partner), приемници: 2x DreamBox 800 HD PVR, Мултифийд: 16E, 19.2E, 39E 45E, 46E.

Последно редактирано от elektrik : 24-03-2011 на 00:50
Отговори с цитат
  #55  
Стар 24-03-2011
Аватара на dsc
dsc dsc не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 2,062
Благодари: 1,862
Получил благодарност:
3,507 пъти в 1,148 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elektrik Вижте мненията
Здравейте, не ми се иска да отварям нова тема за това пиша тук. Проблема ми е следния хващам програми от 15 З до 45 И, обаче до там при опит да гледам програми от 53 и 57 И се налага да завъртя всичко около мачтата на запад (по часовника). Обаче изчезват програмите от крайните западни сателити и отслабва драстично сигнала на тези посредата. Днес доста си играх и направих така, че да хващам от 57 И до 5 З. Каквото и да правя немога да хвана цялата дъга от 57 И до 15 З. Играх си с елевацията (на мотора+антената и само антената), с въртене на антената около хобота, с въртене на цялата конфигурация (мотор+антена) около мачтата. Съмнявам се вече дали тръбата която държи всичко е нивелирана вертикално, но немога да проверя тъй като цялата е опръскана със засъхнал бетон. Възможно ли е леко отклонение по вертикалата да прави "мизерията". За малко да забравя - антена 120 пещерска, h-h мотор - ITech v150. Адски гадно е, че антената няма разграфено абсолютно нищо на стоиката си.
Мачтата трябва да е абсолютно вертикална,иначе ще имаш точно такъв проблем..Знам го от личен опит
__________________
Triax 110 - GiGaBlue HD Quad
Отговори с цитат
  #56  
Стар 07-09-2014
Аватара на Kosme
Kosme Kosme е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Свищов
Мнения: 245
Благодари: 125
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте колеги, както споменах преди няколко дни си взех нов приемник xpeed lx1 (поради повреда на стария Oптибокс) с зареден имидж openatv 4.0.
Проблема ми е че за първи път се сблъсквам с ОпенАтв и немога да си настроя антената и HH мотора от подписа ми. Никога не съм, ползвал мотора по Usals. Изчислих си координатите от http://www.satlex.net/ за Свищов - 43,62 и 25,36. Мотора и приемника имат запаметени някакви стари позиции явно, който не са верни. Бихте ли ми казали как се ресетва този мотор, ако е възможно да се върне в нулева позиция и как да отида на най южния спътник за Свищов 25,5E Es' hail и след това да въведа координатите.
В допълнение да спомена, че антeната е настроена от майстора идеално изцедена по цялата дъга, абслолютно вертикална е стойката на която е и работеше на стария приемник по дайсек 1,2 без отказ.
Моля за помощ? Предварително благодаря!
__________________
Offset-120 см., LNB Hirschmann 0.3db, Amiko DM3800, Golden Interstar XPEED LX1, TV Samsung 55H6410, LG 42LM620s
Отговори с цитат
  #57  
Стар 07-09-2014
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Просто включи USALS от приемника и всеки спътник на LNB1 ако нямаш и стационарна с diseqC.



Последно редактирано от Кермит : 07-09-2014 на 12:35
Отговори с цитат
  #58  
Стар 07-09-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Не си казал какъв ти е мотора.
Параметрите се задават в меню - настройка - търсене на канали - тунер конфигурация - Ок, моят съвет е да избереш разширен режим и да си въведеш отново позициите по дисек 1.2
Ето тук в третия пост пише как да си го настроиш --> http://dtv-bg.com/showthread.php?t=6...E8%EE%ED%E5%F0
Отговори с цитат
  #59  
Стар 07-09-2014
Аватара на tedy58
tedy58 tedy58 не е на линия
пенсиониран сат-манияк
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Местоположение: Smolyan
Мнения: 351
Благодари: 501
Получил благодарност:
264 пъти в 116 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Kosme.,това че мотора ти е бил настроен по дъгата по дайзек 1.2 не е гаранция за идеално настроен юг. Пробвай да сменяш последните 2 или 3 цифри на географската дължина. Понякога може да имаш разлика до 1-2 градуса . успех
__________________
The world is small, but enough, isn't it?
Vu04k; DM800§каквото попадне.Paraclips 2,4m,Triax-TD88
Отговори с цитат
  #60  
Стар 07-09-2014
Аватара на Kosme
Kosme Kosme е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Свищов
Мнения: 245
Благодари: 125
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Кажете ми как се ресетва/нулирва тоя мотор да отиде в нулева позиция? Продуценте, Amico 3800 е мотора.
__________________
Offset-120 см., LNB Hirschmann 0.3db, Amiko DM3800, Golden Interstar XPEED LX1, TV Samsung 55H6410, LG 42LM620s
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
usals, мотор, на, НН, режим


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Настройка USALS мотор при Dreambox 800 HD Крал Артур МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 74 20-03-2013 15:07
Мотор emskia МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 9 16-02-2011 13:27
мотор biser МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 3 03-12-2010 23:13
Единственият руски научен спътник е преминал в безопасен режим spacebeam Новини 0 14-12-2009 19:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.